Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 78

Temat: buczy przy przyspieszaniu

  1. #11
    adwert's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    malopolska
    Auto
    AUDI Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    zrobione
    w sobote rozebralem z kumplem wal, wyciaglem tlumik, przeczyscilem, nasmarowałem i bylo lepiej. za 700zl dorwalem uzywany tlumik w lepszym stanie niz moj. dzis wszystko zlozone do kupy i zero buczenia. problem rozwiazany. niestety wyszukalem nowe problemy - zalana tylna lampa - zwarcie i prawdopodobnie EGR do czyszczenia. jak sie szczesci to sie ...

    dZieki za podpowiedzi

  2. #12

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BVZ

    Domyślny Buczenie podczas przyśpieszania

    Witam wszystkich, posiadam A3 Sportback 2.0 benzyna, automat 150KM, 2006, przebieg 78tys. Ostatnio zaobserwowałem odgłos, którego wcześniej nie było, a że jestem fanatykiem to mnie to irytuje...strasznie. Mianowicie, podczas przyśpieszania (tak na poziomie 1600-2000 obrotów) spod maski wydobywa się buczenie/charczenie. Krótka charakterystyka "zjawiska":
    - im mocniejsze obciążenie tym odgłos bardziej się nasila np przy jeździe z górki jest praktycznie niesłyszalny na w/w obrotach
    - dźwięk się pojawia tylko pod obciążeniem, na postoju i neutralu silnik pracuje idealnie i wkręcając się na obroty nic nie buczy/charczy
    - gdy zarzucę ręczny, wrzucę D i lekko gazuje odgłos również występuje
    - pojawia się dopiero po rozgrzaniu auta, na zimnym silniku jest wszystko cacy
    - czasami, przy mocnym obciążeniu (jazda pod górkę) odgłos słyszalny jest też na niższych obrotach (~1400) wtedy jest bardziej buczący

    Nie zaobserwowałem żadnych zmian w zachowaniu pojazdu.

    Byłem w dwóch zakładach (na początek tam gdzie zawsze serwisuje, później dla pewności jeszcze w innym) i w obu przypadkach usłyszałem to samo "coś tam słychać nienaturalnego ale co konkretnie ciężko powiedzieć, proszę jeździć aż się nasili".

    W zeszłym tygodniu miałem wymianę oleju w silniku ale nic nie pomogło.

    Ponieważ dźwięk towarzyszy przy obrotach granicznych dla zmiany biegu (tzn nie tylko bo jak już pisałem pojawia się czasami też ~1400 ale w tym przedziale jest dobrze słyszalny) i zmienia tonacje wraz z wejściem na wyższy (pomyślałem, że może coś ze skrzynią) - zrobiłem test i pojeździłem trochę na "S", wiadomo bieg zmienia się w granicach 3-4 tys - ale na szczęście nic nie słychać, a przypuszczam, że ta zmiana barwy to powiązana jest już prędzej z obrotami.

    No i jeszcze jedno - jakiś czas temu uderzyłem lekko zawieszeniem (środkową częścią) o drewnianą paletę (ktoś sobie zostawił w dole na placu budowy, a ja zdolny nie zauważyłem) ale zaraz po zdarzeniu profilaktycznie zajechałem do serwisu na przegląd i mechanik ocenił że nic zostało naruszone. Nie wiem czy to przypadek ale ten odgłos pojawił się dokładnie po tym zdarzeniu. Nie wykluczone jednak że był wcześniej i najzwyczajniej nie zwróciłem uwagi bo do tego czasu dość głośno słuchałem radia (kupiłem nową płytę Serja Tankiana ). No w każdym razie to się wydobywa ewidentnie spod maski, no ale wiadomo rezonans etc. Tyle ze mechanicy przeklepali całe zawieszenie i jedynie na co zwrócili uwagę, że katalizator lekko się odzywa (coś tam lata jak się puknie ręką ), a tak poza tym wszystko sztywne.

    Ma ktoś jakiś pomysł, co sprawdzić w pierwszej kolejności, z czego może wynikać taki odgłos? Czy póki co dać sobie spokój i przyzwyczaić się do "nowej" pracy aż faktycznie nie będzie głośniej ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 05:30

  3. #13
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    obstawiam skrzynie biegów/sprzęgło ale bardziej skrzynie,
    w kazdym razie temat juz istnieje http://www.a3-club.net/forum/showthr...533#post995533

  4. #14

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BVZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Sensej Pokaż post
    obstawiam skrzynie biegów/sprzęgło ale bardziej skrzynie,
    w kazdym razie temat juz istnieje http://www.a3-club.net/forum/showthr...533#post995533
    mhm, a masz jakieś pomysły jak mogę to dokładniej zdiagnozować? Profilaktycznie wymienić olej w skrzyni?

  5. #15

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A3, Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adwert Pokaż post
    zrobione
    w sobote rozebralem z kumplem wal, wyciaglem tlumik, przeczyscilem, nasmarowałem i bylo lepiej
    Witam, mam identyczny problem. Bardzo mnie to buczenie denerwuje. Pisząc "wyciaglem tlumik, przeczyscilem" - masz na myśli tłumik drgań skrętnych o którym mowa - tak?
    Faktycznie w ASO da się kupić tylko komplet - wał + tłumik drgań za bagatela 1200 eu.
    W sobotę zabieram się do pracy.

    p.s. Tak wyglądał twój tłumik (zerknij na zdjęcia jak możesz)?:
    http://forum.vw-passat.pl/threads/55...je-od-VW/page4

  6. #16
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    No to jesli tak wyglada to na pewno musisz go wyczyscic, jesli to nie pomoze pozostaje Ci tylko wymiana.

  7. #17

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A3, Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    No to jesli tak wyglada
    U mnie nie wiem jeszcze jak to wygląda
    To zdjęcia innych użytkowników.

    Dzięki, dam znać czy pomogło.

  8. #18
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    No to akurat moje zdjecia tam sa.

  9. #19

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A3, Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBBB
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    No to akurat moje zdjecia tam sa.


    p.s. już zamówiłem olej silikonowy i teflon . Mam nadzieje, że to będzie to.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    No to jesli tak wyglada to na pewno musisz go wyczyscic
    Tłumik drgań skrętnych znajduje się na połączeniu walu Kardana z haldexem (czyli z tyłu). A co z podobną częścią, która znajduje się z przodu wału (na połączeniu wału z przednim mechanizmem różnicowym)? Też tam jest tłumik drgań skrętnych?

  10. #20
    adwert's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    malopolska
    Auto
    AUDI Quattro
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    przednia czesc jest w zasadzie osłonieta przez oslone silnika wiec nie wplywaja na nia warunki atmosferyczne tak jak na tylna czesc. u mnie byla zapieczona, probowalem roznymi srodkami (smary wurtha) ale nic nie dalo. wyciagnalem wal ( a raczej go przesunalem na tyle by wyciagnac tlumik), a tlumik wymoczylem przez dzien w coli tez nic nie dalo. znajomy wlasciciel warsztatu zalatwil mi caly wal z ww. tlumikiem, przekrecilem i jak reka odjal

    masz czas i checi probuj czyscic zwlaszcza jesli dopiero zaczelo buczec, moze sie uda odratowac.
    ja kupilem juz takie auto, a sprzedawca wmawial mi ze tlumik buczy bo te auta tak maja.

    przed koncowa diagnoza spradzilem jeszcze:
    - ustawienie/sprawdzenie geometrii zawieszenia
    -sprawdzenie oslon pod autem
    - przekladka kol z innego samochodu

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •