Strona 81 z 86 PierwszyPierwszy ... 31717980818283 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 801 do 810 z 857

Temat: Ubezpieczenie auta

  1. #801

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Było A3 8L & 8P teraz 2x8P po lifcie...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez esbi Pokaż post
    W większości przypadków wysokość składki OC nie wylicza się na podstawie pojemności silnika (nie jest to czynnik decydujący). Główne przyczyny to: wartość auta, szkodowość marki, modelu na wybranym terenie, mieście, województwie, powiecie. Kolejny czynnik to czy auto jeździ po mieście czy po wioskach, na których umówmy się, prawdopodobieństwo stłuczki jest dużo niższe.
    Kolejne czynniki to jak długo właściciel danego pojazdu posiada prawko, czy auto do celów prywatnych czy służbowych itd.
    Pierwszym i najważniejszym czynnikiem decydującym przy wyliczeniu składki jest "BEZSZKODOWOŚĆ", czyli jak najdłuższa historia osoby ubezpieczającej. Później mamy inne czynniki takie jak wymieniłeś wyżej. Dodam tylko, że nawet kolor autka ma znaczenie jeżeli u danego ubezpieczyciela w rotacji wypłat odszkodowawczych w danym roku większości to auta koloru np. Białego (służbowe), stawka idzie w górę. No i również trzeba dodać czynnik dość mocno w ostatnim czasie drażniący kierowców - roczny rzeczywisty przebieg do którego wszyscy mają dostęp on-line.

    Kalkulator OC I AC
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	a3baner.jpg 
Views:	84 
Size:	151.8 KB 
ID:	15882  
    Ostatnio edytowany przez (A)rturo - 06-02-18 o 08:19
    Dziki

  2. #802

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXB (280 KM)

    Domyślny

    Ale nie wmówisz mi, że pojemność silnika się nie wlicza. Przynajmniej wchodząc na kalkulator OC AC na https://www.mtu24.pl/direct/forms/ca...egisterS1.seam pojemność silnika jest rzeczą, którą trzeba wpisać zaraz po typie nadwozia. I wydaje się, że jest to po prostu jedna z wymaganych cech technicznych samochodu tak samo jak model czy rocznik. Bezszkodowa jazda jest w zupełnie innej kategorii. I do tego liczą się tylko 2 ostatnie lata. Choć tu tego nie rozumiem w kalkulatorze musisz podać kilka wartości pierwsza z nich jest to bezszkodowa jazda w ciągu ostatnich 5 lat, potem jest oddzielne pytanie co do ostatnich 2 lat i w końcu następne pytanie w tym stylu od 3 do 5 lat. Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co dokładnie z tym chodzi?

  3. #803

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Uważacie, że warto ubezpieczyć OC audi a3 8l 2002rok polift? TFU, AC UBEZPIECZYĆ. I ile taka przyjemność? Jestem młodocianym kierowcą

  4. #804
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    AC zawsze warto mieć nawet w tych wersjach mini itp

  5. #805
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Pewnie, ze warto. Gdyby moj rocznik, a wlasciwie rocznik mojej zaby lapal sie na AC to tez bym chetnie wykupil.
    Nie mam fejsa ani androida!

  6. #806
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    to zależy od ubezpieczyciela

  7. #807

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocloff
    Auto
    Audi S3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kualbipa Pokaż post
    Uważacie, że warto ubezpieczyć OC audi a3 8l 2002rok polift? TFU, AC UBEZPIECZYĆ. I ile taka przyjemność? Jestem młodocianym kierowcą
    Jak jeździsz/mieszkasz w jakimś większym mieście to raczej warto (szansa na stłuczkę/kradzież większa, wiadomo), kwestia tego, że na 2002 rok może Ci nikt nie ubezpieczyć AC..
    http://fb.com/rsmotorph - fotografia moto i nie tylko

  8. #808
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0 BMB
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cóż, podwyżki składek OC na przestrzeni kilku lat były znacznie wyższe niż w podobnych okresach na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Przyczyn takiego stanu rzeczy szukałbym w większej świadomości poszkodowanych w przyszługujących mu prawach. Standardem powoli stają się przecież auta zastępcze, a i kwoty wypłacanych odszkodowań są znacznie wyższe niż kiedyś, bo przeciętnie jeździmy lepszymi, nowymi autami, których naprawa kosztuje proporcjonalnie więcej.
    Wydaje się więc, że ceny niskich OC raczej się skończyły. Ale szukać oczywiście można tych tańszych. Ba jest to zdrowy, rynkowy zwyczaj. Zwłaszcza gdy mamy do dyspozycji takie porównywarki ubezpieczeń jak np https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-oc
    Ostatnio edytowany przez esbi - 03-04-18 o 07:25

  9. #809
    lukasz87's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    AUDI A3 SportBack Quattro BMN+
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Ochrona zniżek AC i OC w PZU.

    Witam,

    Chodzi o ochronę zniżek AC i OC w PZU mam taką opcję w umowie i nie wiem jak to działa. A chciałbym skorzystać z naprawy lakierniczej bądź wymiany szyby czołowej ( mam tez auto szyba lecz ot się nie nadaje przy chęci wymiany na oryginał ). Pani na infolinii mówi oczywiście, że żadne koszta w nowej umowie nie będą poniesione a takowa kończy mi się z niem 1.04.2018r więc muszę dość szybko to załatwić. Czy korzystał ktoś czy ma ktoś jakąś wiedze na ten temat a może jest tu jakiś agent ubezpieczeniowy ?
    Sprzedam :
    -Gałkę zmiany biegów S-line
    - Komplet felg 17" S-line 8P
    - Nowe przewody hamulcowe A3/S3 8P Goodridge

  10. #810

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Jak brałem ubezpieczenie również z ochroną zniżek to Pani obiecywała mi że w przypadku jednej szkody lub własnie powiedziała mi nawet żebym nie brał ubezpieczenia szyb gdyż przy ochronie zniżek mogę skorzystać z wymiany szyby w ramach AC. Warunek był chyba taki że musi to być szkoda do 5000zł. Coś mi takiego świta. Ubezpieczane w Warcie

Strona 81 z 86 PierwszyPierwszy ... 31717980818283 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •