Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 17 z 17

Temat: dziwny dzwiek po odpaleniu

  1. #11

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TFSI - CNTC (220 KM)

    Domyślny Zgrzyt i szaprnięcie przy uruchomieniu silnika

    Cześć. raz na jakis czas przy uruchomieniu silnika jest silny zgrzyt. dziś przy odpaleniu auta było to tak wyczuwalne że aż autem szarpnęło i przeszło mi przez głowę że nie długo coś odpadnie z silnika...nie zauważyłem czy ma z tym związek silnik rozgrzany lub zimny. co to może być? auto to audi a3 8p 2.0 tfsi quattro. proszę o pomoc. dziękuję.

  2. #12

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zgorzelec
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYB

    Domyślny 1.6 CAYB pisk przy starcie silnika

    Witam wszystkich,

    przy odpaleniu silnika (kręceniu kluczykiem) słychać "PISK".

    Auto ma oryginalny przebieg 200 000 km. Z rozruchem nie mam żadnych problemów.
    Czy regenerował już ktoś rozrusznik w tym modelu i z tym zestawieniem silnika ?

    pozdro
    Ostatnio edytowany przez qrak1 - 04-11-18 o 08:10

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Panki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny Dziwne odgłosy po uruchomieniu AUDI A3 1.6 TDI

    Od kilku miesięcy jestem posiadaczem A3, ale niestety sprzedający chyba nie był fair. Od około tygodnia po odpaleniu auta karoseria dziwnie rezonuje i dochodzą mnie dziwne odgłosy spod auta. Zastanawiam się co to może być i nie chce myśleć o kole. Boje się, że stan licznika też nie jest faktyczny. Czy jest opcja, że uda mi się uniknąć wymiany dwumasy? Jest jakiś ratunek?

  4. #14
    wdawid1982's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wojtas8484 Pokaż post
    Od kilku miesięcy jestem posiadaczem A3, ale niestety sprzedający chyba nie był fair. Od około tygodnia po odpaleniu auta karoseria dziwnie rezonuje i dochodzą mnie dziwne odgłosy spod auta. Zastanawiam się co to może być i nie chce myśleć o kole. Boje się, że stan licznika też nie jest faktyczny. Czy jest opcja, że uda mi się uniknąć wymiany dwumasy? Jest jakiś ratunek?
    Wiele rzeczy do sprawdzenia zanim dojdzie do dwumasy. Poduszki silnika/skrzyni, u mnie w 1.6 tdi poduszka skrzyni górna była oberwana i też dziwnie budą trzęsło. Co do dwumasy ja np w 1.6 tdi miałem sztywne koło z tym,że silnik miałem chyba clha. Może coś z wydechem, źle poskładany układ wydechowy w tym dpf konkretnie jego mocowania też potrafią wydawać dziwne odgłosy.

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Panki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    Dzięki za pocieszenie, mam nadzieję, że to będzie lżejszy wydatek. Niestety w weekend nie miałem kiedy zdiagnozować. Dzisia umówiłem się z mechanikiem i mam nadzieję, że mnie pocieszy. Pod blokiem nie ma zabardzo warunków a pogoda taka sobie. Jak coś będę wiedział to się odezwę. jeszcze raz dzięki.

  6. #16

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Panki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    Wracam z informacja dla osób mających podobne objawy. Potwierdził się czarny scenariusz koła i sprzęgła. Wymiana nie należała do najtańszych, ale myślę, za zakupiony komplet w świetnym sklepie https://www.sprzegla24.pl/produkt/sp...%5d#opis_start posłuży mi już chyba do kolejnej zmiany auta, a to chyba za szybko nie nastąpi. Ale jazda teraz jest mega przyjemna

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Panki
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC

    Domyślny

    Po ponad miesiącu testowania, świątecznych jazdach z czystym sumieniem mogę napisać, że to była dobra inwestycja. Autko spisuje się rewelacyjnie w porównaiu z poprzednim sprzędłem i kołem. Dziwie się, że tak późno się zorientowałem, ale sklep i mechan spisali się na medal.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •