Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 59

Temat: wypadanie zapłonu - proszę o pomoc

  1. #31

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Kompresji nie mierzyłem jeszcze. Z internetu szukajać możliwych przyczyn znalazłem : sondę lambda, zle ustawiony rozrząd, wypalony zawór, brak szczelności w dolocie, moduł zapłonowy, no i standardowo świece/ cewki. Świece i cewki odpadają bo niezależnie od kombinacji zapłon wypada na pierwszym cylindrze. Sonda zgłaszała jakiś błąd chyba ale nie wydaje mi się żeby ona powodowała aż takie problemy. Dolot po sprawdzeniu okazał się szczelny. W najbliższym czasie będę robił rozrząd bo juz jego czas dawno nastał, więc się okaże czy to było przyczyną.
    Ktoś podpowie gdzie niby znajduje się ten moduł zapłonowy do cewek bo z opisu znalazłem ze pod filtrem ale przyznam się szczerze ze ja nic takiego u sibei w aucie nie widzę.
    Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły co może być przyczyną wypadania tego zapłonu??

  2. #32

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Barnsley UK
    Auto
    Audi A3 8L Lalunia
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Wypadanie zapłonu na cylindrze 2, Notorycznie paląca się żarówka STOPu. 8L 2001

    Pół roku temu wsadziłem do mojej A3 8L 2001 LPG, wszystko było ok, mieszkam w UK i przez ostatni rok 2 razy objechałem do Polski... Będąc na święta w ojczyźnie wymieniłem olej (na 10w40 przy 100 000km przebiegu) i świece. Problemy zaczęły się ok. 2 tygodnie temu (do tej pory silnik pracował pięknie). Jeżdżę często ale krótko, ale do rzeczy.

    Dwa tygodnie temu auto postało 2 dni i po tym czasie pojawił się problem - na jałowym silnik skakał jakby chciał wyskoczyć spod maski a potem zauważyłem że auto chodzi jak traktor i jest słabe, podpiąłem komputer i zobaczyłem, 3 błędy:

    -wypadanie zapłonu na cylidrze 2
    -zbyt uboga mieszanka
    -błąd wskaźnika temperatury cieczy

    w ten sam dzień zawiozłem i przywiozłem syna do szkoły (w międzyczasie umowilem sie do mechanika na następny dzień). następnego dnia odwiozłem syna do szkoły (jakieś 1,5 km) i pojechałem do mechanika (ok. 3 km) w drodze do mechanika silnik znów zaczął pracować pięknie więc mechanik popatrzył i stwierdził ze jak wszystko działa to nie będzie zaglądał. Ostatnio samochód znowu postał 2 dni i znowu to samo - pali tylko na 3 gary. Myślałem, że znowu pojeżdze, wilgoć odparuje i znowu będzie ok ale niestety nie. teraz cały czas czuje, że czasem brakuje tego jednego cylindra... Pod korkiem oleju zauważyłem majonez.

    Druga sprawa to notorycznie paląca się żarówka lewego stopu - wymieniam co miesiąc. Kupiłem dzisiaj nowe kable zaplonowe i mam nadzieje ze wymiana pomoże.

    Ktoś sie spotkał z podobnym problemem? Proszę o pomoc, wiem, że są podobne tematy ale postanowiłem opisac cała sytuację bo w każdym innym temacie znajduje inne objawy.

  3. #33
    lampik's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wąbrzeźno
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny 1.8T z audi a6 c5

    Mam problem z wypadającymi zapłonami co jakiś czas żuci silnikiem i na 15 sekund kuleje po 15 sekunda zaskakuje i wszystko działa dalej, podpowie ktoś coś od czego zacząć , zauważyłem że na zimnym jak się rozgrzewa tak się dzieje...

  4. #34

    Data dołączenia
    Nov 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A3 8L 1.6
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ

    Domyślny

    Zacznij do świec, przewodów i uszczelek w kolektorze. Ale nie pod kolektorem tylko w kolektorze. Może ssać lewe powietrze bo któraś sparciała ze starości.

  5. #35
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mam wypadanie zapłonu na 4 cylindrze, czyli w grupie 14 było 28 count podczas nie długiej przejażdzki
    a w 15 grupie cylinder czwarty (1) lub (2) zamiast zera. Czasami jest problem z odpaleniem gorącego silnika .
    co to może być bo świece wymieniłem

  6. #36

    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam mam problem z moją audi s3 8l silnik bam. Borykam się z wypadaniem zapłonu na trzecim cylindrze, dzieje się to w różnych sytuacjach jak jest zimna ciepła podczas jazdy na biegu jałowym po czym za chwile lub dłuższą chwile już jest okej. Cewki sprawdzone świece też kable wszystko okej.
    Wyciągnęłam ecu i już był kiedyś naprawiany w 2006 roku więc moje pytanie brzmi czy znacie kogoś kto naprawia ecu lub kiedyś samo naprawialiście.
    Błędy 16684 oraz 16687. Pozdrawiam

  7. #37

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lampik Pokaż post
    Mam problem z wypadającymi zapłonami co jakiś czas żuci silnikiem i na 15 sekund kuleje po 15 sekunda zaskakuje i wszystko działa dalej, podpowie ktoś coś od czego zacząć , zauważyłem że na zimnym jak się rozgrzewa tak się dzieje...
    Podpowiem jak było u mnie. Wypadanie zapłonu w diagnozie, oraz chwilowe przerywanie na jednym cylindrze (czasami).
    Okazało się - cewka zapłonowa. Niewidoczne pęknięcie plastiku w zagłębieniu przy jednym z wyjść cewki. Jak zdiagnozować: to proste - spryskiwaczem zlać wodą cewkę, następnie, kawałkiem przewodu miedzianego (z jednego końca zrobić szczoteczkę, a drugi koniec np. w rękę) zbliżyć szczoteczkę do zagłębień cewki przy pracującym - gorącym silniku. Jeśli jest trafiona, poczujesz. Dlaczego tak drastycznie? bo nad cewką jest "odkurzacz" i niewiele się zobaczy.
    Osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca lepiej niech tego nie robią.
    Pęknięcie jest tak małe, że nawet po wyjęciu i umyciu cewki trudno je dostrzec.

  8. #38

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Wypadanie zapłonu po zmianie cewki i kabli

    Cześć, posiadam audi a3 avu 1.6 i spotkałem się z problemem nie do przejścia dla mnie. Może wasze doświadczenie okaże się pomocne.

    Mechanik zdiagnozował mi wypadanie zapłonu na 4 cylindrze. Auto nie miało siły, pracowało jak diesel itp. Powiedział ze to albo kable albo cewka ponieważ widać jak skacze iskra. Stwierdziłem ze spoko, zmieniam jedno i drugie ale zrobię to sam. Zmieniłem na kable beru i cewkę bosha. Złożyłem wszystko i po odpaleniu auta (z odpalaniem nie ma problemu) nadal dzieje się to samo. Trzęsie i telepie autem.

    Wstępie zrobiłem taki test ze po kolei odłączałem kable i patrzyłem czy coś się zmienia. I faktycznie za każdym razem auto prawie gasło. Przy każdym z kabli tak było.

    Nie zmieniałem świec z tego powodu, że jest tam mega ciężki dostęp a wcześniej miałem je wymieniane rok temu na ngk.
    Czy powinienem iść tym tropem swiec? Czy przez przejechanie ok. 5/10km na tych 3 cylindrach mogło zalać tą świece z 4 aż tak ze nie działa nawet na nowej cewce i kablach? A może zanim po wymianie tych rzeczy powinienem skasować błędy w komputerze i dopiero od nowa sprawdzić?

    Możecie poradzić w jakim kierunku iść? Co sprawdzać aby namierzyć gdzie leży błąd?

    dodam jeszcze, że na LPG i na PB dzieje się dokładnie tak samo więc wtryski wykluczam.
    Ostatnio edytowany przez silento - 05-03-20 o 07:39

  9. #39

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Nierówna praca silnika

    Witam, silnik na zimnym pracuje tragicznie szarpie,brak mocy chodzi jak traktor wczoraj check I trakcja zapaliła się,jak się rozgrzeje chodzi idealnie
    Vag wywalił takie błędy:
    16555-Fuel Trim: System Too Lean: Bank 1 P0171
    16685-Cylinder 1 Misfire detected
    16688-Cylinder 4 Misfire detected
    16684-Random/ Multiple Cylinder Misfire Detected
    A3 8L 1.6 AVU
    Czy to może być cewka zapłonowa? ponieważ świecę i kable były wymienione tylko nie cewka,sonda wymieniona.
    Pozdrawiam

  10. #40

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Może być jeszcze wina przepływki. Masz jeszcze błąd ubogiej mieszanki. Wrzuć log 2+33 statyczny i dynamiczny. Jest gazik?

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •