Strona 112 z 161 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,111 do 1,120 z 1603

Temat: Zegary bez FIS na FIS

  1. #1111
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gemers Pokaż post
    Pytanie z innej beczki, czy tarcze od jaegera po przełożeniu do licznika vdo powinny się zgrywać? bo zauważyłem że zawyża prędkosc o jakies 5-10 km/h
    Z tego co mi wiadomo są trochę inaczej przeskalowane, więc będą przekłamania.


    Jeśli chodzi o pokazywanie otwartych drzwi pasażera, najlepiej wpiąć się w drzwiach, w krańcówkę. Opisałem to tutaj:

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...=1#post1389435



    Krańcówka F3 - pin 3 - można użyć jako info o otwartych drzwiach pasażera i jako masę do podświetlania nóg pasażera.

  2. #1112

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    grudziądz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    już sobie z tym poradziłem także wszystko gra, drobne przekłamania są jak sprawdzałem z navi, ma ktoś może na zbyciu nie potrzebną tarcze do diesla od licznika vdo? w zamian mam sporo części od innych liczników

  3. #1113
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    siema

    Zamontowałem u siebie FIS bardzo bardzo dawno temu, wszystko śmiga b. dobrze.
    Kilka dni temu wziąłem się za wymianę mikrostyków w zamku pasażera (nie działały praktycznie od początku) - teraz lampka zapala się i gaśnie kiedy trzeba. Jednak pojawił się mały zonk:

    Gdy otwieram drzwi kierowcy: na fisie otwierają się drzwi kierowy i miga klapa bagażnika
    Gdy otwieram drzwi pasażera: na fisie otwierają sie drzwi kierowcy, i miga klapa bagażnika.

    Czy licznik 1/2 FIS poliftowy (z cyfrowym zegarkiem) który zamieniłem 1/1 Fis poliftowy (też z cyfrowym zegarkiem) ma taki sam pinout?

    Jeśli tak, to trzymajac sie informacji z pinoutu poniżej, wszystkie 3 przewody tj. drzwi kierowcy, pasażera, bagażnik mam wpięte w pin 1 wtyczki zielonej

    Jak poprawnie to rozgryźć by otwieranie drzwi i klapy na fisie wyglądało jak należy?
    Podczas montażu licznika, z szarej wtyczki wypuściłem sobie przewód z PINu nr 8 (póki co jest zwinięty za licznikiem, jednak po zmasowaniu na FISie otwieraja się... drzwi kierowcy, pasażera i miga klapa)

    Jak ugryź temat?
    Czy wgl powinienem sie pozbyć pinu 1 wtyczki zielonej?

    PS: drugie pytanie przy okazji, lampki w drzwiach nie mają zasilania. W czym problem? (przy badaniu miernikiem lampek, masa pojawia się przy otwarciu drzwi - prawidłowo / nie ma jednak zasilania na przewodzie czerwonobiałym)



    Ostatnio edytowany przez flito - 24-05-15 o 16:53

  4. #1114
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Drzwi kierowcy - niebieska wtyczka - pin 21.
    Drzwi pasażera - szara wtyczka - pin 8.
    Drzwi tylne prawe - szara wtyczka - pin 9.
    Drzwi tylne lewe - szara wtyczka - pin 10.

    lampki zasilane są z - Door warning lamps control unit J452 - z pinu 8, chyba jest to jakiś przekaźnik, możliwe że nr 382 nad nogami kierowcy lub gdzieś w samej pompce. Jak ktoś ma info niech podpowie. Powiedz jeszcze jaki kolor mają przewody masowe przy tych lampkach, pomoże trochę w szukaniu
    Ostatnio edytowany przez xoslox - 24-05-15 o 20:33

  5. #1115
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    hm. Piny z PINout rozszyfrowałem Ale w tym momencie mam wrażenie, że przewody z drzwi kierowcy/pasażera/klapy łączą się w jeden do zielonej wtyczki pin 1.

    W którym miejscu je rozdzielić? ewentualnie jak wyprowadze przewody:
    Drzwi kierowcy - niebieska wtyczka - pin 21.
    Drzwi pasażera - szara wtyczka - pin 8. (ten już mam kabelek)
    Klapa - zielona pin 6
    to gdzie je podpiąć? + którędy biegnie przewód od tylnej klapy?


    co do lampek, to zasilane są przewodem czerwono białym, a masa jest brązowo żółta (ten sam przewód co z krańcówki)
    Masa działa prawidłowo, tj. pojawia się w momencie otwarcia drzwi. Brak zasilania na przewodzie biało czerwonym.

    PS: znalazłem, zatem #Potwiedzone info że control unit J452 to przekaźnik 382. Jutro idę obczaić co i jak - dam znać

  6. #1116
    arielo87's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xoslox Pokaż post
    arielo87, pin od temp oleju to pin 21 zielonej wtyczki, trzeba albo wpiąć ORI czujnik, albo emulator. Niektórzy piszą o wykodowaniu, ale wątpie, by VAGiem się dało to zrobić.
    Szanownym kolegom i koleżankom należy się tutaj małe sprostowanie. Montaż licznika od A4 po pierwszym lifcie z prawdopodobnie wsadem od A6 w przedliftowym A3 zakończony sukcesem. Licznik z analogowym zegarkiem NIE POSIADA kontroli stanu oleju w misce olejowej, co za tym idzie - nie ma konieczności montowania dodatkowego czujnika czy emulatora. Pin 21 zielonej wtyczki to po prostu sygnał z czujnika ciśnienia oleju (pojawia się masa po uruchomieniu silnika).

    Jedna rzecz jest tylko upierdliwa w tych zegarach. Jeżel nie odpali się samochodu w ciągu 3 sekund od włączenia zapłonu to wyskakuje błąd ABS na FIS i piszczy wniebogłosy. Widocznie zwłoka na uruchomienie się systemów jest fabrycznie dużo krótsza niż w ori zegarach od A3.

  7. #1117
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    arielo87, tylko pogratulować zapału i wytrwałości !

    flito, to na 100% jest to z tego przekaźnika. Patrz na zdjęcie:



    Te piny rozdziel tak, by każdy przewód był osobno i na końcu zaizoluj, żeby nie dawało nigdzie masy niepotrzebnie. Podpinasz jak Ci pisałem wcześniej, pasażerowie na szarą, kierowca na 21 - niebieskiej, klapa na 6 zielonej. Dla testów, możesz wypiąć pin 1 - rozdzielić przewody i wtedy dorobić kabelki do wtyczki szarej i podawać pojedynczo masę i zobaczysz sobie czy działa poprawnie wyświetlanie Przewód od klapy leci zapewne lewym progiem od strony pompki.

  8. #1118
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Żebym Cie dobrze zrozumiał:>

    kabelki z mikrostyków drzwi/klapy biegną do przekaźnika 382 który steruje pracą lampek w drzwiach oraz przekazuje info dalej do licznika ?

  9. #1119
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez flito Pokaż post
    kabelki z mikrostyków drzwi/klapy biegną do przekaźnika 382 który steruje pracą lampek w drzwiach oraz przekazuje info dalej do licznika ?
    Przekaźnik ma 4 piny:

    Pin 4 - zapewne sterujący - przychodzi z pompki z pinu 6B - przewód brązowo-biały
    Pin 8 i 2 - zasilanie na lampki - biało-czerwony i czarno-czerwony, czyli plus
    Pin 6 - masa - brązowy

    Z licznikiem nie ma nic wspólnego.

  10. #1120
    taz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    B
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    xoslox flito przekaźnik 382 w jakiś sposób wysyła info na zegary. Ja miałem uszkodzony ten przekaźnik i po otwarciu którychkolwiek drzwi, fis pokazywał te drzwi + drzwi kierowcy. Po wymianie tego przekaźnika fis pokazuje tylko to co jest otwarte. Swoją drogą nie jest to tani przekaźnik :/ a zamienników nie ma.

Strona 112 z 161 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •