Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Sprzedaż auta a wypowiedzenie OC

  1. #1
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Sprzedaż auta a wypowiedzenie OC

    Panowie potrzebuję pomocy, najlepiej osoby która dobrze siedzi w temacie ubezpieczeń

    Sprzedałem A3 - OC mam ważne do 31 sierpnia. Moje pytanie brzmi czy ja muszę wypowiedzieć umowe OC ? czy jak to wygląda ? nie chciałbym, aby przyszło mi we wrześniu upomnienie o niezapłaconej składce ...

    druga sprawa : kupilem inne auto, ubezpieczenie jest ważne do 8.04.2013 roku czy mogę je przepisac na siebie ? czy poprzedni właściciel może je wypowiedzieć, aby uzyskać zwrot gotówki ?? jak to wygląda, żeby nie było cyrków jakiś z tego ...



    dzięki za pomoc

  2. #2
    mateo99999's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rybnik
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez L@mberT Pokaż post
    Sprzedałem A3 - OC mam ważne do 31 sierpnia. Moje pytanie brzmi czy ja muszę wypowiedzieć umowe OC ? czy jak to wygląda ? nie chciałbym, aby przyszło mi we wrześniu upomnienie o niezapłaconej składce ...
    Musisz wypowiedzieć umowe OC do tego jest Ci potrzebna tylko umowa kupna sprzedaży samochodu, bo będą wysyłać Ci zawiadomienia o niezapłaconej składce OC



    Cytuj Oryginalnie napisane przez L@mberT Pokaż post
    druga sprawa : kupilem inne auto, ubezpieczenie jest ważne do 8.04.2013 roku czy mogę je przepisac na siebie ? czy poprzedni właściciel może je wypowiedzieć, aby uzyskać zwrot gotówki ?? jak to wygląda, żeby nie było cyrków jakiś z tego ...
    Aby poprzedni właściciel uzyskał zwrot za wykupione przez niego OC to ty musiałbyś napisać wypowiedzenie że rezygnujesz z jego ubezpieczenia, więc jeśli chcesz korzystać z jego OC to tylko przerejestrowujesz samochód na siebie i ubezpieczenie w ubezpieczalni też na ciebie przepiszą jedynie mogą chcieć abyś dopłacił różnice bo poprzedni właściciel może mieć wiekszą zniżkę od ciebie


    Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi

  3. #3

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Jeżeli sprzedałeś samochód to OC przechodzi na nowego właściciela i to on jeśli zechce może je rozwiązać i ubezpieczyć w innej firmie lub kontynuować. Ty natomiast powinieneś zgłosić się z umową kupna/sprzedaży do wydziału komunikacji i zgłosić tam sprzedaż auta. W wydziale komunikacji przystawią ci stempelek na umowie a następnie z tą umową powinieneś pójść do ubezpieczalni i zgłosić sprzedaż auta. O ile się nie mylę to masz miesiąc czasu żeby to zgłosić, jednak czym szybciej tym lepiej.
    W drugim przypadku sprawa wygląda tak samo tzn. ubezpieczenie OC przechodzi na ciebie, nic nie musisz przepisywać. Jeżeli poprzedni właściciel chciałby zwrot z ubezpieczenia to ty musiałbyś rozwiązać umowę ale to nie jest przecież w twoim interesie. Przed końcem ubezpieczenia musisz zdecydować czy chcesz kontynuować ubezpieczenie w tej ubezpieczalni czy rozwiążesz umowę i podpiszesz w innej.

  4. #4
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    TO jeśli mam ubezpieczenie od poprzedniego ubezpieczyciela ono jest wazne do 9.04.2013 to nie muszę nigdzie jechac na siebie przepisac? wydaje mi się, że musze ..

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Musisz pojechać do ubezpieczalni, w której zrobią cesję umowy na Ciebie.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •