Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Pompa Vacum

  1. #1
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Pompa Vacum

    Witam.

    Takie pytanko, twardnieje mi za bardzo pedał hamulca przy gwałtownym hamowaniu co przekłada się na kiepską drogę hamowania, płyn hamulcowy wymieniony i układ odpowietrzony. Z tego co wiem to pompa vacum odpowiada za wspomaganie hamulców (podaje ciśnienie do serwa), do tego ma wpływ na pracę turbiny czy zaworu EGR więc dobrze aby była sprawna i szczelna. Ogólnie problem jest w tym, że króćce wychodzące z pompy vacum są zapocone, pompa na łączeniu z głowicą również. I teraz pytanko, jak zdiagnozować czy pompa vacum jest sprawna i szczelna ? znajomy ma golfa V 1.9 TDI i u niego również poci się ta pompa. Nie wiem czy to jest normalny objaw czy może coś jest nie tak.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-12-15 o 15:40

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny Vacum pompa

    Witam. Czy pompa vacum tzw. tandemowa będzie pasować do mojej a3 z np. golfa V ? Wygląda na to samo jedyne oznaczenie na mojej pompie to LUK BMF i brak numeru.
    Audi a3 1.9TDI BKC 105km

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Unhappy pompa vacum problem

    Witam ostatnio udalem sie na wymiane oleje + filtry po czym stwierdzono ze w pojemniku w ktorym znajduje sie filtr paliwa sa znaczne ilosci oleju, nawet nie widac ponoc dna filtra i zalozenie > poszlo uszczelnienie pompy trzeba nowa vacu pompe koszt 950 pompa + robota 150 ( na necie widzialem nowe po 650? mozliwe to ?) Czy podlaczenie do kompa nie dalo by 100 % pewnosci ze to pompa a nie takie domysly poprzez filtr ? spr wczesniej wtryski na komp bylo ok oleju nie bral tyle co oko stwierdzi odpala jezdzi normalnie. Facet mowi ze szkoda auta zajechac bo generalnie w dobrym stanie i trza wymienic jakies rady ?>

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jedz do kogos innego na diagnoze, nic nie mow, nie sugeruj, co ci powie...
    ( przez internet to jedynie Maciej takie rzeczy )

    ale jesli :

    1. jesli masz BMM to u ciebie jest pompa taka jak w 1.9 ( najnowsza 038 145 209 ma koncowke Q )
    uzywka z gwarancja jakies 250zl, nowa ASO ok 2900, zamiennik nowy 900
    ( zestaw naprawczy vacum ok 150, tu juz raczej nie zrobisz sam, nie kazdy mechanik tez sie podejmie )

    2. nowa uszczelka metalowa z ASO ( 38zl )

    3. wymiana bardzo prosta nawet dla totalnego laika, wystarczy miejsce parkingowe..
    filmy na youtube, tematy na tym forum

    - wszystko o co pytasz jest na forum, zacznij szukac i czytac , to nie boli, naprawde...



    end
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    http://allegro.pl/bosch-pompa-vacum-...920325695.html < 850 a nawet za 650 znalazlem kod silnika to BKD widzailem wymiane na youtube nie ma dramatyzmu problem ze zdjagnozowaniem mieli mi zrobic zdjecie jak ta calosc niby wyglada ale zapomnieli zaznaczam ze mazi tam zadnej nie ma mowili ze olej widac i dna filtra nie widac i tyle Audik 2004 r bkd

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    no widzisz, teraz piszesz ze BKD, a w awatarze masz BMM

    wtedy jest inny numer czesci, tak pompy, jak i uszczelki metalowej

    pompa 03G 145 209 D najnowsza ( ok 1400zl nowa ASO ) ( D od 2009 roku, wczesniej C )
    uszczelka 03G 145 215 B ( 60zl ASO )

    osobiscie nie dalbym 1000zl za nowe Vacum, bo to juz znaczna czesc wartosci calego silnika,
    szukac pewnej uzywki jak cos, te silniki ( 2.0tdi pd ) wkladali do 2013r ( np skoda )

    lub zestaw naprawczy za 170 i regenracja


    end
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7
    MaGGu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice Krakowa
    Auto
    Audi S3 8V
    Model
    S3 8V
    Silnik
    2.0 TFSI - CJXC (300 KM)
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    wymień filtr paliwa, wymyj porządnie gniazdo filtra i zobaczysz. Lepiej chyba wymienić drugi raz filtr paliwa za stówkę za powiedzmy tysiąc kilometrów niż teraz pakować się w koszta.
    Skoro mówisz że oleju nie ubywa... Wogóle to nie pamiętam czy powrót do baku idzie wogóle przez filtr paliwa...
    Audi A3 8L VP - 192 KM 404NM by DynoSoft - SOLD
    Audi A3 8L PD - 224KM 430 NM by COMPSport - SOLD
    Audi A3 8P BKD - 216KM 435NM by DynoSoft - SOLD
    VW GOLF 6 R20 CDLF - 350KM 445NM by COMPsport - SOLD

    Audi S3 CJXC Sportback - 385KM 492NM by
    COMPsport - NOW


  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    powrot chyba musi byc, bo facet twierdzi ze bak trzeba wyciagnac i szorowac albo zalac specyfikiem jakims. Wracajac do tematu bmm zaznaczylem bo nie bylo opcji zaznaczenia bkd no i tu mechanior wycenil pompa 925, uszczelka 25, robota 150, specyfik do baku 40, nowy filtr 50, i za 1 tys km zmiana filtra. Ale chyba pojade dzisiaj do kogos innego niech mi zmieni filtr i zobaczenia za pare dni co sie bedzie dzialo jak filtr po wymianie bedzie wygladal bo ten chyba nie byl dawno wymieniany a cos mi swita ze poprzedni wlasciciel mial jakies zrodelko ropy i nawet cos wspominal ze musi przelatac swoje drugie auto bo cos nie tak z ropa jest ;p dam znac po wizycie nr2 dzis pozdrowienia i dzieki za sugestie

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Wlasnie bylem u drugiego zrodla przy mnie wyjeli filtr normalnie zanieczyszcony jak od ropy 0 śladów oleju mazi na sciankach czy na filtrze

  9. #9
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    musisz pojezdzic, zrobic z 1tys km i wtedy patrzec



    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tech609 Pokaż post
    bmm zaznaczylem bo nie bylo opcji zaznaczenia bkd
    no popatrz, to chyba wszyscy Ci co maja bkd zaznaczone to shakowali forum,
    silnik BKD jest do wyboru od 2006r...

    informacje podajesz nie dla mojej przyjemnosci, a dla ulatwienia sobie i innym na przyszlosc.
    potem bys mial pretensje ze zly kupiles, bo ci ktos na forum takie numery podal..


    tyle
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Może mi ktoś napisać jak odkręcić tą trzecią najniżej osadzoną śrubę trzymającą pompę ? Schowana jest za rurką plastikową płynu chłodniczego. Mowa o pompie tandemowej w silniku 2.0 tdi bmn . Chciał bym się jutro zabrać za wymianę , 2 na górze bez problemu a na trzecią nie mam pomysłu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •