Strona 77 z 86 PierwszyPierwszy ... 27677576777879 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 761 do 770 z 857

Temat: Ubezpieczenie auta

  1. #761

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Jeżeli kupujecie oc to tylko bezpośredni na stronie ubezpieczyciela, bez pośredników porównywarek itp, zaoszczędzicie kilka stów. Plus niektóre towarzystwa mają dodatkowe zniżki jak kupujesz u nich bezpośrednio i przez neta.

  2. #762
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Nie rozumiem tych przechwalek kto za ile ma oc. Przeciez to zalezy od ilus czynnikow i porownywac sobie mozna , ale predzej to nie kwote oc a wiadomo co w majtkach.

    Cena zalezy m.in. od lat bezszkodowosci = znizek wlasciciela + ew. wspolwlasciciela, wieku kierowcy, czasu posiadania prawka, miasta, posiadanego auta (jego wieku i masy parametrow) itd. Poza tym kazdy ubezpieczyciel ma inaczej skalkulowane ryzyko i dla zenona lat 28, posiadajacego a3 8l 150km 1999 i romka 28 lat posiadajacego to samo a3 8l kwoty beda inne!

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marszalek1 Pokaż post
    Jeżeli kupujecie oc to tylko bezpośredni na stronie ubezpieczyciela, bez pośredników porównywarek itp, zaoszczędzicie kilka stów. Plus niektóre towarzystwa mają dodatkowe zniżki jak kupujesz u nich bezpośrednio i przez neta.
    i tak i nie, bardziej nie. ubezpeczyciel daje posrednikom z reguly lepsze ceny, tak aby po doliczeniu ich zarobku ceny byly zblizone jak bezposrednio. inaczej ubezpieczyciele beda psuli rynek i wszyscy posrednicy sie na nich wypna. sa oczywiscie TU (towarzystwa ubezpiecz), ktore stawiaja bardziej na siatke sprzedazy przez agentow niz wlasna. ale to nie jest zasada.

    ogolnie w przypadku OC -> nalezy szukac, porownywac wszedzie gdzie sie da! nie mylic z AC, bo to inna bajka. Tam liczy sie suma gwarantowana i cuda wykluczajace lub ograniczajace kwote wyplaty zawarte w OWU (ogolne warunki umowy) + dokupione opcje.

  3. #763

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ze swojego zawodowego i ostatnio prywatnego doświadczenia dodam, że warto dokladnie oraz wielokrotnie dokonywać porównania oc w we wszelkiego rodzaju porównywarkach. Dla przykładu: na bardzo popularnej stronie, której nazwy z oczywistych przyczyn nie wymienię, są dwa A3 1.6 do wyboru, bez wyjaśnienia czym się różnią. A różnica w oc dla mnie wynosiła 200 zł.

    Jeśli potem przeskakujecie z porównywarki na stronę ubezpieczyciela to koniecznie sprawdźcie też poprawność skopiowanych danych, bo u mnie np. nie zgadzała się w ogóle generacja A3 i pakiet wyposażenia. No i warto sprawdzić wybrany zawód, bo prawnik zatrudniony w administracji publicznej nie musi zaznaczać, że pracuje w administracji, tylko oznaczy się jako prawnik lub odwrotnie (nie pamiętam która opcja tańsza).

    Tak czy siak, moja metoda była taka, że wykorzystałem porównywarki, a potem samodzielnie wchodziłem na strony TUWów.

  4. #764
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Ja mam pytanie troche z innej beczki ale nie wiem czy dobry temat wybrałem... Czy po wprowadzeniu modów do auta trzeba zgłaszać to do ubezpieczalni? Jeżeli tak to w jaki sposób? Najbardziej chodzi o zderzaki co jeśli ktoś ma A3, założy komplet S3 a w przypadku kolizji ubezpieczyciel wyceni zgodnie z vinem - zderzak przód 200zł, tył 150zł + malowanie (a jak wiemy komplet zderzaków od Eski używany to grubo ponad 3tyś)

  5. #765
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    w przypadku ac, ze zderzakiem od eski bedzie ciezko, bo nie przewiduja takiego wyposazenia w a3. inne rzeczy niz z innego modelu w wielu TU mozna zglosic plus dokumentacja zdjeciami. oczywiscie wowczas trzeba doplacic do skladki w zwiazku z zwiekszeniem wartosci auta.

  6. #766
    mirek_miro's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    R-ce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    42 razy

    Domyślny

    Ale w przypadku tylko OC należy takie zmiany zgłaszać?

  7. #767
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    W przypadku OC nic nie zglaszasz, to jest ubezpieczenie, ktore pokrywa szkody innych, a nie Twoje

  8. #768
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_miro Pokaż post
    Ale w przypadku tylko OC należy takie zmiany zgłaszać?
    a w przypadku ac, sam sobie zdecydujesz. czy zglaszasz i doplacasz czy potem placzesz z powodu wyceny tego co bylo fabrycznie a nie faktycznie.

  9. #769

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXB (280 KM)

    Domyślny

    Hej mam do was pytanie. Wjeżdżam za granicę na urlop. I ktoś mi mówił coś o zielonej karcie OC. Jak wpisałem to w google to pierwsza strona jaka wyskoczyła to https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie...zielona-karta/. I czy ktoś mi może wytłumaczyć co to jest ta zielona karta i czy ktoś już ją zakładał. Jak tak to gdzie. A może przez ubezpieczyciela podanego na stronie, do której linka wam wrzuciłem? Bardzo byście mi pomogli gdyby ktoś dość szybko dał odpowiedz. Z góry dziękuję.

  10. #770
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Jeśli jedziesz do kraju, który jest w Unii Europejskiej to w zupełności wystarczy Ci posiadane OC. Wielu ubezpieczycieli daje gratis Zielona kartę, jest ona międzynarodowym potwierdzeniem ubezpieczenia pojazdu ale chodzi tu o kraje ościenne UE. W niektórych przypadkach m. in. Białoruś i Rosja wymagają oddzielnej polisy jeszcze ale pewnie nie ma teraz sensu o tym pisać.

Strona 77 z 86 PierwszyPierwszy ... 27677576777879 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •