Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 56

Temat: Regeneracja pompowtryskiwaczy siemens - czy warto

  1. #1
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny Regeneracja pompowtryskiwaczy siemens - czy warto

    Witam

    Mam A3 Quattro z silnikiem 2.0 TDI z 2007 ( BMN 170koni ). Ostatnio dotknela mnie 'klatwa' wadliwych pompowtryskiwaczy siemens'a.
    Jeden odmowil posluszenstwa ( wystapila wada elektryczna ) i skonczylo sie na wymianie na nowy.
    Zaczolem zglebiac temat i okazuje sie ze w kazdej chwili moga pasc nastepne ( auto ma przejechane do chwili obecnej 140tys km ).

    Po rozmowie w serwisie uslyszalem ze po wymianie wszystko jest Ok, logi sa idealne ale przed nastepna arwaria logi nie musza
    wcale wskazywac bledow.

    Duzo pisze sie o tzw. wadzie elektrycznej na którą narażone są pompowtryskiwaczy siemens'a.

    Mam w zwiazku z tym pytanie.
    Czy moze sie ktos wypowiedziec czy nie warto wykonac regeneracji dzialajacych pompowtryskiwaczy aby wyeliminowac
    powstanie wady elektrycznej ? Koszt regeneracji pompowtryskiwaczy ( u mnie 3 sztuki ) to koszt okolo 1tys pln.
    Jest to znacznie mniej anizeli jeden pompowtryskiwaczy a moze warto przeprowadzic ( profilaktycznie ) taka modyfikacje.

    Oczywiscie jestem swiadomy tego ze pompowtryskiwacze nosily znamiona naprawianych.
    Jest to jednak lepsze od niepewnosci ktora towarzyszy mi kazdorazowo przy dlugich trasach.

    Moze jest inne rozwiazanie o ktorym nie pomyslalem. Oszczedzanie na nastepne pompowtryskiwacze jest jednym z nich

    Pozdrawiam
    Piotrek
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 01:51

  2. #2
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Moim zdaniem szkoda naprawiać coś co jest dobre. Jak napisałeś jest ryzyko wystąpienia usterki elektrycznej ale jak to bywa z elektryka może nie musi. Fakt przewalone z tymi wtryskami to padnie jeden i cały samochód unieruchomiony a nie tak jak z Boshem że można jechać na pozostałych. Reasumując jeździć cieszyć się a jak się wysypie to dopiero naprawiać

  3. #3
    lukasz87's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    AUDI A3 SportBack Quattro BMN+
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie ukrywam, że mnie też to interesuje....

    Ja nigdzie nie znalazłem o jakichś regeneracjach...

    Mam już na swoich 200k coś im jest, ale na razie jadę do przodu

    Ja z nimi się bawić nie bd... Padną to robię to co dla Rogala było nie wykonalne czyli wymiana na BKD + race + komp BKD właśnie to zrobił Sesik a Witek mu to pięęęknie wystroił ....

    Reasumując MOCNIEJ TANIEJ LEPIEJ
    Sprzedam :
    -Gałkę zmiany biegów S-line
    - Komplet felg 17" S-line 8P
    - Nowe przewody hamulcowe A3/S3 8P Goodridge

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    w leonach TDI FR (170 BMN) padaja na potege :

    http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=39&t=27703

    kiedys bylem u Aligatora i byli chlopaki z a4klubu, swoimi maszynami, to prawie kazdy regenerowal u siebie, bo mocy nie trzymaja, albo moze pasc, producenci uparcie nie chca sie przyznac do problemu, bo musiliby oprocz darmowych wymian jeszcze placiic odszkodowania, co wtedy jak ci wtrysk padnie podczas wyprzedzania ?
    dla mnie silniki 170PS (niezaleznie czy poprzeczne czy wzdluzne) to jeszcze gorsza mina niz pekajaca glowica w BKD/AZV

    jeszcze jeden bardzo ciekawy moim zdaniem link :

    https://sites.google.com/site/1810ma...iezo-injectors
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    w leonach TDI FR (170 BMN) padaja na potege :
    Chyba padaja w kazdym aucie w ktorym jest silnik BMN a raczej z pompowtryskiwaczami siemensa

    Coraz bardziej jestem za regeneracja jednak chcialem sie najpierw upewnic czy to aby dobra droga. Moze sie okazac ze jednorazowy wydatek (okolo 1tys pln) oddali odemnie widmo wymiany wtryskow na np.: 100tys km ( wtedy chyba warto ).
    Jezeli jest inaczej, wtedy trzeba odkladac co miesiac na nowe pompki

    Co do wady to chyba kazde auto z grupy VAG ( Skoda, VW, Seat oraz Audi ) ma ten sam problem. Problem calej grupy VAG jednak wydaje mi sie ze nigdy nie bedzie akcji serwisowej ze wzgledu na np rzeczy o ktorych wspomniales.

    ---------- Post dodany 30-08-12 o 15:21 ----------

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    jeszcze jeden bardzo ciekawy moim zdaniem link :

    https://sites.google.com/site/1810ma...iezo-injectors
    Jest to chyba geneza problemu i spotyka Nas w 90% przypadkow kiedy ktos pisze o uszkodzonym pompowtryskiwaczu siemensa.

    Pytanie zadalem ( powinienem chyba dodac to w pierwszym watku) poniewaz ogolnie wiadomo ze kiedy chcemy wymienic w ASO uszkodzony pompowtryskiwacz dostajemy od AUDI regenerowane pompotryskiwacze a nie nowe ( nowe mozna oczywiscie kupic ale sa duzo drozsze ). Kazdy tym samym bieze regenerowane z naklejka AUDI.

    Czy nie warto samemu wykonac regeneracji ktora robi AUDI i potem liczy duzo wiecej anizeli obowiazujace stawki. Tutaj pojawia sie nastepny problem, gdzie wykonaja regeneracje rzetelnie i dobrze.

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pjanet Pokaż post
    Chyba padaja w kazdym aucie w ktorym jest silnik BMN
    napisalem tak, bo dalem link z forum leona, co chyba widac i czasem warto przeczytac, zanim sie klepie

    pisze tam o tym ze np w anglii wtryskiwacze wymieniane sa na akcji seata GB, chocby i z dobrej woli producenta, ale...

    musicie walczyc, moze akurat cos ugracie, wspolne petycje itd


    end ot
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #7
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    VW wymienia te wtryski w ramach dobrej woli a w Seacie przy odpowiednich znajomościach też da się to zrobić... nie zrobili na to akcji serwisowej bo musieliby wymienić wszystkie nawet te dobre a wiadomo jakie to koszty. A tak po cichu jak klient ładnie gada i im zależy to wymieniają.

  8. #8
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Kumplowi w Leonie BMN padł pierwszy wtrysk przy ok 150tys. km., zregenerował, ale jeżel za niedługo padnie kolejny, to zregeneruje wszystkie. Lepiej raz zapłacić przy jednej robociźnie za 3, niż co parę miesięcy holować i rozbierać auto.

  9. #9
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez IceMan Pokaż post
    VW wymienia te wtryski w ramach dobrej woli a w Seacie przy odpowiednich znajomościach też da się to zrobić... nie zrobili na to akcji serwisowej bo musieliby wymienić wszystkie nawet te dobre a wiadomo jakie to koszty. A tak po cichu jak klient ładnie gada i im zależy to wymieniają.
    Z tego co wiem to w Audi ( ale w Niemczech ) jest podobna akcja. Dobra wola jest i w Polsce jednak trzeba serwisowac auto w ASO a to raczej jest dla przecietnego zjadacza chleba na zdrowy rozum nieoplacalne bo jest konkurencja ( tansza i solidniejsza ).
    Czyli kolo sie zamyka. Chyba tylo jak Miro napisal pozostaje pozew zbiorowy ale do tego trzeba przywodcy i czasu.

  10. #10

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stare Włochy
    Auto
    Honda Civic Type-R Fn2
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a uszczelnienie pompowtryskiwaczy zapobiega padnięciu tej cewki czy co trzeba dokładnie zrobić?

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •