Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: awaryjne otwarcie maski A3 8P

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny awaryjne otwarcie maski A3 8P

    mam zerwaną linkę i nie mogę otworzyć maski
    zdemontowałem osłonę od spodu , łapą dostaję do tej wajchy zabezpieczającej ale nic to nie daje

    może ktoś już coś takiego miał proszę o pomoc gdzie palce włożyć aby otworzyć maskę od spodu
    na forum jest jeden temat z demontażem wiatraków itd ale mam nadzieje że może jest jakiś prostszy sposób


    jako że nikt nie odpisał a jak już to zrobiłem to napiszę dla potomnych co trzeba zrobić

    w moim przypadki wypięła się linka przy zamku znaleźć sobie kanał bo ciężko tam ręce wkładać; zdemontować osłonę niestety trzeba wykręcić 2 wiatraki (4 śruby T30) wypiąć to z prądu powoli z wyczuciem ściągnąć w dół jest tam jakiś czujnik po prawej stronie który łatwo urwać i trochę przeszkadzają rurki z klimy ale można.
    wsadzić łapy i szukać po stronie od kierowcy czegoś w rodzaju widełek tam też montuje się ta linkę jest tam coś w rodzaju haczyka obudowane z przodu i tyłu metalem zamka ciągniemy za to i słychać magiczne pyknięcie klapy resztę można robić na górze
    wykręcamy zamek 3 śruby t30 od frontu wyciągamy powoli uważamy aby nie wyrwać czujnika otwarcia klapy który tam jest zamontowany
    wkładamy tą cholerną linkę ,proponuję od razu zabezpieczyć to jakimś paskiem ściągającym bo nie jest to aż tak pewnie zamocowane i na przyszłość może nam się wypiąć
    i zakładać w odwrotnej kolejność.



    na zdjęciu zaznaczyłem gdzie szukać tego "haczyka" do otwarcia

    teoretycznie można otworzyć ten zamek z zewnątrz "niemiaszki" przewidzieli taka opcję bo w grillu jest otwór na specjalistyczny wytrych który sięgnie do tej zapadni ale trzeba wiedzieć gdzie dłubać i jak łapać ten haczyk w każdym razie jak ktoś będzie chciał próbować jest on po stronie od kierowcy

    proszę o zamknięcie posta
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 15:34 Powód: uzupełnienie

  2. #2
    burza1979's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdansk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Czy istnieje inny prostszy sposób dostania się do zamka maski , żeby go otworzyć z zewnątrz (może przez "grill").

  3. #3
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dzinn Pokaż post
    teoretycznie można otworzyć ten zamek z zewnątrz "niemiaszki" przewidzieli taka opcję bo w grillu jest otwór na specjalistyczny wytrych który sięgnie do tej zapadni ale trzeba wiedzieć gdzie dłubać i jak łapać ten haczyk w każdym razie jak ktoś będzie chciał próbować jest on po stronie od kierowcy
    Jak byk powyzej

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szadek
    Auto
    TT RS
    Model
    Inny
    Silnik
    2.5 TFSI - CEPA (340 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    kurde szukam właśnie tego zdjęcia i nie mogę nigdzie znależc, a tutaj znikło.
    u mnie powodem jest ujmę krótko: sarna

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nie wiem dlaczego zniknełą ta fotka a i a3 już nie mam poszła w dobre ręce demontuj od spodu będzie najszybciej

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rawicz
    Auto
    Sportback BKD
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Sorki za odkop a ma ktoś moze fotke lub moze zrobić jeśli wie o co chodzi jak ją przez grill i mniej wiecej czym otworzyć ? bo wytrych mozna by dorobić w sumie tylko jak on wygląda

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szadek
    Auto
    TT RS
    Model
    Inny
    Silnik
    2.5 TFSI - CEPA (340 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jak powiem szczerze że spędziłem pół dnia żeby się dostać od dołu i w końcu poddałem się. W 3.2 jest bardzo mało miejsca. Polecam wyłamac kawałek plastiku w grillu wtedy zwykły śrubokręt wystarczy.
    Zdjęcie zamka można znależć na allegro

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •