Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokazane rezultaty 121 do 127 z 127

Temat: Falujące obroty 3.2 V6 Quattro

  1. #121

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Prawie Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB

    Domyślny

    Witam
    Sorki za odgrzewanie kotleta.
    Mam pytanko bo stałem się posiadaczem polifta 3.2 BUB i chciałem sobie sprawdzić te parametry od rozrządu ale nie mam vaga/vasa tylko mam Megamacsa 42se a tam parametry które można odczytać są wypisane jeden pod drugim i nie wiem, które to konkretnie mają być. Jak się nazywają te parametry które mam podejrzeć?
    Pozdrawiam

  2. #122

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Prawie Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BUB

    Domyślny Audi A3 3.2 BUB falujące obroty i gwizdy/syki z pokrywy zaworów.

    Witam
    Pojawił mi się taki problem w moim A3 3.2 BUB. Od paru dni zaczęły falować wolne obroty.
    Wygląda to dokładnie tak jak na tym filmiku (zapożyczony z innego forum)


    Dodatkowo bardzo syczy powietrze z tej małej dziurki która jest w pokrywie zaworów od strony ściany grodziowej, a jak się ją przytka na chwilę to strasznie gwizda gdzieś w innym miejscu tak jakby na siłę wciągać powietrze. Wcześniej przez tą dziurkę zasysało powietrze ale delikatnie i cicho.

    Dodam jeszcze, że chwilę po zgaszeniu silnika jeszcze słychać ssanie powietrza przez tą dziurkę w pokrywie i nie da się odkręcić korka wlewu oleju bo jest takie podciśnienie pod nim.

    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez MisiorA3 - 13-03-17 o 08:48

  3. #123

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 8P / Audi S4 B8
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BMJ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jak sobie poradzić z falującymi obrotami masz opisane w tym wątku.
    Okazuje się, że zarówno za falowanie w przedziale 1800-2000 jak i falowanie obrotów jałowych mogą odpowiadać elektrozawory przestawiające zmienne fazy rozrządu.
    (stojąc przed samochodem masz je po prawej strony między silnikiem a obudową filtra powietrza). Jak opisywał bodajże kolega Grabiec, wystarczy odpiąć obie wtyczki, zapali się Check, ale wszelkie falowanie znika. Znikają też oczywiście zmienne fazy , ale w ramach eksperymentu warto spróbować.
    Nie wiem oczywiście, czy w Twoim przypadku to pomoże ze względu na to tajemnicze syczenie, które opisujesz.

  4. #124
    lothar19's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lincoln UK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny Audi A3 3,2L V6 DSG pomoc w dignostyce

    Witam
    proszę o pomoc w diagnostyce poniższych błędów:



    Samochód Audi A3 3,2L V6 DSG 2004r. Silnik: DBD

    czy powyższe błedy mogą mieć coś wspólnego z bardzo lekkim bujaniem na wolnych obrotach?
    sprawdziłem wszystkie moduły auta i są ok w tym również skrzynia automatyczna. W-g mnie chodzi ok nie szarpie i płynnie zmienia biegi.
    Podobno sondy lambda odpowiedzialne są za dobór mieszanki paliwa co może objawiać się zwiększonym spalaniem ale czy też nie równą praca silnika?
    Obroty nie falują.

    Z tego co się zorientowałem są 4 sondy lambda

    i również jest to element eksploatacyjny który ma prawo się zużyć.

    Jeżeli dobrze interpretuje powyższy rysunek usterki są na dwóch pierwszych dolnych sondach?
    Co byście proponowali zrobić? Bardzo proszę o pomoc jest to moja pierwsza benzyna zawsze były disle.

  5. #125

    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznan
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wygląda na to ze masz uszkodzone 2 sondy. Jedna przed katalizatorem (regulacyjna) i jedna za katem (diagnostyczne). Ta za katem nie wpływa na prace silnika, diagnozuje tylko stan katalizatora. Widze ze auto z 2004 wiec przeczytaj mój temat o aktualizacji softu w ECU bo to on jest przyczyna uszkodzenia grzałki w sondzie. Sprawdź tez czy masz wykonana akcje serwisową na cewki zapłonowe które niesprawne niszczą sondę regulacyjna gdyż zalewa się paliwem.

  6. #126
    Mateov's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wisła & Cieszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie jestem po zmianie rozrządu jakiś czas , ale okazało się ze mam do wymiany jeden wariator.

    Znajomy mechanik robił w 2.8 w Sharanie zmianę wariatorow bez zrzucania silnika.
    Czy ktoś może potwierdzić czy dla 3.2 A3 tez można wyjąc wariator bez zrzucania silnika ? Czy w A3 ten myk już nie przejdzie ?

  7. #127

    Data dołączenia
    Apr 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    leoncin
    Auto
    touareg
    Model
    Inny
    Silnik
    3.2 BDB

    Domyślny spadają obroty po dodaniu gazu

    przepraszam za chaos

    witam panowie mam problem co prawda nie z audi ale z touaregiem raczej te same silniki benzyna lpg 3,2 2002
    po dodaniu gazu spadają obroty po chwili się poodnoszą na filmiku tylko muskałem gaz bo jak mocniej przycisnę pedał gazu to obroty spadają i rzuca szarpie silnikiem aż go szkoda
    tez jak włączę bieg ,d,r, dodam gazu szarpie rzuca silnikiem , tak mi się wydaje ze jak się nagrzał to było ok bo tak na szybko go przegoniłem z 6 kilometrów nawet nie wiem czy na benzynie czy na lpg nie testowałem wróciłem na podwórko i grzebie kolektor puchnie czy tam się prostuje ale odmę zdjąłem z kolektora tą puszkę i zaślepiłem na próbę bo tak jak by kolektor
    puchł i brał lewe powietrze po zakorkowaniu to samo
    mechaniku je mam oryginał vcdsa mogę posprawdzać parametry itd tylko nie wiem od czego zacząć pierwszy raz mam do czynienia z tym silnikiem
    proszę o podpowiedzi dziękuje



    a tu nagrałem większość parametrów


Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •