Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 81 do 90 z 96

Temat: ZMIANA TURBO W 1.8T NA k04

  1. #81

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSD
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Witajcie ludziska, moja pierwsza przygoda z audi i od razu szybkie pytanie, posiadam już turbo z 2.0tfsi zakupione wcześniej do passata, fmic, orurowanie itp. czy opłaca się montować to tfsi czy zainwestować w K04 z s3-ójki? nakieruj mnie ktoś a resztę powinienem ogarnąć sam
    dzięki

  2. #82
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  3. #83
    redwater's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mała Wieś
    Auto
    audi A3x2 AGU+AUM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Jesli jest to turbo K04-064, to nawet sie nie zastanawiaj, to najlepszy wybor do 1,8T.
    A3 8L - 1,8T AGU+DET3+K03S+FMIC (230ps/320Nm) + A3 8L - 1,8T AUM (angol/dawca)

  4. #84

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSD
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    poczytaj
    czytałem wcześniej za wiele tam nie ma o tfsi

    Cytuj Oryginalnie napisane przez redwater Pokaż post
    Jesli jest to turbo K04-064
    o ile pamiętam to k03 z a3 200KM,sensu chyba nie ma?

  5. #85
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Nie ma. 064 dużo lepsza opcja.
    Nie mam fejsa ani androida!

  6. #86

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZSD
    Auto
    Audi A3 Quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    spoko, mam okazję zakupić K04-64 za ok 700zł, używka z przewodami olejowymi i wodnymi. obudowa cała, lekki luz na wirniku to chyba norma, czy inwestować w nówkę sztukę albo regenerowaną?
    dzięki

  7. #87

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Czy ktoś może przybliżyć koszta robocizny przy zakładaniu K04 023 mając już wszystkie potrzebne części? Wiadomo, zależnie od mechanika będą się różnić ale chce znać mniej więcej zakres wydatku. Czy jest sens zakładania intercoolerow od s3 8l w przypadku gdy ma się same coolery bez rur (plan do 250)? Ile może kosztować dorobienie zostawiając oryginalny kolektor dolotowy bo wtedy oryginalne orurowanie od s3 chyba nie psuje? Jakie przewody będą dokładniej potrzebne do montażu turbo i czy któreś da się zaadaptować z a3? Ew czy kupienie turbo bez przewodów albo tylko z częścią będzie dużym problemem?

  8. #88
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Swap na k04 jest kosztowny. W dobie bardzo dobrych hybryd niezbyt oplacalny i pracochlonny. Wysylajac swoje turbo otrzymasz hybryde k03s za +/- 2tys pasujaca p&p obrabiajaca 280ps oczywiscie przy odpowiednich modach. Wiem co mowie uwierz mi. Jesli upierasz sie przy k04 to potrzebujesz turbo razem z kolektorem wydechowym, przewodami woda i olej, podpora turbo, tip z s3, pucha filtra s3, obudowa przeplywki s3, przerobka DP (potrzeba flansze wydechowa z s3), przerobka przewodow do nagrzewnicy, fmic z orurowaniem okolo 1500zl, wiec jesli zorganizujesz sobie ori kompletne orurowanie z dual smic z s3 plus kolektor dolotowy w lepszej cenie to bierz. Potrzebne do tej mocy beda jeszcze wtryski 380cc z s3. Pamietaj ze wiekszosc turbin k04 jak i kolektorow wydechowych s3 jest popekanych, wiec uwaznie obejrzyj zanim kupisz
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  9. #89

    Data dołączenia
    Feb 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AJQ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez respect2 Pokaż post
    Swap na k04 jest kosztowny. W dobie bardzo dobrych hybryd niezbyt oplacalny i pracochlonny.
    Mam okazję zabrania k04 (po regeneracji) z prawie wszystkimi przewodami, kolektora wydechowego, 2 smic z s3 z mocowaniami bez rur, tip 3, dp 3 za mniej niz 2tys. Jestem tylko ciekawe ile wyjdzie robocizna + wystrojenie tego w okolice powiedzmy 240 (na poczatek, w przyszlosci na wiecej) + to co okaze sie jeszcze niezbedne. Wtryski i pucha filtra raczej nie bedzie duzym problemem w znalezieniu. Zastanawiam sie czy za taka cene nie bedzie to rozsadniejsze niz robienie hybrydy k03 na srodku z k04 064. Z tego co widze to robiles u siebie taki zabieg (k04), ile cie to mniej wiecej wyszlo? robiles sam czy zleciles to komus? Jak odczucia? Nie zalujesz wlozenia tego zamiast ww hybrydy k03?

  10. #90
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jesli masz pewne graty w tych pieniadzach to oki, choc roboty z tym sporo wiecej niz z hybryda. Ja robilem wszystko sam wiec kosztow robocizny nie znam. Koszt strojenia tego to 1300-1500zl. Jak swapowalem na k04 to jeszcze wtedy temat hybryd byl sliski. Teraz sa o wiele wydajniejsze i pewniejsze. Odczucia sa jak najbardziej oki bo jednak k04 potrafi wiecej nadmuchac i dluzej utrzymac boost niz k03s czy mniejjsze k03. Dzis jakbym zaczynal od zera to od razu pakowalbym k04-064 i atakowal 320-330ps. Bo najpierw pakuje sie graty na 250ps a po wbrew pozorom krotkim czasie zaczyna byc malo i dublujemy koszty kupujac i montujac graty na 300+
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 78910 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •