Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: gradobicie

  1. #1
    boninfante's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Namysłów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Unhappy gradobicie

    Witam. W sobotę przez moje miasteczko przeszła potężna burza burz z gradem, który czasami miał rozmiar piłeczek golfowych(podkreślam czasami). Wiem, wiem trudno sobie wyobrazić grad wielkości piłeczek golfowych - samem trudno mi było sobie to wyobrazić jak słyszałem o czymś takim w wiadomościach, ale gdy to zobaczyłem to na język przyszło mi tylko jedno słowo: ''kur...:O"

    Zaraz po tym wszystkim poszedłem dokonać oględzin i gdy auto było jeszcze mokre byłem tylko trochę zniesmaczony bo wyłapałem tylko kilka wgnieceń na dachu i tylnym prawym słupku, ale gdy poszedłem je zobaczyć na następny dzień gdy świeciło słoneczko to się załamałem. Cała prawa strona z której sypał grad była pokiereszowana - naliczyłem jakieś 30 gniotów a gdy przeszedłem do dachu to się totalnie załamałem ponieważ wyglądał tragicznie - gniot przy gniocie. Myślałem żeby policzyć to wszystko na dachu, ale doszedłem do wniosku, że jest tego za dużo i nie ma to sensu. Z maska nie było tak tragicznie, ale mimo wszystko kilka śladów jest. Dodam, że moja niunia była w niemalże 100% oryginalnym stanie blacharskim poza prawym błotnikiem, który był malowany drugi raz.

    Przechodząc do sedna chciałbym się dowiedzieć czy mieliście z czymś takim do czynienia oraz czy ktoś z was próbował leczyć to technologią Paintless Dent Removal - PDR, dzięki której można usunąć wgniecenia karoserii bez konieczności szpachlowania. Dodam też mam tylko oc żeby nie było postów "a masz ac?"
    Pozdrawiam

  2. #2
    Donator Akumulator >sebek<'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Zamość
    Auto
    Laleczka CBR / A4 1.8T Q
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    190 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    Ja nie miałem...a masz AC ?

    Kiedy Facet mówi, że coś zrobi to to zrobi! I nie trzeba mu o tym co pół roku przypominać


  3. #3
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez >sebek< Pokaż post
    Ja nie miałem...a masz AC ?
    Twój post bardzo dużo wniósł do tematu... To nie temat pt "ot i luźne pogawędki".

    Wracając do tematu to uważam że najlepszym rozwiązaniem byłaby standardowa naprawa i malowanie. Wyciąganie wgniotek stosuje się raczej w pojedynczych przypadkach. W przypadku gradu koszt naprawy może być dużo wyższy od malowania. Ewentualnie gdybyś miał auto nowke z salonu to sprawa była by do przemyślenia.

  4. #4
    (elmo)'s Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowieckie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    26 razy

    Domyślny

    Niestety nie wiem gdzie dokładnie bo temat był dawno poruszany, ale na forum ktoś przywoływał firmę usuwającą wgniecenia bez konieczności lakierowania, były nawet zdjęcia Lagunu II po porządnym gradobiciu, wyleciała nawet przednia szyba. Jeśli mnie pamięć nie myli to firma była z warszawy, a całość naprawy Laguny kosztowała około 1200-1500 zł (maska, dach)

  5. #5

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Jak masz gdzieś w okolicy firmę zajmującą się bezlakierowym usuwaniem wgnieceń to możesz się dowiedzieć ile by sobie zażyczyli za to o ile w ogóle by się podjeli skoro mówisz że jest wgniot na wgniocie to mogą nawet się nie podjąć gdyż może być to niewykonalne chociaż...w Polsce wszystko jest możliwe . Dla samochodu by na pewno to było lepsze rozwiązanie niż lakierowanie
    tylko ciekawe jak kosztowo się to kształtuje. U mnie w mieście za takie coś biorą 50-100zł od wgniecenia :/

  6. Podziękowania dla panus1 za pomoc w problemie

    boninfante (09-07-12)

  7. #6
    boninfante's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Namysłów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    firmę już znalazłem(s-plus.pl) tzn. czytałem ich ofertę ale jestem ciekaw jak to wygląda po taki zabiegu czy jest to niewidoczne później jak ładnie piszą na stronie. Co do naprawiania tego to wstrzymam się do późnej jesieni, gdy już nie występują burze
    Dodam jeszcze że raczej wolałbym tego nie robić klasycznym sposobem ponieważ znacznie obniży mi to wartość niuni gdyż ślady są na 5 elementach.

  8. #7

    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kłodzko/Wrocław
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX

  9. #8
    Lubelskie moniapeluk's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    188 razy
    Podziękował
    85 razy

    Domyślny

    z naszego forum kolega Piotrek.1781 robił tym sposobem A4 po gradzie, były wgniotki na prawie całym aucie, ale na żywo po zabiegu nie widać śladu

  10. Podziękowania dla moniapeluk za pomoc w problemie

    boninfante (10-07-12)

  11. #9
    recool's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skrzyszów
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    koztuje to 30-40 max za wgniotke;p chyba ze robisz ze 5 to wredy biorą wiecej;p

  12. #10
    boninfante's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Namysłów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BIG34 Pokaż post
    stosowałeś ta metodę ? jeśli tak napisz jak to wygląda u nich cenowo i jak masz to prześlij fotki bo akurat ta firma działa na terenie mojego województwa

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •