Strona 20 z 86 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 191 do 200 z 857

Temat: Ubezpieczenie auta

  1. #191
    massiwo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Boga
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wydaje mi sie, ze ubezpieczenie na pelna kwota przez caly rok jest tylko dla aut do 5ciu lat... i jest 15% zwyzki za to... jak sie ustosunkujesz do tego Miro?
    chcesz to mnie oceń i wystaw mi stopień
    idąc tym tropem zmierzasz do piekła
    byłeś tam? nie kłam bo bluźnisz...

  2. #192
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    zle Ci sie wydaje bo mam auto z 2003roku, wiec juz 6 lat,
    o zwyzce nic nie wiem.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #193
    massiwo's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Boga
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ... tak mi powiedzial ubezpieczyciel z compensy, stad tez pytam... z tego co mowil, chodzilo mu o wszystkie ubezpieczalnie...
    ok, dz
    chcesz to mnie oceń i wystaw mi stopień
    idąc tym tropem zmierzasz do piekła
    byłeś tam? nie kłam bo bluźnisz...

  4. #194
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    w compensie moze, w warcie nie
    wlasnie zadzwonilem do mojej pani milej i :

    w warcie nie ma za to zwyzek, jest to usluga w pakiecie "komfort"
    jest to na samochody do 10 lat
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #195

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oto Polska głupcze
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    zgadzam sie z Toba Miro. Tylko ja znam na to lepszy sposob, zamiast przeplacac czytam OWU czyli ogolne warunki ubezpieczen. przynajmniej nie ma zadnych niespodzianek. Zanim ubezpieczylem auto to przeczytalem OWU kilku towarzystw, roznic nie ma moe zbytduzych, aczkolwiek przy AC juz tak. W koncu i tak wygral u mnie Link4.

  6. #196
    Dorotek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Tigra--> A3 --> 320d --> Tytyrytyty --> ?
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Warunki OC sa w kazdym towarzystwie ubezpieczeniowym takie same, bo sa okreslone ustawa. A jesli chodzi o AC to juz sie jazda zaczyna. Proponuje Wam zawsze zapytac o:
    1. czy nie ma konsumpcji sumy ubezpieczenia(czy po szkodzie spada wartosc ubezpieczonego pojazdu i musicie doubezpieczac);
    2. czy sa zniesione udzialy wlasne(macie szkode i ponosicie czesc kosztow);
    3. czy macie wariant serwisowy czy kosztorysowy(na kosztorysowym zawsze musicie o wszystko walczyc, przy serwisowym oddajecie auto do swojego warsztatu, podpisujecie cesje odbioru odszkodowania i pilnujecie tylko, zeby warsztat wam na dobrych czesciach robil );
    4. czy macie ochrone sumy ubezpieczenia przez caly rok(to o czym pisal Miro; jesli nie, to kiedy ta wartosc sie zmienia i jak jest liczona w przypadku szkody calkowitej/kradziezy);
    5. jesli interesuje was auto zastepcze na czas naprawy to rowniez zapytajcie czy jest i na jak dlugo.
    Co do okreslania wartosci pojazdu, to agent posluguje sie katalogami(np. Info-Expert czy też AutoTax). Sa tam wycenione wszytskie auta, z okerslonym wyposazeniem, rocznikiem oraz przebiegiem. Korekte sumy tam zawartej robi sie glownie ze wzgledu na przebieg, mozna tez te sume podniesc gdy macie w aucie dodatkowe wyposazenie, badz obnizyc gdy auto jest w "stanie odbiegajacym od normy", wiec to nie jest tak, ze agent sam sobie bierze jakas sume z glowy. Potem musi sie"wyspowiadac"na czym sie oparl(katalog, faktura, wycena rzeczoznawcy, itp.).
    Na wysokosc skladki wplyw ma: miejsce zameldowania, poziom znizek, wartosc auta i wasz wiek.
    Z doswiadczenia powiem, ze jezeli ubezpieczenie jest tanie, to znaczy, ze tak naprawde nie macie ubezpieczenia. Bo jak przychodzi co do czego, to sie okazuje, ze macie 20% udzial wlasny, konsumpcje sumy ubezpieczenia, a tak naprawde, to ubezpieczenie nie obejmowalo szyb i waszego sprzetu grajacego itd itp.
    Ostatnio edytowany przez Dorotek - 15-05-09 o 21:24
    Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne mają niebo na ziemi...

  7. #197

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oto Polska głupcze
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    zgoda, ogolnie fajne zestawienie, mam tylko watpliwosci co do ostatniego akapitu. Zauwaz, ze nie kazdego stac na pelne AC, tzn np bez udzialu wlasnego. Jesli ktos jezdzi bezpiecznie, a przynajmniej wypadek z jego winy zdarza sie raz na 10 lat, to nie widze sensu ani powodu, czemu mialby przeplacac i nie brac np tych 20% udzialu wlasnego ktore i tak mu stanowczo obniza cene....chyba sie ze mna zgodzisz, nie?

  8. #198
    Dorotek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Tigra--> A3 --> 320d --> Tytyrytyty --> ?
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ale ja nie mowie, ze kazdy chce/musi miec pelny zakres AC. Mowie tylko jakie sa najczesciej spotykane"haczyki". Kazdy sam sobie musi przekalkulowac co mu sie oplaca i zadecydowac co chce, zeby jego ubezpieczenie obejmowalo. To zestawienie jest tylko po to by decydowac o tym swiadomie, bo czesto, gesto jest tak, ze agent mowi nam, ze mamy "pelny pakiet", a potem mamy przykra niespodzianke...
    Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne mają niebo na ziemi...

  9. #199

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    oto Polska głupcze
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    tak, kiedys moj kumpel mi opowiadal jak jego agent, u którego on i jego tata przez kilka jesli nie kilkanascie lat ubezpieczal samohod przerobil go na AC. Moj kumpel chcial pelne AC, przynajmniej tak ponoc powiedzial temu agentowi. a ten mu dal tylko bez ubezpieczenia na wypadek kradziezy. Pech chcial ze samochod ukradli. Oczywiscie wyplaty odszkodowania nie dostal. Juz nie korzysta z jego uslug, zreszta ja tez ze swojego agenta zrezygnowalem, taniej samemu mozna ubezpieczyc auto w directach...tylko trzeba sobie poczytac.

  10. #200
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    hmmm właśnie jestem po ubezpieczeniu auta na kolejny rok w PZU OC & AC i jestem trochę zniesmaczony ale nie było czasu na to by szukać innego ubezpieczyciela; za rok tego błędu nie popełnię;

    bo wyszło mi 2100 za całość, więcej niż rok temu o ponad 200 bo wtedy miałem zniżkę za auto importowane (-10%), do tego teraz zabrali mi zniżkę za wariant kosztorysowy (obecnie -10%, a było -20%); byłoby nie najgorzej, gdyby nie to że wg. PZU auto jest warte 38 tys czyli w ciągu roku straciło 7 tys. na wartości;
    kupcie k..... 8P z 2004 roku w takiej cenie :-/
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

Strona 20 z 86 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •