Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: Proszę o analizę logów 1.8t

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Ruda
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Proszę o analizę logów 1.8t

    Witam. Nie posiadam A3 ale A4. W sumie audi to audi, mam nadzieję, że pomożecie. Silnik 1.8t AVJ 150 ps. Auto nie ciągnie od dołu, ogólnie brakuje mu sporo mocy. Wydaje mi się, że turbo chodzi niestabilnie tzn. czasami go nie słuchać (jakby się nie włączało), czasami jest słyszalne, ale najczęściej na wyższych obrotach. Logi robiłem po raz pierwszy, niektóre grupy zrobiłem dwukrotnie, z tym, że Logi-1 chyba wyszły lepiej. Zamieszczam wszystkie, dla porównania.

    Logi-1:

    Log (0 - 001,11
    Log (1 - 002,115)
    Log (2 - 020,033)
    Log (3 - 004,034)
    Log (4 - 031,032)

    Logi-2
    Log (5 - 001,115)
    Log (6 - 001)
    Log (7 - 004)
    Log (8 - 020,033)
    Log (9 - 002)
    Log (10 - 115)

    W komputerze przed diagnostyką miałem następujące błędy:

    3 Faults Found:
    16985 - Internal Control Module: Memory Check Sum Error
    * * * * P0601 - 35-00 - -
    17700 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    * * * * P1292 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent
    17956 - Shareware Version. To Decode all DTCs
    * * * * P1548 - 35-10 - Please Register/Activate - Intermittent


    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dziura w dolocie, padniety przeplywomierz, spalanie stukowe.
    ogolnie nie katuj bo motor splynie.
    1.zrob szczelnosc dolotu i powtorz logi.
    2.ten avj jest po programie i to z dupy.
    3. k03 na tym programie skonczy szybko swój żywot jesli bedzie pałowane do odciecia, pozatym możliwe że już jest skatowane.
    4.jesli nadal po zrobieniu szczelnosci bedzie slabo, to masz do wymiany na 99% przeplywomierz i jeszcze swiece i mozliwe ze program też.

    Ostatecznie sprawdz szczelnosc dolotu i wtedy wróć ponownie z logami po uszczelnieniu dolotu.

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Ruda
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Dzięki za szybką odpowiedź. Auto jest chyba po programie, ale ja programu nie robiłem, był już jak je kupiłem sprowadzone. Auto ma przerobiony intercooler na centralny. Świece bardzo zdrowe NGK PFR6Q (dedykowane). Krótko opiszę co się działo wcześniej. Po sprowadzeniu auto miało oberwanego kata (w aucie brakowało mocy), po wymianie kata - autko torpeda. Po jakimś czasie znowu spadek mocy. Niedługo potem przy okazji wymiany rozrządu, płynów i filtrów wykryliśmy usterkę - pęknięty łącznik turbo-intercooler, co według mechanika i mnie miało być przyczyną braku mocy. Po wymianie łącznika dalej wyczuwalny brak mocy. Po diagnostyce wyskoczył następujący błąd: 16985- Wewnętrzny moduł kontroli sterownika- zła suma kontrolna. -Stały. Auto do niedawna bardzo dobrze się zbierało, silnik wydaje się być bardzo zdrowy. Dziś sprawdzę czy błędy wracają
    Nie wiem czy nie wysypał się program i powoduje kolejne usterki, czy może program jest ok, a coś w mechanice nie tak. Proszę o radę co pierwsze mam sprawdzić/zrobić? Jak sprawdzić szczelność dolotu? Jeden błąd jest od zaworu N75, jak go można sprawdzić?

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    świece nieodpowiednie do tego setapu. proponuje bkr7e i wymiana co 15tys, lub f5dpor boscha i spokoj na 60tys km. pfr6q sie nie nadają do takiego silnika.
    n75 sprawdzisz na logach , jesli nie faluje doladowanie to jest ok, puki co masz dziure w dolocie i nie ma opcji sprawdzenia n75 z taka dziura

    wracajac do punktu wyjscia - szukaj dziury w dolocie. dmuchaj kompresorem (nie wolno wiecej jak 0,5-1bar) bo możesz zrobić duże szkody.

    suma kontrolna i jej blad swiadczy o tuningu, ale auto może mimo wszystko jezdzic z tym

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    zacznij od zmiany programu na serie bo przy seryjnym osprzecie bo te wartosci zadane sa nie do osiagniecia .k03 nie jest w stanie napompowac tyle co chce program , wtryski tez sa za małe przy tym programie beda zapentlone .no i naj warzniejsze cofa ci zapłony po za zakres regulaci ECU i tak jak grzesiek napisał grozi to spłynieciem tłokow do miski olejowej
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Ruda
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    W poniedziałek auto idzie na warsztat. Pierwsze co sprawdzamy to szczelność. Dziś podpiąłem vag-a, po skasowaniu błędów, jeszcze wczoraj przed zrobieniem logów, dziś wyskoczył tylko 16985. Przypomniało mi się, że ostatnio sprawdzałem wtyczkę przy n75, stąd ten błąd mógł wyskoczyć. Co może być przyczyną cofania zapłonów? Czy kupować już świece? Jak sprawdzić przepływomierz i czy można go jakoś wyleczyć?

    gregor10 - PFR6Q to najczęściej polecane świece do 1.8t., były one seryjnie montowane. BKR7E to jakieś zwykłe świece za 10zł do motocykli. Dlaczego uważasz, że są lepsze od dedykowanych świec platynowych po 35 zł/szt? Co do boscha, to zgodzę się, czytałem na ich temat dobre opinie.

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    waldiosa - gdzies dzwoni , ale jeszcze nie wiesz w którym kościele

    nic nie rób do czasu testu szczelności.
    bkr7e to swiece do motocykla... dlaczego uważam że są lepsze ? ja nie uważam, ja wiem że są lepsze sprawdz ciepłote tych świec i zobacz czy są zwykłe, poczytaj o ciepłocie świec i jak dobiera się świece do mocy. Wtedy pogadamy bo tak to nie ma sensu , bo ja wiem że są lepsze a Ty wiesz że są do motocykla

    W skrócie PFR6Q są dobre - ale do seryjnego silnika i programu, a Ty masz troszkę 'lepszy' programik od serii

    Rób szczelność dolotu. Do tego czasu nic nie rób, bo taka jest kolejność w diagnostyce 1.8T. Dopiero po uszczelnieniu dolotu będziemy myśleć co dalej. Zresztą jakbyś czytał dokladnie to we wcześniejszych postach już to pisałem tak samo jak German.

  8. #8

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Ruda
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Jasne 'Mentorze' Cenię sobie twoje rady niezmiernie Mam nadzieję, że w poniedziałek będę chociaż wiedział, z której strony te dzwony biją

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowa Ruda
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Szczelność dolotu sprawdzona. Zapodaliśmy niemałe ciśnienie, aż węże się rozdymały, a układ trzymał aż miło. Co dalej?

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jesli logi nadal wyglądają tak jak w pierwszym poscie tego tematu to padniety jest przeplywomierz, świece profilaktycznie też bym zmienił.
    dwa nie wiem czy tu nie bedzie trzeba wrzucic oryginalnego softu bo ten zajedzie turbo , a potem silnik jak tak dalej bedzie to szlo
    na chwile obecną jesli dolot szczelny i logi przeplywki nadal wygladaja tak jak w 1 poscie to do wymiany jest przeplywka.
    ostrzegam - tylko oryginał BOSCH, inne sobie odpuść jesli to auto ma jeździć prawidłowo.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •