Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: 1.9TDi ASZ + Box na pompowtryski....Co to za wynalazek, czy naprawdę działa i jak?

  1. #1
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny 1.9TDi ASZ + Box na pompowtryski....Co to za wynalazek, czy naprawdę działa i jak?

    Witam, spotka?em ostatnio pewnego go?cia, kt?ry ma A3 ASZ z boxem wpi?tym we wtyczk? od pompowtrysk?w.
    Wygl?da to dok?adnie tak jak w linku poni?ej.

    http://allegro.pl/chip-box-v-tech-vw...382427404.html

    Podobno ten box z fabrycznych 130KM podnosi moc do oko?o 170KM.
    Zastanawiam si? w jaki spos?b, bo przecie? w tej wtyczce s? wyprowadzenia elektrozawor?w pomopowtrysk?w i sterowane s? bezpo?rednio z ECU. Co powoduje ten box ?e podnosi moc bez ingerencji w mape ECU.

    Mia? ju? kto? styczno?? z czym? takim??
    Ostatnio edytowany przez Hinuś_S-line - 29-05-12 o 17:55

  2. #2
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jeśli dobrze kojarze to zmienia czas otwarcia wtrysków - otrzymuje sygnal z ecu i "przerabia go" na taki który przedłuży otwarcie wtrysku, jak się mylę niech ktoś mnie poprawi. W jednym aucie zadziała "dobrze" w innym słabo,ale dla mnie każdy box jest o kant d...y, wyjątkiem jest gry został stworzony dokładnie pod Twój samochód, bo wtedy wszystkie parametry będą dostosowane do Twojego silnika. Lepiej dołożyć te pare stówek i odwiedzić porządnego tunera, niech zrobi program i od razu sprawdzi autko na hamowni.
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  3. #3
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ja wogóle jestem przeciwnikiem chipowania silników...........jestem zdania, że jeżeli coś jest stworzone żeby mieć 130KM, to po podniesieniu mocy np do 200KM, jak to jest w przypadku ASZ bez wymiany czegokolwiek, po którymś wciśnięciu pedału gazu, coś musi odpuścić. Choćby sprzęgło czy skrzynia.
    Boxy to dla mnie wogóle nie powinny istnieć........służą do zajeżdżenia silnika i oszukiwania ECU. (np. boxy wpinane w obwody czujników temp.) a ich sprawność jest żadna.

    Temat założyłem z ciekawości, bo zastanawia mnie czy to faktycznie może podnieść moc o 40KM tylko i wyłącznie zmieniając czas otwarcia wtrysku.
    Znajomy który ma tego boxa, ma ASZ Quattro, i według opinii palą około 7-7.5L, a po założeniu tego boxa mówi, że spalanie zeszło do około 6.5L. Ile w tym prawdy, nie wiem.

    Czekam na inne wypowiedzi

  4. #4
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Miałem kiedyś jakiegoś niemieckiego Boxa w Golfie IV ASV.Po zamontowaniu go spalanie się zmniejszyło-niezależnie czy pod pełnym butem czy na spokojnie.Znajomek robił logi przed i po założeniu i oprócz zwiększenia się dawki paliwa, zwiększyło się również ciśnienie doładowania nie pamiętam o ile ale nie wiele.Nie zmienia to faktu że taką A4 quattro 150 robiłem bez problemu tak samo jak paski i pochodne 130 ps.

  5. #5
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ja się już brałem z Leonem FR ARL. powiem że było łeb w łeb...........a role grała umiejętna zmiana biegów.

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez $iwy Pokaż post
    Nie zmienia to faktu że taką A4 quattro 150 robiłem bez problemu tak samo jak paski i pochodne 130 ps.
    Żadne cuda. A4 a szczegolnie Passat dużo cieższy od a3 wiec slabe porownanie.

  7. #7
    patryciusz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hinuś_S-line Pokaż post
    Ja wogóle jestem przeciwnikiem chipowania silników...........jestem zdania, że jeżeli coś jest stworzone żeby mieć 130KM, to po podniesieniu mocy np do 200KM, jak to jest w przypadku ASZ bez wymiany czegokolwiek, po którymś wciśnięciu pedału gazu, coś musi odpuścić. Choćby sprzęgło czy skrzynia.
    Boxy to dla mnie wogóle nie powinny istnieć........służą do zajeżdżenia silnika i oszukiwania ECU. (np. boxy wpinane w obwody czujników temp.) a ich sprawność jest żadna.
    Ja mam przejechane ponad 60 tyś km po wirusie i jeszcze nic nie padło, a sprzęgło jest od nowości i do tego mam quattro
    Po drugie to samo sprzęgło i skrzynia są w ARL a on ma więcej mocy.

    Quattro 165KM

  8. #8
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    No ma tą samą skrzynię, ale ma nie tyle wiecej mocy, co wiecej newtonów a to jest zabójcze.

  9. #9
    banshee's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    złotoryja
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ja mam alh, boxa zalozyl mi niemiec i z boxem juz auto kupilem, golf IV asz nie bardzo mi odchodzi, spalanie ksztaltuje sie srednio na poziomie 5,5 l/100km, a jezdze dosc dynamicznie, nic nie padlo, wszystko ok, przy przebiegu 240 tys byl wymieniany dwumas, ale to juz raczej kwestia przebiegu, nie boxa

  10. #10
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Może zmienię zdanie, jak trafie na szczepione auto, i będę tego nie świadomy heheh

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •