Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Padaczka !! Pomocy...

  1. #1
    raggaman's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny Padaczka !! Pomocy...

    Wiem ze ten temat był tołkowany juz setki razy ale chce ten temat jest dla osoby która bedzie płaciła za moją A3 i musze przekonać ze benzyna nie jest zła !! I musi mieć iście rzeczowe odpowiedzi od uzytkowników !!

    A wiec wczoraj odwiedził nas kolo który ma servis diesla i wychwalał pod niebiosa 1.9 TDI w A3 ...natomiast zdanie o 1.8 T miał ngatywne argumentujac to tym ze:

    1) ten silnik to padaczka i szybko turbiny i osprzęt padaja i jest nader awaryjny ...co do przepływki to sie chyba zgodzimy ze lubi kucać ....

    2)Pali b.duzo ...
    3)wariuje na LPG



    Sprawa ma sie tak ojciec twierdzi ze 1.9 TDI jest wprost wymarzona alternatywa dla mnie ale ja w ciagu roku zrobie (moze) 10-15 tys. km . wiec poczciwy klekocik chyba jest mi zbędny ?? Takie moje zdanie ..a ze jestm młodym kierowca to tez nie wariuje za kierownica z predkosciami po 220 km\h ...ale zapas mocy sie przydaje ..

    Tak wiec 1.9 TDI ;/ 1.8 czy 1.8 T ??

    Moglibyscie napisać od ilu miesiecy-lat posiadacie A3 czy to w dieslu czy w benzynce i z jakimi kosztami exploatacji spotkaliscie sie - co padło, jak czesto i jakie problemy ... ile pali czy to w D czy B+LPG ....
    Ten temat ma dobitnie rozwiać wszystkie nasze wątpliwości wiec prosze o dokladne i rzeczowe odpowiedzi (bez OT ). Dzieki z góry ....i przepraszam za powtórke tematu

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Ja jezdze swoja 1.8T 10 miesiecy.
    Kupilem ja ze stosunkowo bardzo malym przebiegiem 68000km. Teraz mam 89000km.
    W tym czesie wymienialem:
    - kompletny rozrzad + pompa wody + pasek alternatora (rozrzad wymienilem duzo wczesniej dla pewnosci i bezpieczenstwa bo od razu chcialem chipowac)
    - uszczelka pod dekiel zaworow (kilkadziesiat zl; gdyz sie troche pocila a chcialem zeby bylo czysciutko)
    - swiece na NGK (100zl)
    - zawor DV (~100zl w ASO)
    - kupilem nowy bagnet oleju bo sie raczka ukryszyla (~28zl ASO)

    Poza tym normalnie wymiana oleju co 10000km (czesciej ze wzgledu na bardziej wysilony silnik niz seria) + filt oleju.
    Filtr powietrza, kabinowy zaleznie od zabrudzenia ale co ok 15000km

    O dziwo nawet jeszcze nie wymienialem klocow ani niz z hamulcami nie robilem.
    Auto przy 60000km bylo na duzym przegladzie w Audi i mialo zrobione hamulce a ja kupilem przy 68kkm i nadal jezdze.
    Takze remont hamulcow mnie czeka juz niedlugo.

    Z rzeczy ktore zrobilem NIE z koniecznosci tylko z tytulu tuningu to:
    -wymiana sprezarki z wersji 180KM
    -zmiana programu sterujacego (chip)
    -kompletny wydech od turbo do konca
    -dodatkowe wskazniki
    -czujniki cofania
    ...

    W miedzyczasie raz zepsul mi sie alarm ale to nie ma nic wspolnego z Audi bo to byl alarm Silicon.

    Jezdzie tylko na Pb98 (od czasu strojenia auta na takim paliwie pali mniej 1l niz na 95oct).
    Przy mocy przekraczajacej 200KM pali w miescie 11-12l przy umiarkowanej jezdzie.
    W trasie przy stalej predkosci potrafi spalic nawet 8l.

    BTW: przeplywke mam ori... nie byla jeszcze wymieniana

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chorzów
    Auto
    eSka
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    wiec tak ja mialem 1,9tdi i nic mi sie z nim nie dzialo, jedynie sprawy normalne czyli wymiana olejow filtrow itp itd. przez rok sie nim cieszylem zrobilem nim ponad 40tys km bo potem rozbilem.. niestety.. co do silnika to ja mialem 110KM jesli chodzi o dynamike na poczatku wystarczalo ale potem juz mi brakowalo mocy...ale na poczatku bylo super... jednak przy twoim przebiegu 10 /15tys km rocznie tdi jest zbedne mysle ze benzynka wystarczy ma to taka zalete ze tych aut jest mnostwo i jest w czym wybierac tak wiec latwiej znalezc ladna i zadbana... co do silnikow 1.8T to wiem tylko ze glupieja przy LPG bo znajomy ma i czesto na to klnie... spalanie w moim silniku czili 1,9tdi bylo w granicach 5 a 6l chyba ze sie wariuje to potrafi spalac nawet ponad 8 ale wtedy trzeba juz niezle krecic obroty..

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kmiler
    co do silnikow 1.8T to wiem tylko ze glupieja przy LPG bo znajomy ma i czesto na to klnie
    ja nie slyszalem zeby Arutro narzekal na LPG ... dobra instalacja to podstawa

  5. #5
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ja jezdze od maja 2005
    Wymienilem:
    Skrzynie biegow - 800zl (pekl uklad roznicowy)
    Sprzeglo - 550zl
    + zwykle czesci ekspl. swiece, olej, klocki, filtry, pasek rozrzadu..
    Ostanio tuleje + sworzen = 60zl

    zrobilem 20tys (a autem w sumie 24tys km) na lpg i zero problemow - dobra instalacja + czlowiek co ma pojecie o niej = pelen sukces
    Pali od 10 do 14 litrow
    srednio 12 litrow - mowa o LPG

    Przy obecnych cenach lpg a pb instalacja zwroci sie za ok. 30tys - tj. od zalozenia do przjechania tych 30tys km

    Pzeplywki ani turbo nie wymienialem - jeszcze
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  6. #6
    hellracer's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Misiek e8 4T370
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mach
    Jezdzie tylko na Pb98 (od czasu strojenia auta na takim paliwie pali mniej 1l niz na 95oct).
    Przy mocy przekraczajacej 200KM pali w miescie 11-12l przy umiarkowanej jezdzie.
    W trasie przy stalej predkosci potrafi spalic nawet 8l.

    BTW: przeplywke mam ori... nie byla jeszcze wymieniana
    Spalanie sie zgada, przy normalnej jeździe ( czasami wiadomo trzeba też przspieszyc, wiec nie totalne głaskanie gazu ) pali 11-12l.
    na trasie przy prędkości nazwę to "przelotowej" 120 - 130km/h wychodzi w okolicahc 8,5l ( no ale też jest czym przyspieszyć )
    Co do wrazeń słuchowych, ( wcześniej miałem Honde ) to na zewnątrz slinik pracuje głośno troche, ( japończyck tylko syczał... )

    Wczoraj zamówiłem sprzęgło do mojej S3 ( tarcza 240mm, 23 zęby ) oryginał SACHS - cały komplet - tarcza, docisk oraz łożysko wysprzęglające hydrauliczne - to koszt w Rzeszowie 900PLN.
    Np. klocki hamulcowe Ferrodo lub AT przód to w S3 koszt 240pln.

    tylko nie wiem jak te ceny mają sie do zwykłych A3 1.8T
    http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=261615
    S3 ABT stage 2:
    1/4 mili ET 13,63 0-100km/h 4,9s

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez hellracer
    Np. klocki hamulcowe Ferrodo lub AT przód to w S3 koszt 240pln.
    tylko nie wiem jak te ceny mają sie do zwykłych A3 1.8T
    klocki i zaciski w S3 dla tarcz 312mm sa takie same jak w kazdym innymn 1.8T dla tarcz 288mm

    roznica polega tylko na jarzmach i tarczach do ktorych sa identyczne klocki

  8. #8
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    ja mam 1.9tdi i leje tylko paliwo pozatym wymienialem raz olej mam od grudnia koncowki... i raz wymienilem gumki stabilizatora i FIN silnik ma 241tys i zlotko ;D
    420 500 km
    1

  9. #9

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)

    Domyślny

    Hmm... no rzekomo latwiej zn alezc 1.8T w dobrym stanie niz TDI ale to tez zalezy jaka kwote chcesz przeznaczyc. Jesli koszt paliwa nie gra duzej roli to bierz 1.8T i smigaj. Ale jesli mialbys zakladac instalke LPG ktora nota bene tania nie jest to chyba lepiej TDI AHF i masz spokoj a za 1000-1500 w razie czego czipa wlozysz i wtedy to juz nie przelewki
    lukas3339
    AHF + H&R Inside

  10. #10
    michael21j's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    niemcy
    Auto
    Audi 8lp
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    narazie jeszcze nic nie wymienialem ale mysle ze przy 60.000 to normalka ...oby tak pozostalo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •