Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 59

Temat: Brak wstecznego biegu

  1. #21
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    kafi333 jak ja zamawialem np. ten plastik to podalem nr czesci a koles mowi ze u niego w komputrze takiej czesc niema wiec musialem mu zaczac tlumaczyc gdzie ona sie znajduje i dopiero tak do tego doszlismy. Wiec jesli chcesz ta sprezyne to dzwon i tlumacz o co kaman

  2. #22
    lukone's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    ¡uoısıʌ ǝn1q 3ɐ ıpnɐ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    od pewnego czasu borykałem się z ciężko wchodzącym wstecznym oraz jedynką. Dziś po zdjęciu gałki z mieszkiem zauważyłem że brakuje podkładki zabezpieczającej widocznej na zdjęciu poniżej:




    brak tej podkładki spowodował że cała gałka zsuwała się, opierając się maksymalnie o lewy bok tunelu środkowego uniemożliwiając wrzucenie wstecznego
    po założeniu tej podkładki zrobiłem przed chwilą jazdę próbną i wrzucanie biegów jest lekkie i przyjemne
    mam nadzieje że komuś pomoże moja mała pomoc w tym temacie
    Ostatnio edytowany przez lukone - 21-07-08 o 21:20

  3. #23
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    mi tez wlasnie spadla ta podkladka wyciagnalem ja magnesem z tunelu kolo skrzyni biegow ale u mnie lewrek po wrzuceniu biegu luzno lata denerwuje mnie to jakbym jechal jakims klekotem jezdzilem cala masa samochodow i w zadnym nie bylo tyle luzu zeby kiwal sie lewarek po 1 cm w prawo i lewo luzno, mechanik powiedzial ze w a3 tak ma byc i tyle, ale dla mnei ta sprezyna cos za slabo to trzyma

  4. #24
    lukone's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    ¡uoısıʌ ǝn1q 3ɐ ıpnɐ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    i na to także mam rozwiązanie! wystarczy poluzować śrubę widoczną na zdjęciu a następnie lekko nagiąć gałkę biegów w lewo lub w prawo i w takiej pozycji ją przytrzymać jednocześnie mocno dokręcając śrubę

    Ostatnio edytowany przez lukone - 22-07-08 o 07:25

  5. #25
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    uuu mechanizm z ta sruba jest gdzies na samym dole, jak sie tam wogole dostac? pewnie trzeba caly tunel zdejmowac? czyli jak bym nagial lewarek w lewo i dokrecil srube to luzy zupelnie znikna? teraz mi tak lata ze jak wrzuce bieg 1, to odchyla mi sie tak jakby byla 3, jak 3 to az na 5, 2 na 4, wiec luz jest naprawde znaczny, myslalem zeby sprezyne kolo tej podkladki co spada wymienic, ale skoro mowisz ze to wina tej sruby, to moze ktos mi poradzi jak sie do niej dostac, bo jak slowo daje przez ten latajacy lewarek czuje sie jakbym jezdzil starym zlomem, no i czy dokrecenie tej sruby wyeliminuje caly ten nadmierny luz?

  6. #26
    lukone's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    ¡uoısıʌ ǝn1q 3ɐ ıpnɐ
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    śruba jest na tej samej wysokości co podkładka którą zakładałeś więc dostęp masz idealny

  7. #27
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    no dobra chłopaki tak sie ucieszyłem z tej wiadomosci ze normalnie o 7 rano poleciałem z kluczami zeby to sprawdzic, no i sprawa jest tego typu ze jak odkrece srube nagne na dół to luz w lewo znika, i tak sie ucieszylem a tu w prawo luz 2 razy wiekszy, jak podciagne do oporu do gory to luz w prawo znika a w lewo 2 razy wiekszy nawet 3 cm, łapidła mi opadły, wiec postanowilem wyposrodkowac ten luz ale i tak jest po 2 cm na strone, tak ze jak wrzuce 1 bieg to moge nagiac lewarek na 3, z 3 biegu spokojnie nagne na 1 i na 5, ranyyy nie moge sobie z tym poradzic, mechanicy mowia ze tak ma byc, mi to nie pasuje, jak wsiada ktos ze znajomych jechac to celuje w biegi i macha dzwignia bo nie wie czemu tak lata:/// pomysł ze sruba byl swietny ale reguluje ona luz tylko z jednej strony, nie wiem moze ta sprezyna jest wyrobiona? palcami ja naciskam i podnosze i nie wiem juz, wezcie chlopaki cos mi pomozcie bo jestem bezradny:/ a juz mialem zamiar piwo lukone wysylac a tu nici ehhhh
    a jak jest w waszych autach? przy wrzuceniu wstecznego biegu lewarek ani drgnie i czy u was na innych biegach jest tak jak na wstecznym? u mnie luzy sa straszne a chcialbym zeby byl tak jak na wstecznym://// choc to pewnie nie wykonalne, kolega ktory ma golfa III mowil ze u niego tak samo lata wiec nie wiem:/
    Ostatnio edytowany przez kafi333 - 23-07-08 o 08:09

  8. #28
    done's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam

    Może ktoś kto sam wymieniał ten zabierak (1J0711256) napisać co trzeba zdemontować aby mieć do niego dobry dostęp podejrzewam, że akumulator co jeszcze?
    W którym miejscu dociskacie tą śrubę / nakrętkę mocującą, centralnie czy w skrajnym połżeniu.

    Pozdrawiam

  9. #29
    siwylbko's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LbKo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jak dobrze pamietam to tylko ta dzwignie metalowa odkrecalem chyba zeby zalozyc to. Idz i patrz co tobie bedzie przeszkadzalo i wykrecaj Mozesz nawet silnik wyciagnac

  10. #30
    done's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam
    Wczoraj wymieniłem ten zabierak (1J0711256) delikatnie przesmarowałem go towotem. I tu pytanie czy przypadkiem niepotrzebnie. Dawaliście jakiś smar / specyfik po wymianie tego elementu. Dodam jeszcze, że stary zabierak był bardzo kruchy i rozsypał sie przy wymianie, całe szczęście, że nie podczas jazdy.

    Pozdrawiam

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •