Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Jak zestroić posiadany zestaw, czego brakuje, co jest źle?

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Jak zestroić posiadany zestaw, czego brakuje, co jest źle?

    Witam,

    kupiłem niedawno A3 po FL, 3d, ktoś w nim wcześniej kombinował z nagłośnieniem, ale albo nie wyszło mu tak jak chciał, albo jest po prostu marnej jakości, proszę o poradę co zrobić bo nie mam w tym temacie zbyt dużego pojęcia

    Radio Pioneer DEH-P5630MP

    Głośniki przód: chyba seria, zweryfikuje jak najszybciej i napiszę
    Głośniki tył: Soundstream XTS 6.5

    brak jakiegokolwiek wzmacniacza.

    Na początku strasznie marnie grało, ale jak wyjąłem radio i poruszałem kabelkami to przód zaczął grać o niebo lepiej, tył natomiast dalej bardziej pierdzi jak gra, po prostu brzęczy i tyle, możliwe że to przez brak wzmacniacza, bo na głośnikach tyl jest podana moc 150w, złego podłączenia, czy po prostu są marnej jakości? Wygłuszenia drzwi też żadnego jak na razie nie było.
    Od czego zacząć, aby wszystko w miarę czysto grało bez zmiany przodów na 165mm, oczywiście wyciszenie drzwi jak najbardziej wchodzi w grę, wzmacniacz również, oraz ewentualnie montaż subwoofera w miejsce oryginalnego z pomocą poradnika z forum

    Ogólnie chodzi mi o to, czy radio i głośniki które mam są ok aby to zestroić żeby jakoś grało, czy też trzeba się tego pozbyć i wszystko od nowa.

    Z góry dzięki za wszelką pomoc.

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KowalMX Pokaż post
    pozbyć i wszystko od nowa.
    najlepiej zacznij od przodu, a nie od ''d strony''

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    zdaję sobie z tego sprawę, aczkolwiek spytałem o te tyły bo nie mogę nic wyszukać konkretnego o tych głośnikach a po prostu już tam są jeśli się nadają, to może jednak warto np będzie je przenieść na przód z tą przeróbką na 165mm i dobrze zasilić? bo bez wzmacniacza to nie grają niestety z tego co widzę..

  4. #4
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    eh...

    niestety. nie da się z gówna ukręcić bata i to będę zawsze powtarzał. żeby mieć jakakolwiek bazę do robienia czegokolwiek dalej, trzeba mieć chociaż podstawowy zestaw na przodzie. bez tego choćbyś nie wiem co zrobił, z grania w samochodzie zadowolony nie będziesz. głośniki ''trójdrożne'', a te SS xts z tego co znalazłem takie są, nie nadają się do niczego. 150W to raczej nazwa tego głośnika niż jego prawdziwa moc. podaj mu 150 wat a zobaczysz żywy ogień
    zbierz się w sobie, oszczędź parę złotych, kup odseparowany zestaw na przód- jaki-poczytaj internet lub forum- i złóż te podstawowe panele+ wygłoszenie, nie koniecznie tak jak jest tu na forum, czy napisane przeze mnie. głośniki 100 czy 130 mm nie zagrają basu tak jak 160 przez sama ich budowę, masę membrany i wytwarzane ciśnienie.

    do popierdywania wystarczy zestaw fabryczny, do lepszego grania trzeba dać już 160, ewentualnie uzupełnić skrzynia w bagażniku. ta opcja to jest podstawa, potem można ja rozwijać.

    i skoro poruszanie kablami przy radiu zmienia jakość dźwięku to sugeruje to, ze kable są co najmniej przy radiu połamane i przydałoby się je wymienić? do tego, czy te tylne głośniki idą ze wzmacniacza w nadkolu z tylu czy z radia?

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    tył idzie tylko z radia.

    dobra można chyba w sumie kończyć temat, muszą jednak wskoczyć 160 na przód i nie ominie się tego

  6. #6
    Tomek.iphone4s's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam.

    Podstawowa sprawa to radio. Ja mam u siebie Alpine x300 i skrzynia jbl a głośniki w środku seria Nokia. wiadomo ze 165 gra lepiej od 10 czy 13 cm ale gdy skrzynia nadrabia bas to przy odjęciu basu z przednich głośników na 0 to naprawdę ładnie gra.

  7. #7
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tomek.iphone4s Pokaż post
    Witam.

    Podstawowa sprawa to radio. Ja mam u siebie Alpine x300 i skrzynia jbl a głośniki w środku seria Nokia. wiadomo ze 165 gra lepiej od 10 czy 13 cm ale gdy skrzynia nadrabia bas to przy odjęciu basu z przednich głośników na 0 to naprawdę ładnie gra.
    Na peeeewno ladnie gra.....lol

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •