Strona 153 z 161 PierwszyPierwszy ... 53103143151152153154155 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,521 do 1,530 z 1603

Temat: Zegary bez FIS na FIS

  1. #1521

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztynek
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    No nareszcie się udało. Okazuje się że nowy licznik zakodował się mimo że wyświetliło komunikat na czerwono o niepoprawnej wartości ponieważ dziś gdy go podłączyłem sprawdziłem vag comem i pin już był zmieniony a więc przystąpiłem do adaptacji kuczyka no i w tym momencie przydał się VCDS, polski vag wyświetlał błędy, VCDSem udało się za pierwszym razem wszystko poszło gładko, natomiast potem musiałem ustawić przebieg (nowy licznik miał 185tyś ustawione tylko) i tutaj przydał się vag com ponieważ do tej operacji VCDS wyświetlał błąd. Także podsumowując może w przyszłości komuś to pomoże:
    Do otczytania PIN z ECU użyłem Vag Com 1.4
    Do zmiany pinu nowego licznika i zakodowania kluczyka VCDS 17
    Do korekty licznika Vag com 1.4
    Dzięki wielkie za pomoc !!

  2. #1522

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztynek
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Niestety mam następujący problem którego na starym liczniku nie było a mianowicie:
    Po przejechaniu około 100km wywala mi na żółto błąd oleju MIN otwieram maskę stan oleju OK dla pewności dolałem do MAX na bagnecie.
    Niestety po przejechaniu następnych około 100km błąd znowu się pojawia, VCDS w Licznikach żadnego błędu nie odnalazł a wystarczy otworzyć maskę i zamknąć i komunikat znika na następne 100km.
    ECU wyświetla mi błąd którego przed zmianą licznika nie było i którego wykasować nie mogę powraca od razu:
    18062 - Odczytać kody błędów zestawu wskaźników
    P1654- 35- 10- Sporadyczny.
    Dodam również że licznik ten miał przebiegu 180tyś a więc musiałem zmienić mu przebieg na 305tyś aby na przeglądzie się nie czepiali a zrobiłem to Vag comem 1.4 udało się bez żadnego problemu ale jest jedno ale i nie wiem czy nie tu tkwi problem- gdy naciskam lewy przycisk na liczniku wyświetla mi SERVICE IN 255000
    Z tego co czytałem na forum właśnie ta kontrolka oleju może sygnalizować że czas wymienić olej lub właśnie jechać do serwisu i może mnie teraz tak gnębić co 100km
    Podłączyłem więc VCDS-a wszedłem w kasowanie inspekcji serwisowej wszystko niby idzie pomyślnie ale dalej jak naciskam na liczniku przycisk lewy jest SERVICE IN 255000 i dalej ta kontrolka oleju wywala co 100km.
    Jakieś pomysły? Jak ustawić ten SERVICE np na 350 tyś ? gdzieś czytałem aby wejść w licznik w adaptację w kanał 2 i ustawić 0 no i mam tam ustawione 0.
    Proszę o jakieś pomysły i sugestie bo moje już się powoli kończą

  3. #1523
    Gudi's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Myślę, że przy zmianie przebiegu coś poszło nie tak. Miałem ten sam problem swego czasu. U mnie ten problem pojawił się, gdy przerabiałem część wsadu odpowiedzialną za prędkościomierz z UK na EU- po prostu za dużo bajtów podmieniłem, nie wiedziałem jeszcze wtedy co gdzie się znajduje we wsadzie, metoda prób i błędów. Podobnie też miałem "service in 185000 km" przez cały czas. Pomogła przeróbka i wgranie wsadu na nowo.

  4. #1524
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    kemmil50 na 100% masz źle zformatowany wsad chodzi o maskę szyfrującą, ktoś musiał wgrać wsad do licznika z inną maską szyfrującą i w części wsadu gdzie jest temp. oleju w liczniku sterownik silnika "nie widzi " czujnika temp. Prosty sposób aby się o tym przekonać sprawdź temp. oleju w liczniku w blokach pomiarowych w kanale 50. Zapewne jest tam <155 C* na zimnym

  5. #1525
    Dawid_szakal's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Aleksandrów Łódzki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Jako że prawdopodobnie mam licznik do wymiany (problem opisałem tutaj https://www.a3-club.net/forum/showth...cznikiem/page7 ) to mam pytanie.

    Znalazłem na aukcji licznik o nr takim samym jak mój (8L0 919 860 A , produkcji VDO) ale nie do końca jestem pewien jak zmienić pin do immo żeby wszystko hulało. Mniemam że żadnego przeprogramowania robić nie musze, ale u mnie i w tym nowym liczniku też jest IMMO1 (zegarek analogowy z samymi kreskami bez cyfr) a widzę że są procedury adaptacji całości tylko dla IMMO2 oraz 3...

    Jak ogarnąć temat podpięcia licznika z takim immo i ewentualnie zmiany przebiegu dodatkowo? Dodam że dysponuje interfejsem VAG KKL i VAG-COM 311.2

    Dzięki

  6. #1526

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztynek
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Bardzo możliwe że ktoś zmieniał w nim wsad ponieważ gościu ten licznik składał z dwóch nie jest oryginalny w 100% nawet pin odczytał zapisał na obudowie także musiał coś w nim mieszać. Jutro rano sprawdzę tą temperaturę a pytanie mam czy mogę jakoś zmienić tą maskę szyfrującą interfejsami które posiadam i którymi kodowałem immo? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tej masce szyfrującej dowiedziałem się jedynie że jest na oryginalnej naklejce na liczniku no to miał bym maskę starego licznika bo naklejki wszystkie na nim mam, gozej z nowym licznikiem żadnych naklejek nie miał. Da radę samemu zmienić tą maskę szyfrującą?

  7. #1527
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Maskę szyfrującą posiada procesor, mówiąc prostym językiem wgrywając wsad z jakiegoś licznika x do licznika y musi zgadzać się nr maski szyfrującej wygląda to tak jak dopasowanie treści do formy. Treść da się ukształtować a formy nie bardzo podobnie jest ze wsadem.
    Jak coś to pisz na priv.

  8. Podziękowania dla renegat207 za pomoc w problemie

    kemmil50 (13-06-18)

  9. #1528

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztynek
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Może ktoś kiedyś też będzie miał ten problem i będzie to czytał to napiszę rozwiązanie mojego problemu- tak jak pisał renegat207 najprawdopodobniej licznik zakupiony miał coś nie tak z wsadem, odesłałem go z powrotem, zakupiłem następny oczywiście VDO zaprogramowałem jak poprzedni i w końcu wszystko działa jak powinno wszystkie błędy znikły.

  10. #1529

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie które piny i grze trzeba zmostkowac aby wyłączyć błędy poziomu płynu do spryskiwaczy i przepalonej zarowki stop ?

  11. #1530
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krzych2 Pokaż post
    Panowie które piny i grze trzeba zmostkowac aby wyłączyć błędy poziomu płynu do spryskiwaczy i przepalonej zarowki stop ?
    od spalonej zarowki stopu masz 14 pin ,od swiatel pozycyjnych/mijania 16 pin , a od plynu 15 pin (wszystko szara kostka)

Strona 153 z 161 PierwszyPierwszy ... 53103143151152153154155 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •