Strona 33 z 86 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 321 do 330 z 857

Temat: Ubezpieczenie auta

  1. #321

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Audii
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    W przypadku oc to nie powinno się dziać nic, chociaż wiadomo kierowca poniżej 26roku to ubezpieczalnia może coś kręcić, w sumie oc jest na samochód i jeżeli nie ma wyłączenia na taki wypadek to problemów nie powinno być. Ale w przypadku AC to znowu sprawa indywidualna każdego towarzystwa jak sobie skonstruowali OWU.

  2. #322
    ADIwlkp's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pyrlandia
    Auto
    Impreza WRX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    dokladnie tak, oc jest na samochod. Ponizej art 43 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z 2003r



    Art. 43. Zakładowi ubezpieczeń przysługuje prawo dochodzenia od kierującego pojazdem mechanicznym zwrotu wypłaconego z tytułu ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych odszkodowania, jeżeli kierujący:
    1) wyrządził szkodę umyślnie lub w stanie po użyciu alkoholu albo pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych lub środków zastępczych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii;
    2) wszedł w posiadanie pojazdu wskutek popełnienia przestępstwa;
    3) nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym, z wyjątkiem przypadków, gdy chodziło o ratowanie życia ludzkiego lub mienia albo o pościg za osobą podjęty bezpośrednio po popełnieniu przez nią przestępstwa;
    4) zbiegł z miejsca zdarzenia.
    Chcesz sprawdzić swój kosztorys z OC sprawcy czy nie został zaniżony przez TU? kontakt w linku poniżej
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...25#post1267825







  3. #323

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Audii
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Tłumacząc na normalny język, w przypadku kolizji, jeżeli kierowcą była osoba która nie jest wpisana do dowodu rej. Ubezpieczalnia nie ma podstaw, żeby się przyczepić, tyczy się to osbób także poniżej 26.roku życia. Tak jest bo jeszcze się u siebie w ubezpieczalni dowiadywałem. Generalnie po prostu jest taki zwyczaj, że młodzi są wpisani jako współwłaściciele bo leca im znizki, a i składki płacą mniejsze

  4. #324

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Koledzy, ostatnio ubezpieczyłem autko w MTU. Nie mam zniżek i mam 26 lat. Za samo OC krzyknęli mi chyba 930zł, a za OC samochodu + OC na życie + ubezpieczenie mieszkania 799zł. Agentka sama była zdziwiona, nie wiedziała, że tak wychodzi taniej, a ja to wiedziałem z infolini
    Tom

  5. #325
    kaska777's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Tczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MaydayX Pokaż post
    Koledzy, ostatnio ubezpieczyłem autko w MTU. Nie mam zniżek i mam 26 lat. Za samo OC krzyknęli mi chyba 930zł, a za OC samochodu + OC na życie + ubezpieczenie mieszkania 799zł. Agentka sama była zdziwiona, nie wiedziała, że tak wychodzi taniej, a ja to wiedziałem z infolini
    Masz rację, coraz więcej firm stosuje crosselling i przy zawieraniu ubezpieczenia należy zapytać: Czy jak kupimy inny produkt u danego ubezpieczyciela to czy otrzymamy zniżkę na obecny (bardzo często opłaca się dokupić coś jeszcze i mamy 2 w 1 lub nawet taniej)

  6. #326
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jeśli chodzi o ubezpieczenie, to mam AC/OC/NNW/AssistancePlus w mBanku. Poprzednią a3 też tam ubezpieczałem - dzięki temu zszedłem z 2400 do ok. 1400 za całość. Nie mówie że mają najtaniej, ale zdecydowanie warto przeklikać się przez formularz i zobaczyć ile wyjdzie. Jako że z poprzednią A3 miałem szkode całkowitą, miałem również do czynienia z likwidacją... troche to trwało, ale dało się odzyskać całkiem niezłą kasę, więc generalnie mogę polecić. Co ciekawe - mimo zgłoszonych 2 szkód w tym jednej całkowitej nadal mam komplet zniżek w mBanku i za ubezpieczenie mojej nowej A3 od kwoty ok. 30tys płacę tylko 1500PLN.
    Gdyby już ktoś zawierał ubezpieczenie i nie miał kogo wpisać jako rachunek polecający, to ucieszę się jeśli wpiszecie 0209594181.
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  7. #327
    monik's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    zielone
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    hm... to w mBanku nie traci się zniżek przy szkodach z własnej winy? faaaajnie

    PS. Bartku! jak ja Cię dawno tutaj nie widziałam
    Best ET: 14.764@1/4mile

  8. #328

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Audii
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Mój ojciec ostatnio przedłużał ubezpieczenie auta w linku i za Ac+Oc zapłacił jeszcze taniej bo jakieś 150zł mniej niż w roku poprzednim, po zapytaniu oznajmiono, że mają jesienna promocję, tzn. płaci się tylko za 10 miesięcy. Apropos cross elingu to chyba jeszcze może powinien skusić się na ubezpieczenie mieszkania zawsze kilka procent zniżki powinno być.

  9. #329
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Ja wcześniej miałem A3 ubezpieczone w MTU i za cały rok płaciłem 270zł OC i NNW.
    Nie miałem czasu i wysłałem matkę zeby mi wykupiła OC i poszła kobicina do PZU,
    efekt ? - 280zł ale za pół roku i to bez NNW. Samo OC i to 2 x280zł !
    Masakra...
    Musze sie jakoś przemęczyć ten rok.

    Dodam że a3 było z 2004r. 2.0 TDI a A4 też jest z 2004r. 1.9tDi więc raczej to samo.
    Zniżki full.
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  10. #330
    massiwo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Boga
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez julo23 Pokaż post
    Ja wcześniej miałem A3 ubezpieczone w MTU i za cały rok płaciłem 270zł OC i NNW.
    Nie miałem czasu i wysłałem matkę zeby mi wykupiła OC i poszła kobicina do PZU,
    efekt ? - 280zł ale za pół roku i to bez NNW. Samo OC i to 2 x280zł !
    Masakra...
    Musze sie jakoś przemęczyć ten rok.

    Dodam że a3 było z 2004r. 2.0 TDI a A4 też jest z 2004r. 1.9tDi więc raczej to samo.
    Zniżki full.
    nastepnym razem bedziesz wiedzial zeby jednak pojsc samemu
    swoja droga 270zl za oc na caly rok to cholernie tanio, za audi z 2004 roku!
    chcesz to mnie oceń i wystaw mi stopień
    idąc tym tropem zmierzasz do piekła
    byłeś tam? nie kłam bo bluźnisz...

Strona 33 z 86 PierwszyPierwszy ... 2331323334354383 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •