Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Wspomaganie kierownicy

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny Wspomaganie kierownicy

    Witam wszystkich przeszukałem forum i nie mogłem znaleźć odpowiedzi na mój problem.

    Chodzi o to iż gdy auto jest zimne tzn zaraz po odpaleniu to wspomaganie chodzi bardzo dobrze a gdy się nagrzeje to trzeba obiema rękami kręcić ale zauważyłem również, że gdy dam mu troszkę gazu czyli około 2tyś to już chodzi dobrze.
    Czy wie ktoś co to może być?
    Ostatnio edytowany przez julio4350 - 13-05-08 o 20:50

  2. #2
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    To może być wina oleju. Jak się rozgrzeje, to traci swoje właściwości. To pierwsza i najprostsza wersja. Drugi - czarniejszy scenariusz - to uszkodzona pompa wspomagania.
    Jeśli jeszcze do tego wyje to może sprawdź stan oleju. Może jest za mało. Powodzenia

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    pompa nie wyje i stan jest OK a robiłem dwa razy płukankę i lałem jeden z lepszych płynów

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    julio4350 odpowiedz moim zdaniem prosta poprostu pasek na pompie luzny jak jest zimny to ciasny jak sie nagrzeje to sie slizga dopiero przy obrotach pasek jakos pracuje i dostatecznie dobrze napedza pompe cze

  5. #5
    r1f's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    julio4350 czy uporales sie z tym problemem? Ja mam ten sam objaw i zastanawiam sie czy jest to pasek czy moze napinacz lub ewentualnie slaby olej.

    Chyba zaczne od paska. Zauwazylem tez ze kompresor przy wlaczonej klimie przenosi lekkie drgania do srodka.

    Edit:
    Dla tych kórzy nie wiedzą jak wymienić pasek wieloklinowy w 1.8T AGU .

    W moim przypadku jest to pasek dluzszy bo pedzi tez kompresor klimatyzacji.

    W pierwszej kolejności należy odgiąć napinacz i go zblokować. Naprostszy sposób to nałożyć klucz do odkręcania kół na napinacz (tam gdzie wystaje takie prostokatne cos) Tworzymy sobie fajna dzwignie. Odginamy klucz do siebie do pozycji max i blokujemy np zwyklym ampulem przekladajac go przez otowrek z lewej strony. Ampul powinien przejsc przez 2 otwory na wylot. Jak już mamy zblokowanego drania to zdejmujemy stary pasek. Zanim go zdjemiemy warto przyjrzec sie ktora strona idzie stary i jak uklada sie na poszczegolnych rolkach. Zakladamy pasek, po czym ostroznie opuszczamy napinacz pilnujac czy klinki na pasku prawidlowo sie ulozyly. Sprawdzamy wszystkie rolki jeszcze raz i odpalamy silnik

    No i to tyle.

    Dodam, ze po wymianie paska praca wspomagania poprawila sie
    Ostatnio edytowany przez r1f - 27-02-08 o 13:41
    1.8 T

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam chciałbym odświeżyć temat ponieważ dzisiaj dobrałem się do pompy.
    jest w niej taki zawór który się zacina.
    tzn jeśli się ten zawór wyciągnie delikatnie wsadzi i zakręci się z powrotem wszystko to wspomaganie chodzi idealnie, ale jeśli się doda trochę gazu to ten zawór wchodzi do środka i już nie wraca i dalej jest lipa.
    Coś tam musi w tej pompie ten zawór blokować tylko co???

    Wie ktoś może
    Ostatnio edytowany przez julio4350 - 13-05-08 o 20:52

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam ja mam inny problem . Przy cofaniu i skreceniu kierownicy prawie do opru słychac pisk wymienilem olej . Piszczy dalej ale mniej czytalem w innym temacie ze pompa paliwowa albo zly plyn . Noi nie wiem co zrobic bo to wystepuje tylko przy cofaniu . z Gory dziekuje za pomoc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •