Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 59

Temat: wypadanie zapłonu - proszę o pomoc

  1. #21
    Jaromirek6446's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1.8 t 2002r
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witaj. Miałem ten sam problem, i również zapalał się chcek. W moim przypadku była winna pęknięta rurka, która szła od odmy do kolektora dolotowego.Dokładnie ta zaznaczona na rysunku. Pozdrawiam


  2. Podziękowania dla Jaromirek6446 za pomoc w problemie

    GadKce (13-12-15)

  3. #22

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Z Rysunku wyglada chyba nawte na ta sama ktora u mnie sztukowal.Ale nie wiem pokaze mu ten rysunek i spytam czy u mnie ta samam byla peknieta.Bo nawte nie widzialem jak załatal ta dziure ALe jeszce chyba za slabo jezeli to jets przyczyna a problem powraca.A jaki miales defekt na kompie?Tez wypadanie zaplonu na jednym z cyl?I gdzie dorwales rurke?Szukales uzywki czy ASO?

  4. #23
    Jaromirek6446's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1.8 t 2002r
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Zapalał się check, a na kompie wyszedł błąd ''Wypadanie zapłonu na 1 cylindrze właśnie... Uruchom silnik nachyl się w okolice kolektora dolotowego i słuchaj czy gdzieś nie syczy Ja właśnie tak zlokalizowałem usterkę. Sztukowanie to słaby pomysł, biorąc pod uwagę że tą rurkę znalazłem ori na allegro jakoś za 30zł

  5. #24

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    u mnie nie syczy ale bo demontazu widac bylo ze byl strzelony.No to jest tymczasowe rozwiazanie bo nie mial nieczego podbnego na stanie.ZObaczymy poszukamy moze to jest rozwiazanie.Bralismy tez wiadomo inne rzeczy pod uwage ale bezsensu ladowac pienaidze.Bo bralsimy tez pod uwage sonde , czujnik polozenia walu,ecu itd.

  6. #25
    Jaromirek6446's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1.8 t 2002r
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    U mnie akurat winny był ten wężyk. Trójnik który pokazałeś w pierwszym poście też miałem do wymiany. Ogólnie poprzedni właściciel spartaczył sprawę i zamiast kupić nowe częśći, sztukował te stare. Oczywiście o szczelności połączeń nie będę pisał, bo wiadomo jak z tym było

  7. #26

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    malopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jak jestes na etapie sprawdzania nieszczelności to sprawdź gniazda wstrzykiwaczy

  8. #27

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    A u mnie wygląda to tak:

    uszczelka pod głowicą robiona jakieś 500km temu, zawory powypalane więc i to zrobione a wczoraj jakoś tak dziwnie silnik zaczął łapać drgania obroty falują coś się niedobrze dzieje i co się okazuje, wypada zapłon na drugim cylindrze (to samo skończyło się wymianą uszczelki pod głowicą) po dzisiejszej wizycie u mechanika wychodzi, że na drugim cylindrze świeca już zapaskudzona brudna olej bierze. I mówi, że mogę nie mieć "dołu" całkiem. Panowie co zrobić? Przecież niemożliwe, że zawory tak przepuszczają skoro niedawno były robione~. Jakieś pomysły domysły?

  9. #28
    2RaZ's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    VAG-COM-em można sprawdzić - przynajmniej w mojej AUM się dało bez problemu -wypadał zapłon na 4 cylindrze bo cewka była fabryczna (więc wadliwa). Wymienili mi na akcji serwisowej za free i jest gitara. Jak coś to możesz zadzwonić do ASO i po VIN sprawdzą Ci czy akcja obejmuje również Twój egzemplarz, jeżeli tak i cewki są seryjne to mają wymienić za darmo.
    pozdrawiam

  10. Podziękowania dla 2RaZ za pomoc w problemie

    szparag (11-02-16)

  11. #29

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódzkie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny Wypadanie zapłonu na jednym cylindrze AJQ 1.8T NIE cewki/świece

    Witam
    Mógłby ktoś pomoc z diagnozą problemu wypadania zapłonu na 1 cylindrze w A3 z silnikiem AJQ 1.8T. Problem wygląda nasępująco odpalam auto zimne na ssaniu chodzi ładnie równo. Po zejściu z ssania i przejsciu na gaz zaczyna wypadać zapłon na 1 cylindrze. Nie jest to tylko kwestia gazu gdyż na PB tez wypada. Mniej ale wypada ( wiadomo na LPG uklad zapłonowy ma ciężej). Po kilku sekundach pracy auto praktycznie caly czas pali na 3 cylindry. Cewka zakupiona nowa BERU jednak zbyt wcześnie gdyż okazało się to samo, w kolejnym etapie podmieniałem cewki/świece parami z cylindrem 2 i niezależnie od kombinacji zapłon wypada na pierwszym cylindrze. Ktoś ma jakieś sugestie jak i co sprawdzić?? Wtryski? Zapłon tylko jak?? Dodam zę posiadam kabelek od LPG w programie czasy wtrysku widać normlane jak u reszty także komp coś tam dla niego liczy ale coś nie gra. PO sprawdzeniu napięcia na wtyczkach do cewki jest napięcie miedzy pinem pierwszym licząc od rozrządu i wszystkimi pozostałymi ale nie wiem czy to dobrze? Dodam że wyciągając cewkę z cylindra pierwszego słyszę przeskakiwanie iskry więc teoretycznie iskra jest a zapłonu niestety brak.

    Prosiłbym o sugestie co i jak sprawdzić gdyż nie bardzo wiem za co teraz ruszyć...

    Wyczytałem gdzieś ze to może byc win przepływomierza, po jego odpieciu zapłon dalej wypada ;/ ;/

    POMOCY !!

    Teraz tak myślę ze gdyby to był wtryskiwacz to problem na LPG by nie występował gdyż auto ma inne wtryski sygnał jest gdyż czasy wtrysków widzę wiec wtrysk chyba można wyeliminowac?? Tylko co innego może być przyczyną?

  12. #30

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ERA
    Auto
    audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy

    Domyślny

    Mierzyłeś kompresję?

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •