Strona 158 z 161 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,571 do 1,580 z 1603

Temat: Zegary bez FIS na FIS

  1. #1571

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam mam pewien problem i zagwozdke, jestem posiadaczem A3 8L w polifcie z silnikiem ATD i niestety mam zegary pół FIS produkcji jaegera co prawda narazie działają prawidłowo ale nie wiem czemu wyświetla mi ciągle brak płynu spryskiwaczy, oryginalnie nie było czujnika ale dołożyłem zbiornik z oryginalnym czujnikiem ale okazuje się że w liczniku mam tylko 3 kostki czyli zieloną, niebieską i czarną do radia a według opisu z ELSY sugerują że pin od czujnika jest na wtyczce szarej której nie mam. Czy to oznacza że mam złe zakodowane zegary czy dla tego jaegera jest jakaś osobna pinologia?

  2. #1572
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Też mnie to ciekawi bo były niektóre wersje z pół FIS-em, które nie miały szarej kostki a fabrycznie był zamontowany czujnik nisk. poziomu płynu do spryskiwaczy. Być może sygnał o niskim poziomie był doprowadzony wg. pin outu licznika do któregoś niewykorzystanego pinu w zielonej albo w niebieskiej kostce. Wg. pin outu, który jest na forum np, do aut poliftowych czyli od połowy 99 r. jest sygn. spalania albo sygn. prędkości ABS a w rzeczywistości go nie ma piny są puste czyli sygnał ten jest jak się domyślam podawany po CAN. Chyba,że jest jeszcze jedna opcja, że był jakiś dodatkowy moduł/ sterownik który przetwarzał sygnał i podawał ją po CAN tak jak było w poł/ FIS z fabrycznym radiem Concert II albo Chorus II.

  3. #1573

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam.
    Po długim czasie zacząłem kombinować z własnym komputerem pokładowym. Pojazd to A3 1.9 ASZ 2001r.
    Zacząłem od napisania programu na arduino opartego o elm oraz autodia 409 i wszystko ładnie wyszło. Odczytuje konkretne parametry przez gniazdo obd i wyświetlam je na lcd 2x16 i chciałem teraz podpiąć się pod zegary full fis. Zegary dołożone gdyż wcześniej miałem jaegery 1/2fis a teraz mam full fis VDO 8L0920932 D. Na początku chcę wyświetlić jakikolwiek tekst w fisie w części przeznaczonej na informacje radiowe itp. W obecnej chwili to pole jest puste/czarne ale sprawne gdyż wyświetlają się tam inne informacje jak OK. Swoją komunikację między arduino a fisem chciałem oprzeć o 3 przewody takie jak data ena clock. Przewody podprowadzone do zegarów arduino podłączone program gotowy tylko że nie wiem jak zakodować zegary vcdsem tak by wgl odpalić górną część fisa przeznaczoną dla radia.
    W kodowaniu zegarów 17 recode oryginalnie mam 04040.
    W adaptacji na kanale 19 mam 30011, na kanale 60 mam 1025, na kanale 61 mam256 a na kanale 62 mam 0.
    Wyczytałem by dodać radio trzeba dodać 16 do kodowania. Więc dodałem do kodowania 16 i było 20040 lecz nic nie ruszało. Próbowałem również 05, 21 i innych kombinacji dodawać lecz nadal nic nie ruszało.
    Z tego co się orientuję to adaptacja na kanale 62 powinna być 0 gdyż ja chcę by transmisja odbywała się nie przez can a przez data ena clock.
    Ma ktoś jakiś pomysł gdzie popełniam błąd? Serdecznie proszę o podpowiedzi itp. Jeśli uda mi się to odpalić i wyświetlić własne informacje na fisie to udostępnię cały projekt może ktoś wpadnie na to jak go ulepszyć. Pozdrawiam!

  4. #1574
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Obawiam się,że jeśli masz nowszą wersję zegarów tzw. crypto czyli kanał 19 masz dostępny to komunikacja górnej części FIS odbywa się tylko i wyłacznie o CAN H i CAN LOW.
    Starsze liczniki bez dostępnego 19 kanału = starsze radio np. chrus I i tam chodzi po data clock i enable oraz po CAN natomiast najnowsze liczniki tylko po CAN i musi być wtedy 1 w kanale 62. Sprawdzone doświadczalnie

  5. #1575

    Data dołączenia
    Mar 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sącz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Tak.
    Kanał 19 jest dostępny i można w nim ustawić podświetlanie itp. W takim razie po co w tych zegarach jest to data ena i clock? Jakieś zastosowanie musi mieć nie?
    Oraz drugie pytanie. Skoro wyświetlanie na górnej części fisa odbywa się wyłącznie tyko po can to wystarczy najprostszy adapter can do arduino jeśli dobrze rozumiem. Odpowiednia korekta programu i powinno śmigać? Nie chcę wydać pieniędzy zanim nie upewnię się czy na 100% nie odpalę górnego fisa przez 3wire.

  6. #1576
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Generalnie stare liczniki prowadzily te informacje na 3 kablach data enable clock. Po 2001 potrzeba jak dobrze pamietam jak Renegat napisal wyprowadzic tylko can H i Can L z licznika do radia i zakodowac vcdsem. To wszystko.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  7. #1577
    strikerbest's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Pawcio daj jakiś namiar na siebie może będę mogł Ci pomóc.

  8. #1578

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    zmienione tarcze na RS LOOK(kolor biały jak w S-line i emblemat S3) ale podświetlenie zostawiłem ori i wrzuciłem wskazówki z A3 bo za dużo białego było z tymi z S3 i S5




    Genialne są te tarcze! Szukam ich już od kilku tygodni i nie mogę znaleźć. Gdzie je kupiłeś? Czy to był custom gdzieś zamawiany? podasz proszę namiary? Napisałbyś do mnie na priv? Ja nie mogę wysyłać wiadomości, bo chyba mam za młode konto
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-11-19 o 21:24

  9. #1579
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    to tarcze robione na zamówienie
    ten gość je sprzedaje/produkuje
    https://allegro.pl/uzytkownik/best-t...2-uni-1-3-1024
    polecam 100% bo brałem 2 komplety i 0 problemów
    tylko pamiętaj aby sprawdzić czy masz licznik jaeger czy vdo bo do jaeger-a trzeba przerabiać tarcze a do vdo są p&p
    można wybrać również czy ma być emblemat a3/s3/rs3 czy nie na dowolnej stronie tarcz
    kolor biały lub czarny(biały zdecydowanie lepszy/miałem również czarne wcześniej)
    doprecyzuj więc przed zamawianiem

  10. #1580
    Marfiol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Czy te sygnaly,ktore podajemy do masy(spryski,zarowki) mozna zlaczyc w jeden kabelek i wtedy pod jakas srubke je podpiac,czy musza byc na osobnych kablach?


    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Strona 158 z 161 PierwszyPierwszy ... 58108148156157158159160 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •