Cytuj Oryginalnie napisane przez MarekB Pokaż post
Mój prawnik wyjaśnił mi ze są 2 podstawy:

1. Stary ubezpieczyciel bez mojej zgody nie mógł wysłać mi oferty na ubezpieczenie - niezgodność z prawem handlowym
2. Nowy ubezpieczyciel musi zgłosić ze auto zostało ubezpieczone

potwierdzone przez prawnika który jest naszym firmowym prawnikiem od kilkunasty lat
Hmm co do zasady zgadzam się ale nie co do podstawy z prawa handlowego. Mogą Ci przedłużyć umowę OC bez Twojej zgody:

Ustawa z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Art. 28. 1 Jeżeli posiadacz pojazdu mechanicznego nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu 12 miesięcy, na który umowa ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych została zawarta, nie powiadomi na piśmie zakładu ubezpieczeń o jej wypowiedzeniu, uważa się, że została zawarta następna umowa na kolejne 12 miesięcy.
Ale można się powołać na tą samą ustawę:
Art. 31. 1 W razie zbycia pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na nabywcę pojazdu przechodzą prawa i obowiązki zbywcy wynikające z tej umowy.