Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 165

Temat: [8P TDI] Drgania wyczuwalne w kabinie na biegu jałowym Big Problem!

  1. #21

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Windsor, Kraków
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja mam podobnie. Telepie na rozgrzanym BKD to tak popostu jest. Wymienialem dwumas, robilem wszystkie mozliwe analizy na kompie i wszystko super, a drgania sa i tyle. Prubowalem zmiany obrotow, korekty dawki i tez nic nie dalo. Mialem tez uszkodzona klape gaszenia i po wymianie na nowa nie bylo ruznicy. Od dawna sie do tego przyzwyczailem. Tysiac za tysiacem wszystko ok. Wiec proponuje sie przyzwyczaic - to juz tak zosatnie.

  2. #22

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam serdecznie kolegów z forum. Chciałbym wymienić moje problemy z moim audi a3 2.0TDI(140KM), o podobnym charakterze tego tematu i prosić o poradę ,co zrobić po kolei ,co posprawdzać ponieważ jestem zielony w tym temacie dlatego tez szukam pomocy od was fachowców by nie umoczyć kasy i nie dać się oszukać w warsztatach samochodowych.Autem jeździł wcześniej mój brachol ale wyjechał i samochód pozostawił z problemami jeździł nim do samego wyjazdu mimo ze już nie było w pełni sprawne ponieważ przy szybszej jeździe i przytrzymaniu auta na wyższych obrotach tj 3000tys odcinało auto moc stwierdził spec ze padła turbina bo tak coś pokazywało na vagu przebieg 140tys km mechanik stwierdził ze turbina nie nadaje się do regeneracji wymienił na dobra używkę koszt z wymianą 1000zł.Ok auto śmiga przyspiesza itd,lecz zauważyłem jeszcze objawy które były już odczuwalne przed wymiana turbiny jak są i teraz po wymianie tj,drgania w kabinie odczuwalne dość mocno gdy się siedzi i stanie na światłach przy rozgrzanym silniku na 90stopni,-przy zimnym po odpaleniu można powiedzieć ze ich nie ma,podczas jazdy w trasie zaobserwowałem iż wskazówka obrotomierza oraz licznika prędkości ma wahania (odchylenia),oraz podczas jazdy na trasie przy niewielkich prędkościach przy obrotach 1500-1800 widzę w lusterku bocznym szarobiały niebieski dym dość obfity,po przyspieszeniu i jazdą na większych obrotach tj 2500-3000 nic nie widzę żeby dymiło,i na koniec przy gaszeniu silnika strasznie zatelepie,olej na jakim jeździ auto to MOTUL SPecyfic bodajże,auto było sprowadzone z Niemiec przy przebiegu 90tys km do tej pory przez te 50tys km nie było żadnych usterek po prostu na bieżąco wymiana oleju filtrów rozrządu itd tak jak na serwisie,czy przebieg oryginalny nie mam pojęcia nie wiem jakie jest oznaczenie silnika gdzie to sprawdzić na silniku by stwierdzić ze to faktycznie ten bo wiem że silnik wymienić w aucie to nie problem..

    Aha może znacie jakiegoś mechanika w Zamościu lub okolice Zamościa który by mi mógł coś pomóc???
    pop

  3. #23

    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Windsor, Kraków
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Co do drgan to prawdopodobnie jest to BKD jak nizej napisalem tak to juz jest. Piszesz ze na zimnym jest ok, wiec raczej dwumas mozna wykluczyc. Szarpniecie przy gaszeniu to nieraz juz opisywana na forum sprawa. Chodzi o klape gaszenia. Trzeba to wymienic, koszt ok 1000zl. Napewno jedz do kogos na komputer i zobaczymy.

  4. #24
    metti's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z północy
    Auto
    Cupra Formentor
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    222 razy

    Domyślny

    w Golfie 5 też na zimnym było OK a przy gaszeniu szarpnął, po wymianie dwumasu objaw szarpnięcia przy gaszeniu ustał
    było A3 Sportback 1.9 TDI BLS 7GN MY2007

  5. #25

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam tak Sprawdziłem na tabliczce na kielichu pisze BKD 2265,ciekawi mnie czy taki rzeczywiście jest czy jest gdzieś to nabite na silniku?co do gaszenia i za trząsania całkiem możliwe ze to klapa gaszenia jak zdjąłem obudowę wokoło niej przy śrubach mocujących tą całość widać obsmarowanie i jakby lekki sączący się olej,HMM wiec tego drgania nie da się wyeliminować jest to to bardzo denerwujące chyba nie mógłbym się do tego przyzwyczaić,a auto chce sprzedać ale chciałem wcześniej zrobić z nim porządek by ktoś był zadowolony,najbardziej mnie niepokoi ten dym czy silnik zimny czy rozgrzany na postoju nic nie zadymia,nie śmierdzi tez brzydkimi spalinami raczej jakby jakąś chemią,a gdy jadę powiedzmy na 2-3 biegu 1500obrotow to od czasu do czasu puszcza takie jakby bąki kłęby białoszary niebieskiego dymu po czym dam w podłogę i zaraz zanika gdy auto przyspiesza i wciskam w podłogę nie widzę nic za sobą ani czarnego ani białego,z chęcią bym podjechał do jakiegoś speca z komputerem ale jeszcze w Zamościu nie słyszałem o takim który się zna i ma sprzęt i jest uczciwy.W końcu się wkurzę i sam zakupie jakiś dobry sprzęt bo widzę ze w necie są ,a w rodzinie i tak tylko każdy ma samochód z grupy vag.Jak macie jakieś porady piszcie będę wdzięczny,póki co szukam czytam tematy na forum.
    pop

  6. #26

    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    Panowie zaobserwowałem że podczas "wibracji" gdy wyłączę klimę telepanie momentalnie przestaje. Czyżby mógł by być to wiatrak lub sprężarka klimy? może powodować takie zachowanie? bo korekcje na pompkach są dobre.

  7. #27

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Zgadzam sie z przedmówcą najlepszym sposobem na walkę z telepiącym sie BKD jest włączenie klimy moj telepie na zimnym, ciepłym jak ma 70 stopni . Pomaga też dobrze przedmuchanie na autostradzie ale i tak najlepszym sposobem jest uruchomienie klimy. Co prawda nie likwiduje to w 100% drgań ale odczuwalnie je zmniejsza

    Oto co dzieje sie na zimny, Ale gdy przedmucham go na autostradzie następnego dnia wszystko jest ok


  8. #28

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Skoda Superb
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    U mnie jest to samo - dokładanie takie same drgania. U mnie niedomaga pompka. I też potwierdzę że włączenie klimy zmniejsza drgania Jedni mówią że to wina pompek inni że to wina BKD i że po pewnym przebiegu tak jest.
    Skoda Superb - 2.0TDI - CFFB -2011r.

  9. #29
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    takie coś wystąpiło u mnie po wymianie filtra paliwa, ale to jak układ się odpowietrzał przez jakieś 5-10 sekund i od tamtej pory spokój. Zero bujania.
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  10. #30

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp
    Auto
    Audi A3 S-Line ABT
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Faktycznie wygląda to tak ja by leciały bąbelki powietrza. i była w przewodach mała dziurka, jednak gdyby tak było to chyba czuł bym zapach ropy oczywiscie dodam ze jest tak nie zawsze a widoczne " przełykanie" ustaje momentalnie po włączeni klimy. Dodam tez ze wymieniłem wtrysk który podobno niedomagał ale to nic nie pomogło. Auto śmiga bardzo dobrze wiec zostało przyzwyczaić sie Ten typ tak ma ...

Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •