Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Audi tts

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny Audi tts

    Witam!

    Mam nadzieję, że ten post pisze w dobrym temacie.
    Jestem na tym forum od ładnych paru miesięcy i wiem, że jest tu sporo ekspertów z dziedziny Audi. Z tego też względu, chciałem zadać pytanie a propo auta z rodzinnej firmy.
    Planuje zakup Audi TTS. W grę wchodzą auta z tiptronic'iem. Niestety fundusze mam tylko na auto z rocznika 2008/2009. I właśnie tu się pojawia pytanie. Czy jest tu osoba która orientuje się- i opisze- w technicznych aspektach aut z tych roczników. Chodzi mi o to, czy np auta z rocznika 2009 mają poprawione jakieś elementy silnika czy innych podzespołów, które procentują w użytkowaniu. Czy warto np z lekko gorszym wyposażeniem ale 2009 czy jednak nie ma roznicy i mozna uderzać równie dobrze w 2008.

    z góry serdecznie dziękuję.

    pozdrawiam

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    na pewno wiecej informacji uzyskalbys na forum TT, czy to polskim czy duzo wiekszym niemieckim

    ale..
    tts ma te same silniki co a3/s3 8p
    ma to samo zawieszenie
    ma te same skrzynie biegow

    wiec jesli silniki maja jakis problem, a sa to tfsi, wiec maja problemy z rozrzadem - popychaczem itd, to nie ma znaczenia czy to s3,tts czy cupra lub vgti, problem jest ten sam

    jestes pewien tego tiptronica w tts ? mocny silnik poprzeczny to chyba zawsze DSG/ s-tronic

    w ogole nie slyszalem o tiptronicu w tt.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Nie ma tiptronica w TT
    Sam chcialem kupic kiedys TTS ze wzgledu na brak fajnych S3, bardzo podoba mi sie prowadzenie tego auta - jak gokard, ale juz sam wyglad zewnetrzny..

    Na tts trzeba miec z 80-100 tys?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    oczywiscie- s-tronic, a nie tiptronic, sorry za pomyłke.

    niestety od 100 tys w gore. na otomoto jest[chyba jeszcze jest] czerwona TTS z wadowic ktora bylem ogladac, ale koles od paru miesiecy nie moze jej sprzedac prawdopdoobnie ze wzgledu na kolor i brak automatu, wiec cene ma śmiesznie niską.

    głównie chodzi mi o to, czy orientujecie sie czy w 2009 wprowadzili jakies istotne zmiany w TTS ktore sa warte zachodu i szukania tego rocznika, niż 2008.

    na forum klubtt.pl za duzo nie powiedzieli ciekawych rzeczy, takze próbuję wszelkich źródeł.

    pozdrawiam

  5. #5
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jak jak napisalem w poprzednim poscie silniki sa caly czas te same, to stare TFSI (rozrzad na pasku)
    silniki stosowane w TTS to te same jednostki co w s3 8p czy cuprze R, czyli CDLA,CDLB i CDMA (265PS i 272PS)
    wszystkie one maja te same problemy co pozostale TFSI, o to samo trzeba dbac
    nie sugerowac sie oznaczeniami producenta jako TSI (te sa w zwyklej TT, np 2.0 CCZA 200PS czy CCZB 211PS, rozrzad na lancuchu )
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzięki za informację. pozdrawiam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •