Strona 15 z 20 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 141 do 150 z 194

Temat: Zasady wygłuszania drzwi

  1. #141

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Witam,
    chcę w weekend zabrać się za wygłuszanie drzwi i montaż głośników w przednich drzwiach,
    zapoznałem się już z tematem czytając różne posty na forum i reasumując wygląda to następująco:
    1. Po demontażu tapicerki należy dokładnie oczyścić (odtłuścić) blachę np. benzyną ekstrakcyjną.
    2. przystępujemy do naklejania mat na blachę, podczas tej czynności należy dokładnie po dociskać krawędzie mat by uniknąć ich odklejania
    (jeśli chodzi o same maty to ja zdecydowałem się na stp silver, ponieważ są rekomendowane zarówno przez użytkowników jak i sprzedawców
    http://allegro.pl/show_item.php?item=4496044196 według sprzedawcy z tej aukcji muszę zamówić 5/6 mat do wyklejenia obu drzwi)
    3. wyczytałem również, że dla lepszego efektu wygłuszenia i by uniknąć skrzypienia tapicerki (w tej chwili mam z tym problem) można zastosować matę z włókna szklanego razem z żywicą.
    niestety nie za bardzo wiem jak się obejść z tą żywicą, dlatego prosiłbym o pomoc kogoś kto się już w to bawił,

    dostałem również info od powyższego sprzedawcy, że najlepiej jest zakupić 5,6sztuk mat stp silver i do tego 4szt takiej pianki (która ma iść na tapicerke) http://allegro.pl/gms-02-pianka-mata...476700429.html
    rozumiem, że jak zdecyduje się na zakup tej pianki to zabawa z żywicą nie będzie już konieczna?
    ewentualnie proszę o informację co będzie lepsze czy połączenie maty stp silver z włóknem szklanym i żywicą czy maty stp silver + ta pianka gms,
    jeśli coś pominąłem w powyższym opisie lub ktoś ma jeszcze jakieś cenne wskazówki, które pomogą mi w uzyskaniu lepszego efektu końcowego to byłbym niezmiernie wdzięczny za napisanie parę słów, z góry dzięki

  2. #142
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakos Pokaż post
    zapoznałem się już z tematem czytając różne posty na forum
    słabo czytałeś ale spoko każdy sie uczy na swoich błędach lub nie uczy
    na początek :
    1 -ile wydałes na mate ?
    2-na ile to zmieniło granie
    3- czy sie opłacało ?

  3. #143

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    skoro twierdzisz, że słabo czytałem to dlaczego od razu nie napisałeś dlaczego?
    1. na 5mat stp silver i 1m2 gms02 6mm 240zł
    2. nie ma jeszcze końcowego efektu bo wykleiłem na razie samą blachę od wewnątrz i teraz myślę nad zamontowaniem stelażu by wypełnić w środku pustą przestrzeń,
    3 ...

  4. #144
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakos Pokaż post
    ie ma jeszcze końcowego efektu bo wykleiłem na razie samą blachę od wewnątrz
    jak wpłyneło na granie ?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakos Pokaż post
    teraz myślę nad zamontowaniem stelażu by wypełnić w środku pustą przestrzeń,
    chcesz zrobić ścianke pomiedzy tapicerka a drzwiami ?

  5. #145

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    nie wpłynęło póki co bo głośniki jeszcze nie są zamontowane a planuje je osadzić na tym stelażu z blachy,
    dokładnie chce zrobić ściankę pomiędzy tapicerką a drzwiami tak jak to zrobił hehepack min.
    http://lh6.ggpht.com/_zwXiNxZqPLo/TF...0/100_8555.JPG

  6. #146
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    I od tego bym zaczął porządnie zrobione wpłynie pozytywnie na granie

  7. #147

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    zastanawiam się jeszcze nad sposobem usztywnienia tapicerki, (póki co nie chce przerabiać jej pod głośnik 165mm) polecono mi do jej wygłuszenia piankę gms02 grubość 6mm i zastanawiam się czy to wystarczy czy lepiej najpierw usztywnić tapicerkę matą szklaną i żywicą, lub blachogumem i dopiero na to założyć tą piankę gms..

  8. #148
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakos Pokaż post
    póki co nie chce przerabiać jej pod głośnik 165mm
    A to mim zdniaem wielki bład , jak juz tyle robisz to zrób to dobrze .
    Tapicerke jak juz masz coś z nia robic to pociagnij żywica i matą i nic więcej , szkoda kasy (to co zaoszczędzisz dołóż do głośników wzmaka) ewentualnie mozesz dac cos ala wata jak w nowszych modelach jest , ja mam fabryke nic nie lata nic nie trzeszczy a lusterko boczne sie rusza , fakt ze inne auto ale też audi
    A nawet ci wytłumacze dlaczego głośnik w drzwiach nie gra bezpośrednio do kabiny chyba ze go wywalisz przed tapicerke ale i tak bedzie grał z tyłu , chodzi o to ze za tapicerka masz pewna komore i to tez wpływa na granie na oko to jest ok 200-500 hz i często to pobicie polepsza granie moj 3 samochód miał wygłuszona tapicerke bo to opel ale jak szybko nakleiłem tak szybko sciągałem , zrób to po kolei jak należy a nie słuchaj sprzedawców ze mata stp zagra inaczej od dekarki

  9. #149

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzierżoniów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    wiem, że większość która zdecydowała się montaż 165mm w przednich drzwiach była zadowolona i 130mm nie da takiego kopa, ale chce spróbować
    tapicerkę zawsze później mogę przerobić albo skorzystać z zewnętrznej firmy która wykonuje tzw. taschki jak tutaj
    http://carbok.enzo.pl/pub_html/pictures/Audi%20A3a.jpg
    niestety ale piankę GMS mam już zakupioną bo zamawiałem ją razem z matą stp silver, która poszła na wewnętrzną część blachy w drzwiach i pozostała część pójdzie na stelaż, który zamontuje również z blachy w celu zamknięcia komory,


    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    Tapicerke jak juz masz coś z nia robic to pociagnij żywica i matą i nic więcej , szkoda kasy (to co zaoszczędzisz dołóż do głośników wzmaka) ewentualnie mozesz dac cos ala wata jak w nowszych modelach jest
    czyli co mata + żywica jak rozumiem jest niezbędna do usztywnienia tapicerki ? czy sama pianka GMS wystarczy?
    co to za wata?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mirek_smok Pokaż post
    A nawet ci wytłumacze dlaczego głośnik w drzwiach nie gra bezpośrednio do kabiny chyba ze go wywalisz przed tapicerke ale i tak bedzie grał z tyłu ,
    właśnie jeszcze mam dylemat jak przymocować sam głośnik czy do tego stelażu z blachy po wycieciu na niego dziury i na to np. dam dystans MDF i do niego przymocuje
    (obawiam się, że jak tak zrobię to głośnik będzie za bardzo wystawał i nie będę mógł założyć tapicerki)
    czy może 'zatopić' w sylikonie albo blachogumie dystans z MDF w tapicerce i wyciąć tylko dziurę w blaszce by się zmieścił sam głośnik,
    mam nadzieje, że miarę zrozumiale to opisałem

  10. #150
    mirek_smok's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    75 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakos Pokaż post
    matą stp silver
    a tak z ciekawości masz czarny napis czy niebieski na odwrocie ?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakos Pokaż post
    czyli co mata + żywica jak rozumiem jest niezbędna do usztywnienia tapicerki
    sama żywica
    Cytuj Oryginalnie napisane przez robakos Pokaż post
    co to za wata?
    Taka jak do suba w 8p jest fabrycznie pomiędzy tapicerka a blachą to sie powinno nadać
    http://allegro.pl/owata-ovata-watoli...501798280.html
    dystans do blachy na silikon nawet bym dał mdf jest warstwowy jak za dużo będzie wystawał to sobie skrócisz

Strona 15 z 20 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •