Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 165

Temat: [8P TDI] Drgania wyczuwalne w kabinie na biegu jałowym Big Problem!

  1. #61

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    mil3k6 ja miałem 100% ten sam problem: przerywanie na biegu jałowym przy zimnym silniku.
    Pomogła wymiana kompletu pompek. tzn. wg. VAG-a niedomagały dwie.
    Mimo wymiany silnik czasem zatrzęsie (ale zatrzęsie, a nie przerywa tak jak u Ciebie, co miałem przed wymianą pompek)
    Wygląda na to, że pompki były przyczyną, ale nie mówię, że na 100% bo nadal pojawiają się drobne drgania przy ciepłym jak i zimnym silniku no i ustają przy włączonej klimie.
    Jakie masz odchylenia pompek na kanale 13? Mi na starych skakało powyżej 2mg.
    Klima powoduje zwiększenie obciążenia silnika, a co za tym idzie inne dawki paliwa i z tego może wynikać stabilizacja.


    Dodam, że u mnie problem przerywania pojawił się po wymianie rozrządu, filtrów oleju i paliwa. Koledzy wcześniej również wspominali o filtrze paliwa. Ja pewnie ponownie wymienię na jakiś lepszy niż Filtron.

    A tak przy okazji proźba o sprawdzenie loga z mojego silnika (rozgrzany, bieg jałowy): Log (0 - 013,018,023)
    Ostatnio edytowany przez mariuszppiatek - 25-06-12 o 22:29

  2. #62
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    korekcje ma bardzo dobre, mówiłeś że miałeś ponad 2 mg/suw to niby w normie ale jednak nie za ciekawie było, w statusie czyli 018 jeśli samochód pracuje w miarę dobrze to zawsze będzie zero, BIP-y w 023 średnie zwłaszcza 3 i 4 cylindra ale z taką reakcją pompki możesz i 10 lat jeździć, to może być efektem lekkiego telepania, choć w golfie 5 1.9 miałem BIP-y na poziomie 15-20 na wszystkich pompkach i również od czasu do czasu zatelepał, ja bym już nic nie ruszał
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  3. #63

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Musze zrobić takie logi i sprawdzimy tylko nie wiem czy robić na zimnym czy na ciepłym. Na ciepłym miałem takie korekty http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3abddf5a3.html

    Zmieniałem ten wtrysk ale nic sie nie zmieniło nadale jeden miał odchyłkę na ciepłym. Zobaczymy po laogach co wyjdzie

  4. #64
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    logi robi się na gorącym temperatura płynu co najmniej 80 st. C, na twoim screenie na pierwszym cylindrze jest nieco większa korekcja ale ja bym tego nie ruszał i się nie przejmował
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  5. #65

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Wymieniłem własnie ten na nowy i nic sie nie zmieniło wiec postanowiłem to zostawić bo auto smiga bez problemu. Ale troche denerwuje mnie to przełykanie na zimnym ktore znika po włączenie klim hmmm ciągle to na wtryski wygląda a nie uśmiech mi sie wymieniać wszystkich

  6. #66

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    No ja wymieniłem wszystkie za 1200zł komplet (kupione na allegro, data produkcji 2008r).
    Wcześniej też próbowałem wymieniać tylko jedną sztukę i nic nie dało.
    PS. znawcą wtrysków nie jestem ale to nie jest tak, że jeśli są duże korekcje na 1 wtrysku to do wymiany może być 3? One chyba się wzajemnie równoważą 1 z 3 a 2 z 4. Jak wtrysk 3 poda za dużą/małą dawkę to wtrysk 1 próbuje to ustabilizować i zwiększa dawkę korekcyjną
    Przynajmniej tak w ASO gościu mi mówił, bo miałem duże odchyły na 2 i 4. Gościu stwierdził, że przyczyną tego jest tylko wtrysk 2, wymieniłem tylko 2 i nadal był problem.

    Ogólnie jednak odchyły u Ciebie wyglądają nie najgorzej oprócz tej jedynki.
    Zrób logi, z nich może coś więcej będzie wiadomo.

  7. #67
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Witam,

    Mam silnik BMN 170koni z 2007roku i od czasu do czasu zauwazam telepanie buda ale tylko kiedy silnik jest zimny. Kiedy temp dojdzie do 90 telepanie ustaje. Telepanie jest na swoj sposob 'przyjemne' poniewaz czuje sie jakbym siedzial na fotelu z opcja lekkiego masazera
    Dodam ze tzw telepanie buda nie wystepuje zawsze. Raz jest a raz go niema. Nie jest tez zwiazane z pora roku. Kiedys telepalo mi buda w zimie a aktualnie telepie buda w lecie kiedy temperatury z rana nie sa strasznie niskie. Na chwile obecna nie znalazlem zwiazku z temperatura otoczenia (pora roku).

    Mialem ostatnio wymieniany jeden pompowtrysk na nowy. Auto bylo potem sprawdzane VAGiem i uslyszalem ze wszystko jest Ok (logi z wtryskow).
    Czyli to chyba nie wtryski (ale moze sie myle). Czytalem kiedys ze to moze sie konczyc dwumas, te silniki tak maja i duzo innych rzeczy.

    Pewnie pojade do mechanika ktory wymienial mi wtrysk aby sprawdzil czy cos w logach nie siedzi. Moze sie okazac ze albo ktorys z pozostalych wtryskow zaczyna odmawiac poslyszenstwa albo to cos innego.
    Jezeli chodzi o wtryski to czytalem ze niema objawu przed awaryjnego, jezeli wtryski sie psuja to niema zadnego objawu przed wystapieniem awarii ( zwarcie nastepuje raz a nie parokrotnie ).

    Konczac ... w silniku TDI jest duzo dziwnego rodzaju zachowan ktore zaczynam akceptowac i nie szukam rozwiazania za wszelka cene aby nie rwac wlosow z glowy.

    Jezeli znajdziesz rozwiazanie swojego problemu, chetnie poczytam, moze i umnie wystepuje podobny problem.

    Pozdrawiam ... Piotrek
    Ostatnio edytowany przez pjanet - 27-06-12 o 06:45 Powód: doszczegolowienie ...

  8. #68
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    ostatnio czytalem ze jesli silnik TDI chodzi nierowno, az do momentu osiagniecia temperatury, a niweluje to wlaczenie klimatyzacji, to moze byc zuzyte kolo pasowe walu korbowego,


    ale.. ale nie wiem gdzie, jakie i czy stale tankujecie to samo paliwo, ja zaczalbym od zmiany paliwa, zwykly dobry diesel, bez zadnych uszlachetniaczy, ew zalac srodek do czyszczenia ukladu/wtryskow motula system clean lub STP i oczywisice potem wymienic filtr paliwa


    przyczyny w BMN a przyczyny w BKD/AZV moga byc calkiem rozne

    BMN posiada piezowtrykiwacze, ktore jak wiadomo sa wadliwe juz na polce fabrycznej.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #69
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro

    ale.. ale nie wiem gdzie, jakie i czy stale tankujecie to samo paliwo, ja zaczalbym od zmiany paliwa, zwykly dobry diesel, bez zadnych uszlachetniaczy, ew zalac srodek do czyszczenia ukladu/wtryskow motula system clean lub STP i oczywisice potem wymienic filtr paliwa
    No to Ja mam pytanie czy wlewac Orlenowski EcoDiesel czy moze Verva ON ? Ja leje zawsze EcoDiesel (tanszy) i podobno silniki Audi lepiej go znosza. Temat paliwa byl parokrotnie poruszany i w dzisiajszych czasach chyba kazdy leje EcoDiesel'a ze wzgledu na cene

    Co do srodkow STP mam mieszane uczucia. W 'moim' srodowisku znajomi po wlaniu takiego srodka konczyli z naprawa wtryskow albo czegos innego , wrrrr. Wiem ze za zabobony idzie sie do piekla ale ... .

    Pozdrawiam Piotrek
    Ostatnio edytowany przez pjanet - 27-06-12 o 18:39

  10. #70
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    zawsze możesz zalać litr mixol'ka na cały bak, widziałem przypadki ze po zbiorniku z mixolem korekcje na pompkach się stabilizowały.O telepaniu budą nic nie wiem, bo testowane autko takiego nie wykazywało. Bardziej wierzę zwykłemu olejowi do dwusuwa niz tym całym stp.
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

Strona 7 z 17 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •