Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 59

Temat: [8L] Stuki w przednim zawieszeniu

  1. #21
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    allprint, ja bym się cenami z allegro nie sugerował... Dobry zamiennik będzie kosztował ok 40 - 50 zł/szt. Ori jeszcze więcej... A za wymianę wtedy wychodzi ok 100 zl. Zapytaj jakiej firmy chcą owe gumy wsadzić. I sprawdź sobie w cenniku - http://sklep.intercars.com.pl .

    Temat, przeniosę do OT, bo z technicznymi sprawami to to nie ma za dużo wspólnego
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  2. #22
    allprint's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Bemowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    okie, thx

    [ Dodano: Pon 03 Gru, 2007 13:06 ]
    W Intercarsie sa 2 do wyboru:
    4MAX za 15 zl
    LEMFOERDER za 35 zl

  3. #23
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    allprint, ja przed 10 minutami zamówiłem w IC komplet tuleji wahacza (4 szt) 80 zł bez paru groszy
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  4. #24

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Niedaleko
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Co do przodu to wymieniłem dziś: łącznik stabilizatora, jedną tuleję wahacza (tę poziomą) oraz gumki trzymające stabilizator. Tam było najgorzej. Były luźne. Z ich wymianą najbardziej się rypałem, bo jak się odkręci obejmy je trzymające (klucz 13mm) to potem po założeniu nowej, prężniejszej gumy ciężko jest dokręcić.

    Sworzeń dolny wahacza, drugą tuleję oraz końcówki drążków kierowniczych wymieniłem już pół roku temu, kiedy też stukało i myślałem, że to to, ale nie pomogło.

    Za tuleję (silent-block) wahacza zapłaciłem po 8zł (Febi, Made in Germany) Za łącznik stabilizatora po 30zł/szt. (Teknorot) a za gumki stabilizatora (Febi) chyba też k. 8zł/szt Koszta nieduże, ale po wymianie jak makiem zasiał Cały dzień dziś walczyłem...

    Z przodu może stukać jeszcze łapa silnika (czy tam skrzyni biegów jak kto woli) oraz górne mocowanie amortyzatora (tzw. łożysko). W ostateczności przekładnia kierownicza (luzy) albo sam amortyzator. To chyba wszystko co do przodu.

    Do wymiany elementów przodu potrzebne są:

    - klucz 19mm płaski (jedna śrubka, oczkowy nie wejdzie) oraz 13mm (trzy śrubki) do odkręcenia sworznia dolnego wahacza (uwaga! sworzeń może się kręcić razem ze śrubką 19mm, ale trzeba go unieruchomić po prostu na swój sposób, mi się udało bez konieczności zdejmowania przegubu)
    - dwa klucze 18mm oczkowy zagięty, do odkręcenia obu silent-blocków wahacza (bez takiego klucza jest kiepsko, bo od góry innym się nie podejdzie, może nasadowy, ale mało miejsca)
    - klucz 16mm oczkowy/płaski/nasadowy, na obie śrubki łącznika stabilizatora
    - klucz 13mm (najlepiej oczkowy zagięty lub nasadowy) do odkręcenia obejmy gumy trzymającej stabilizator w okolicach przekładni kierowniczej
    - klucz 19mm (płaski/oczkowy/nasadowy) do odkręcenia końcówki drążka kierowniczego

    Oczywiście żeby wymienić silent-block konieczne jest wyjęcie wahacza, a to zrobimy tylko wtedy, gdy odkręcimy sworzeń dolny oraz śrubki przechodzące przez silent-blocki - jedna poziomo, druga pionowo.

    Do wybicia silent-blocków wahacza jest najlepsze imadło z np. kawałkiem tuleji, ale szerszej niż ta, która jest w wahaczu. Przykładamy z jednej strony wahacza naszą "tuleję roboczą" i ściskamy całość z wahaczem. Jedna strona imadła naciska na silent-block i go nam wypycha, a z drugiej strony ma on miejsce aby wejść w tuleję roboczą. Można też zaopatrzyć się w ściągacz tuleji.

    Do odkręcenia amortyzatorów z przodu potrzebny jest klucz 18mm, do odkręcenia ścisku w McPersonie oraz 21mm oczkowy zagięty + 7mm (to jest rzeźnia, bo miałem wszystkie oprócz 7) ampulowy do odkręcenia amortyzatora od góry. Tam sprawdzi się tylko klucz oczkowy zagięty! Innym nie odkręcimy tego! Ściągacz do sprężyn to generalnie podstawa.
    Ostatnio edytowany przez stopi - 17-04-09 o 23:43

  5. #25
    Zbipel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam
    Stopi, jestem pod wrażeniem Twojego opisu.
    Tego właśnie szukałem. Chcę się zabrać za robotę jak skompletuję komplet gum.
    Miałbyś może foty albo nr elementów które wymieniłeś?
    Pozdrawiam

  6. #26

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość LZA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam, nie będę zakładał nowego tematu, napiszę tutaj.
    Więc tak, mam stukot z prawej strony, wymieniłem już łącznik tulejki stabilizatora, sworzeń wahacza i nawet poduszkę amortyzatora, i dalej stuka słychać to nawet jak sie jedzie bardzo powoli, miał ktoś coś takiego ? juz sam nie wiem co mam jeszcze wymienić

  7. #27
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    to jeszcze koncówka drazka ci zostala

  8. #28

    Data dołączenia
    Sep 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość LZA
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    sprawdzona i jest w porządku. jeszcze podejrzewam amortyzator,

  9. #29

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    amortyzator na szapraki, jak nie amortyzator to poduszka silnika

  10. #30

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorlice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sebastian1990 Pokaż post
    Witam, nie będę zakładał nowego tematu, napiszę tutaj.
    Więc tak, mam stukot z prawej strony, wymieniłem już łącznik tulejki stabilizatora, sworzeń wahacza i nawet poduszkę amortyzatora, i dalej stuka słychać to nawet jak sie jedzie bardzo powoli, miał ktoś coś takiego ? juz sam nie wiem co mam jeszcze wymienić
    Może lepiej pojechać do SKP albo gdzieś na "trzęsawkę" i wymienić to co trzeba a nie na oślep?

    Kiedy ostatnio wymieniałeś drążki kierownicze (nie końcówki)?

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •