Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 16

Temat: Małe przebiegi a żywotność silnika/turbiny

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Małe przebiegi a żywotność silnika/turbiny

    Witam

    Szukałem podobnego tematu, ale odpowiedzi na swoje pytanie nie znalazłem.

    Mam silnik 1.9 tdi ASZ. Zasyfiła mi sie turbina i przepływomierz jest do wymiany. Gość w serwisie powiedział mi, że powinienem przy każdej jeździe ze 2 razy przegazować go przynajmniej do 4 tys obrotów , żeby przeczyścić turbinę.
    Problem w tym, że ja ogólnie bardzo mało jeżdżę samochodem. Bywa, że przez tydzień nie ruszam go z garażu. Jak już nim gdzieś jadę, to zwykle jest to ok 50 km tygodniowo. W takim przypadku boję się, że od długiego stania w garażu turbina będzie się częściej syfić, a jak będę ją przy każdej jeździe starał się przedmuchać to szybko powie mi papa.

    Co o tym sądzicie ?

  2. #2
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    od stania to się może zakurzyć, ale nie wiem jak kurz miałby wlecieć do turbiny jak auto stoi.
    Diesel kręci sie ponad 4 tys wiec nie bój się i czasem daj mu w pizdę, bo tak trzeba, a o turbinę sie nie martw, zanim padnie to pewnie sprzedaż auto
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #3
    lumberjack's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A5 3.0tdiq
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    67 razy

    Domyślny

    ja mam podobne przebiegi do Ciebie zwłaszcza poza rokiem akademickim, zapominam gdzie mam wlew paliwa
    nie ma co go kręcić do 4k, wystarczy dobić do nieco ponad 3k i po prostu przejechać kawałek na takich obrotach, najlepiej się to u mnie sprawdza, a notlaufy mi minęły jak ręką odjął odkąd tak robię

  4. #4
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    No może nie przy każdej jeździe go przegazować do 4 tys, ale co jakiś czas dobrze jest przeczyścić łopatki i rozpędzić go do 140 km/h na czwórce.
    Raczej turbinie nic nie będzie od stania.
    Moje auto stało u handlarza ok. rok nie jeżdżone. Skutkiem ubocznym była dość zaawansowana korozja tracz hamulcowych, śruby kół nie mogłem odkręcić, po jakimś czasie zaczęły mi skrzypieć sillentbloki w zawieszeniu i zapiekł mi się mechanizm wycieraczek. Ale ogólnie teraz wszystko jest ok.

  5. #5
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Najlepsze jest to, że Turbina pracuje już od samego startu silnika, a praktycznie z pełnym wydatkiem nieco powyżej 2000 obrotów. Pytanie więc o zasadność postów pod tytułem - daj w pałę, przegazuj itd. Pierwsze słyszę, żeby samochód się psuł, bo się go użytkuje spokojnie, a już na pewno autorami postów, typu "przepałuj" są Ci sami, którzy swoje auta kupują tylko "od dziadka" i potem je ujeżdżają, mając rady dla kolegów. Kupujcie samochody ostro jeżdżone w takim razie i pytajcie potem tylko o takie, jak chcecie być ze swoimi radami uczciwi i się do nich stosować.

    Ogólnie dieselowi szkodzą krótkie zimne przebiegi, gdzie olej się nie rozgrzeje i system recyrukulacji spalin nie oczyści wystarczająco. Syfiący się natomiast dolot, to inny problem. Jest masa tematów na temat tego układu kolego, wrzuć szukajkę i poczytaj dlaczego przepływka Ci się paskudzi i skąd się ta usterka bierze. Przy przegazowywaniu samochodu, olej dużo łatwiej się przedostaje w okolicach wirnika do wylotu, temperatura spalin jest większa i dużo łatwiej tworzy się nagar. To co warto zrobić, to na piątce mieć około 2,5 obrotów i tak się w trasie na już w pełni rozgrzanym aucie (po około 15 km) przejechać jeszcze z 10 km. Wtedy wszystko powinno się ładnie oczyścić. Rozwiązaniem też jest zaślepienie EGR-u. Robienie 50 km w ruchu miejskim, czy półmiejskim często nie rozwiązuje problemu. Warto też stosować dobrej jakości oleje i dbać o to aby nie przeciążać układu przez pierwsze 5-7 km (olej rozgrzewa się przez 10-15 km), a przed wyłączeniem schłodzić turbinę. Auta z tym silnikiem, przystosowane były do dużych przebiegów i jazdy po autostradzie, ponieważ Niemcy do małych przebiegów kupują silniki benzynowe.

  6. #6
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Wiesz kolego... zacznijmy że do takich przebiegów nie bierze się TDI, lub do jazdy tylko i wyłącznie po mieście.

    Jeżeli bardzo mało jeździsz, a w dodatku po mieście to benzynka

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Dzięki wielkie za informacje

    Co do tego przegazowania to tak mi pare osób doradziło i chciałem się jeszcze upewnić.

    Co do małych przebiegów to zdaję sobie z tego sprawę, że do takiej jazdy lepsza jest benzyna niż diesel. Kiedy kupowałem samochód to codziennie robiłem kilkadziesiąt kilometrów do pracy i w weekend do szkoły. Potem dostałem pracę zdalną więc cały tydzień siedzę w domu i samochodu nie ruszam. Przyszły wakacje więc od szkoły też mam wolne na pare miesięcy. Właśnie dlatego założyłem te wątek. Chciałem żeby ktoś mi doradził. Czy w takim przypadku spokojnie mogę samochód użytkować tak jak do tej pory i raz na jakiś czas przeczyścić turbinę i będzie wszystko ok, czy też może silnik będzie się zbyt męczył przy tym użytkowaniu i faktycznie lepiej zacząć się rozglądać za benzyną.

  8. #8
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Nie wiem czy przeczytałeś mój post i czy go zrozumiałeś ale tam masz radę jak obsługiwać swoje auto, aby nie było z nim problemów, nie rozumiem, więc o co jeszcze pytasz. Dorzuciłem Ci też temat do przyswojenia i sprawdzenia, czy Twój samochód jest aby na pewno w każdym względzie sprawny. Rady o przegazowaniu co jakiś czas, możesz sobie między bajki włożyć. Więcej tym złego narobisz niż dobrego. Powodzenia.

  9. #9
    MarrciN's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GA
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    cosmo-pl, w mojej opini, teraz Ty trochę przekoloryzowujesz w drugą stronę. Idąc Twoim tokiem myślenia, każde podciągniecie silnika pod czerwone pole zakresu obrotów skracało by znacznie jego żywotność

    Nie ma co przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę. Tyle.

  10. #10

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    cosmo-pl przeczytałem Twój post i go zrozumiałem. W moim ostatnim poście już nie pytałem o przegazowywanie tylko napisałem, że parę osób mi tak doradziło i stąd wynikł ten temat. Dzięki za informacje i na pewno przeczytam wspomniane przez Ciebie tematy. Moja wypowiedź odnosiła się raczej do ogólnego użytkowania samochodów. Z kim bym nie rozmawiał to zawsze mi wszyscy mówili, że diesel jest do długich tras a na krótkich się meczy. Nie jestem mechanikiem, więc wolę się 5 razy upewnić w danej kwestii, niż potem wydawać hajs na naprawę silnika. Jak tylko będę mógł to przeczytam temat podane przez Ciebie
    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •