Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokazane rezultaty 71 do 78 z 78

Temat: buczy przy przyspieszaniu

  1. #71

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie mam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ANONIM Pokaż post
    Masz quattro?
    Nie mam

  2. #72

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Morzine Pokaż post
    Witam.

    Od jakiś 3 tygodniu mam problem z "buczeniem" auta, sprawa wygląda następująco :

    Zaczyna to się od 1,8tyś obrotów do 2,4-2,6tyś , wyżej buczenie ustaje ale za to dochodzi dźwięk "podmuch wiatru" tak jakby okno było otwarte przy jeździe 100km/h.
    Co najważniejsze nie mam to na co dzień, przez ostanie 3 tygodnie buczenie miałem z 3 razy przez 10 minut czasami 15-20minut. Przychodzi nagle, odchodzi tez nagle. (podczas jazdy zaczyna buczeć, w czasie tej samej jazdy ustępuje albo do końca gdy zgaszę silnik)
    Auto normalnie jeździ, moc jest, nic nie dymi, na postoju nie buczy nawet jak się podkręci do tych 2,5tys obrotów, pracuje równo jak pracował. (podczas gdy jest zjawisko "buczenia")
    Ciężko też ocenić skąd buczenie dochodzi.

    Podjechałem do mechanika gdy buczenie wróciło, posłuchał i powiedział że nie ma bladego pojęcia.

    Pacjent : 2.0TDI 140KM BMM 2006R.

    Liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam.
    Chciałbym dodać jeszcze, iż przy 140km/h + nie występuje buczenie, a przy prędkości 30-50km/h buczenie jest " najmocniejsze" tak że aż drgają mi oparcie od fotela, od pasażera również.

  3. #73

    Data dołączenia
    Jan 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Wielkopolski
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny Drgania oraz buczenie A3 8P BMN Quattro

    Witam serdecznie. Starałem się znaleźć lupką temat - żaden nie pasuje do moich konkretnych objawów.
    Kupiłem niedawno A3 właśnie w wersji quattro (170 koni).
    Poprzedni właściciel sporo w auto wsadził, po prostu dbał.
    Problem był już przy kupnie - buczenie i drgania na określonych prędkościach.
    Konkretnie: na początku po kupnie, jadąc do czwartego biegu nie było czuć jakichkolwiek niepokojących objawów.
    Drgania oraz buczenie zaczęło występować przy biegu 4,5 oraz 6.
    Między zakresami obrotów 2100-2300/2400.
    Przykładowo: jadąc na 6 biegu w okolicach 110 km/h wszystko jest w porządku. Przyśpieszając zaczynają się drgania dokładnie do 130 km/h. Powyżej drgania oraz buczenie ustępuje.
    Tak jest również na biegu czwartym oraz piątym.
    Po jakimś czasie (nie jestem pewny czy tego nie było wcześniej, wydaje mi się że nie) stojąc na luzie i gazując w obrotach 1200-1400 jest charakterystyczny dźwięk właśnie takiego buczenia.

    Pierwszy strzał to był oczywiście w wał napędowy.
    Gdy wał napędowy jest ściągnięty wszystkie objawy mijają!
    Wał został wyważony oraz została wymieniona jedna tulejka. Panowie twierdzili, że wał jest w świetnej kondycji, oraz, że jeśli po wyważeniu będzie to samo, to na 99% przyczyną nie jest wał.
    Po założeniu oczywiście objawy wróciły i nic tak naprawdę to nie dało.

    Ktoś przerabiał podobny temat?
    Jest szansa zlokalizować przyczynę, nie wymieniając po kolei konkretnych elementów?

  4. #74

    Data dołączenia
    Dec 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    Zanim zaczniesz pchać się w koszty i mechanicy puszczą Cię z torbami nauczony doświadczeniem z swoją a3 proponuję sprawdź opony i felgi na wyważarce. Nawet małe wybrzuszenie może powodować takie drgania w konkretnym przedziale prędkości. U mnie była to krzywa felga tylna prawa a mechanicy już dwumas by wymieniali. Jak nie pomoże to do sprawdzania przeguby zewnętrzne, tarcie czy nie ma bicia, czy odbijają Ci klocki. Napisz gdzie występuje drgania na całej karoserii czy kierownica?

  5. #75

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jest temat na forum odnośnie tłumika drgań. Twoje majstry dobrze kombinowali z wałem, ale z dużym prawdopodobieństwem trzeba wymienić tłumik drgań na końcu wału. W zeszłym roku zmieniałem z tego samego powodu co Ty:
    https://www.a3-club.net/forum/showth...=1#post1674712
    anonimowe A3 8P.

  6. #76

    Data dołączenia
    Jan 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Grodzisk Wielkopolski
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Jedeula Pokaż post
    Zanim zaczniesz pchać się w koszty i mechanicy puszczą Cię z torbami nauczony doświadczeniem z swoją a3 proponuję sprawdź opony i felgi na wyważarce. Nawet małe wybrzuszenie może powodować takie drgania w konkretnym przedziale prędkości. U mnie była to krzywa felga tylna prawa a mechanicy już dwumas by wymieniali. Jak nie pomoże to do sprawdzania przeguby zewnętrzne, tarcie czy nie ma bicia, czy odbijają Ci klocki. Napisz gdzie występuje drgania na całej karoserii czy kierownica?


    Opony oraz felgi odpadają.
    Jeśli chodzi o zawieszenie oraz tarcze i klocki - wszystko wymieniane za czasów poprzedniego właściciela, który przed wymianą również miał te objawy.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ANONIM Pokaż post
    Jest temat na forum odnośnie tłumika drgań. Twoje majstry dobrze kombinowali z wałem, ale z dużym prawdopodobieństwem trzeba wymienić tłumik drgań na końcu wału. W zeszłym roku zmieniałem z tego samego powodu co Ty:
    https://www.a3-club.net/forum/showth...=1#post1674712
    Dzięki za konkretną odpowiedź!
    Miałeś takie same objawy, tzn. przy obciążeniu drgania, które ustawały przy wyższych prędkościach?
    Jakich kosztów się spodziewać?

  7. #77

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Nie wiem ile sobie mechanik krzyknie za robotę. Sam tłumik znajdziesz w cenie od 500zł w górę(chyba, że masz gdzieś zniżki).
    anonimowe A3 8P.

  8. #78

    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rotterdam
    Auto
    Audi a3 8p
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Buczenie/stukanie podczas jazdy

    Witam. Mam problem z moją audi a3 8p 1.9 TDI a mianowicie podczas jazdy przy wciśniętym gazie słychać jakieś buczenie. Słychać to kiedy jadę 50km/h w mieście a na autostradzie słychać to najbardziej przy 100km/h na lekko wciśniętym gazie gdy puszczę gaz buczenie ustaje. Dwumasa została wymieniona i sprzęgło. Buczenie dalej słychać. Dodam jeszcze że podobne buczenie słychać na postoju na jałowym biegu gdy wcisne sprzęgło. Na dole dodaje link z tym dźwiękiem który nagrałem. Pozdrawiam.

    https://www12.zippyshare.com/v/0V9rZ6l3/file.html

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •