Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 46

Temat: zawór DV-problemy

  1. #11
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No ale błąd dokładnie Ci opisuje miejsce spadku ciśnienia, więc tam należy szukać.

    1. sprawdziłbym wszystkie węże na szczelność i rurki - na 95% tu leży przyczyna i pewnie wymieniłeś sprawny DV
    2. sprawdziłbym sam DV bo jakiś 1% szans, że ty miałeś uszkodzony i że kupiłeś uszkodzony
    3. sprawdziłbym odmę i cały układ podciśnienia
    4. jeżeli wszystko będzie ok to będzie to będzie to N249 i stąd błąd, to nic że go słyszysz może być zatkany np

    Ja nie polecam żadnych obejść i zaślepień, bo nie jest to zdrowe dla turbiny, zwłaszcza dla utrzymania odpowiedniego smarowania na niej i na pewno skraca jej żywotność.

  2. #12

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    No ale błąd dokładnie Ci opisuje miejsce spadku ciśnienia, więc tam należy szukać.
    Zgadza się ale moim zdaniem jest ten spadek ciśnienia bo DV się nie zamyka (lub otwiera się wtedy kiedy powinien być zamknięty.

    2. sprawdziłbym sam DV bo jakiś 1% szans, że ty miałeś uszkodzony i że kupiłeś uszkodzony
    To raczej wykluczam bo oba DV wyglądają na sprawne

    4. jeżeli wszystko będzie ok to będzie to będzie to N249 i stąd błąd, to nic że go słyszysz może być zatkany np
    N249 też chyba jest sprawny bo wczoraj dmuchałem w niego przez wężyk od kolektora i puszczał powietrze a później doprowadziłem do niego napięcie i blokował przypływ z tej strony a pewnie puszczał od strony podciśnienia

    Szczelność w tym momencie chyba wykluczam również z tego powodu, że grupa 032 pokazuje wartości w okolicach 1-2% (a jak wcześniej były dziury to wartości dochodziły w jednym z tych wskazań do 10%

    A co sądzicie o tym pomyśle z rozregulowanym N75?
    Sprzedam przekaźnik OMRON G8N1 - element modułu kierunkowskazów i awaryjnych

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Ja nie polecam żadnych obejść i zaślepień, bo nie jest to zdrowe dla turbiny, zwłaszcza dla utrzymania odpowiedniego smarowania na niej i na pewno skraca jej żywotność.
    Jak mało kiedy , ale Tu masz 100% racje.

    Nie od parady fabryka wstawiła n249, i jakieś zadanie on spełnia. Wywalają go Ci którzy idą na łatwiznę, rezygnując (zazwyczaj) nieświadomie z zabezpieczenia turbiny przed wybuchem i nie tylko.

    Powtórzę się jeszcze raz - masz 100% dziure w dolocie. Trzeba dokladnie sprawdzić, tak jak było z moim kolega 1.8T AUQ, też dolot sprawdzał , zapewniał że szczelny , a mi wystarczyło 3min na znalezienie dziury. Odtąd błędu nie zobaczył.

  4. #14
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Nic dodać nic ująć.

    @ maciekpt

    a gdzie sprawdzenie odmy? a vacuum, PCV, poproś żeby ktoś z etki wrzucił Ci cały schemat, żebyś wiedział co z czym. N75 nie steruje a daje ciśnienie do N249, który to steruje z kolei DV więc jeżeli jesteś pewien szczelności to możesz inwestować w N75 i tak to się robi. Ogólnie nieszczelność może się objawiać lekkim falowaniem obrotów ale przy "klejonym" N75 to nigdy nic nie wiadomo. Ja nadal obstawiam, że DV było sprawne. Jak ty w ogóle sprawdzałeś tą szczelność?

    Układ podciśnienia bardzo często przysparza problemów i nie radzą sobie z nim nawet mechanicy, ponieważ nie rozumieją go ale jest parę zasad: 1 i koronna cokolwiek wymieniasz jak wykluczysz nieszczelności, bo w 95% przypadków one są winne lub jakiś przytkany element.

    N249 działa tak, że steruje on DV:

    1 mode - od strony N75 jest otwarty od strony vacuum zamknięty, korek w DV wyciśnięty sprężyna rozprężona, przyciska korek - turbina buduje doładowanie - powietrze nie wraca z powrotem do dolotu.

    2 mode - od strony N75 następuje zamknięcie wymuszone elektrycznie, do gry wchodzi vacuum, który zasysa DV i pomaga podnieść korek, następuje upuszczenie od strony doładowania turbiny, do strony dolotu

    Teraz więc mam pytanie jakim cudem może być tak jak opisujesz? Może źle przewody podpiąłeś? Jeżeli jest nieszczelność na drodze N249 - DV to w momencie doładowania, ciśnienie ucieka w stronę N249 i zamiast całość w dolot to ładuje w dziurę. Następuje spadek ciśnienia i zamuła oraz wyświetla się komunikat - spadek ciśnienia - rozszczelnienie. Oczywiście rozszczelnienie może być poza N249, bo jest on otwarty i może występować na drodze, N249 - N75 lub wcześniej lub w samym N75

    Sytuacja, że jest zamknięty jak powinien być otwarty sugeruje nieszczelność po stronie vacuum i może to być kolejna nieszczelność, która powoduje przeładowanie. Do podniesienia korka jest potrzebne w układzie podciśnienie, które jest "przechowywane" w vacuum.

    Teraz więc jak już rozumiesz z grubsza jak to działa - dobrze zdiagnozuj co się po kolei na tej drodze dzieje. Jeżeli DV jest szczelne i sprawne, N249 jest sprawne i dobrze przełącza od strony N75 się blokuje, a rozszczelnia się od strony vacuum, to już pewnie się domyślasz gdzie szukać. Jeżeli N75 nie wytwarza ciśnienia, to wyczujesz to na wężyku, jeżeli wytwarza, to dobrze, bo ma wytwarzać cały czas i nie otwierać się do wastegate czyli na linii turbo n75 n249 cały czas ma panować ciśnienie. Jeżeli następuje przeładowanie, to wtedy dopiero N75 się otwiera upuszcza ciśnienie do wastegate i zmniejsza ilość spalin ładowanych na turbinę.

    Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem ale najwyżej mnie poprawcie.

  5. #15
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Ten zawor n249 ma tez chyba inne bardziej odpowiedzialne zadanie??

  6. #16
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    No nie wiem jakie jeszcze ale chyba mnie - kontrola ciśnienia doładowania to wszystko chyba. Taka bramka awaryjna.

  7. #17

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hmm no mi bardziej odpowiada informacja, że N75 kontroluje ciśnienie doładowania i nim steruje a N249 kontroluje przeładowania i im zapobiega otwierając DV
    Sprzedam przekaźnik OMRON G8N1 - element modułu kierunkowskazów i awaryjnych

  8. #18

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dokladnie , brak n249 , awaria waste gate , przeladowanie i wirnik znajduje sie w katalizatorze/wydechu + intercoolerze i silniku = kapitalka motoru.

  9. #19

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A co sądzicie o takim scenariuszu:
    Rozregulowany/uszkodzony N75 nie kontroluje dostatecznie ciśnienia doładowania a to doprowadza do przeładowania. Wtedy reaguje N249 i otwiera DV. Czy takie zachowanie mogłoby powodować błąd 17705?
    Sprzedam przekaźnik OMRON G8N1 - element modułu kierunkowskazów i awaryjnych

  10. #20
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Nie ma czegoś takiego jak kontrola przeładowania bo to stan, który nie powinien istnieć - awaryjny ale tak n249 stoi na straży jak to nazwaliście. Dokładnie n249 nazywa się - Boost Pressure Control Valve - czujnik kontroli ciśnienia doładowania.

    Jakim cudem czujnik mógł się rozregulować? Może być uszkodzony np i trzeb go wymienić.

    Prawidłowo działający n249 nie powinien dawać żadnych objawów, bo jak zbije ciśnienie to się przymyka, a ty masz spadki poniżej wartości zadanych. Pewnie na logach dynamicznych by to wyszło i to może bym Ci radził, jak Ci się dziury nie chce szukać starymi metodami. Jedź do kogoś z VAG-iem w Krakowie, kto ogarnia temat i sobie posprawdzasz co i jak działa.

    Ja jednak apelowałbym do Twojego rozsądku - kleiłeś n75 i nie chcesz dopuścić faktu, że może być uszkodzony.. i się zastanawiasz, że może jest rozregulowany. Możesz spróbować się z kimś podmienić na n75 zobaczysz czy błąd znika.

    Jeżeli nie - szukaj dziury bo na pewno jest i jak już ci napisałem w 95% to ona jest odpowiedzialna, za te objawy, które ty masz. Wystarczy, że brakuje jednej opaski albo w jej okolicach jest delikatnie przetarty wąż i już po podciśnieniu, które tamtędy, spierdziela.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •