Strona 113 z 161 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,121 do 1,130 z 1603

Temat: Zegary bez FIS na FIS

  1. #1121
    flito's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trzebinia / Kraków Balice
    Auto
    SEAT Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez taz Pokaż post
    Ja miałem uszkodzony ten przekaźnik i po otwarciu którychkolwiek drzwi, fis pokazywał te drzwi + drzwi kierowcy.
    dokładnie tam w ten sposób + nie działają lampki.
    Póki co kupiłem na aukcji używany za 5 zł, zobaczymy jak to podziała

  2. #1122
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    taz,Sam przekaźnik info raczej nie wysyła, ale możliwe, że moduł pompki tak i przy wadliwej pracy tego przekaźnika, jest też złe info na zegary Na schemacie nie ma żadnego fizycznego połączenia przekaźnika z licznikiem. Jedynie sterowanie wychodzi z pompki i poprzez lampki wraca z powrotem na nią. I zapewne to pompka daje też info na zegary. No ale pośrednio oczywiście wadliwy przekaźnik może mieć wpływ na złe pokazywanie na FISie, bo pompka nie dostaje poprawnego sygnału zwrotnego.

    W pompce są:
    pin 6 - Lewy przód krańcówka drzwi - przewód brazowo/zolty
    pin 7 - Krańcówki drzwi, przedni prawy, tylny lewy i prawy -przewód brazowo/bialy

    I te przewody połączone są poprzez lampki z przekaźnikiem

    Najważniejsze, że jest trop i podejrzany przekaźnik.

    flito, sprawdzałeś może czy masz napięcie na przewodzie czarno-czerwonym przy przekaźniku ? To on daje zasilanie (+) z bezpiecznika F14 na przekaźnik.
    Ostatnio edytowany przez xoslox - 25-05-15 o 17:05

  3. #1123

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Panowie, mam licznik z anglika, został przekodowany na litry i km/h, ale chce teraz zmienić tarczę prędkościomierza. Aktualnie na środku tarczy mam 130 km/h (80 mil), tarcze EU w poliftach mają na środku 100 km/h więc muszę zmienić kodowanie. Jest ktoś na tyle obeznany w temacie, aby wskazać mi co muszę dokładnie zmienić? Mogę zgrać i wysłać ewentualnie WSAD licznika jeśli to pomoże.

  4. #1124
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adziu Pokaż post
    Panowie, mam licznik z anglika, został przekodowany na litry i km/h, ale chce teraz zmienić tarczę prędkościomierza. Aktualnie na środku tarczy mam 130 km/h (80 mil), tarcze EU w poliftach mają na środku 100 km/h więc muszę zmienić kodowanie. Jest ktoś na tyle obeznany w temacie, aby wskazać mi co muszę dokładnie zmienić? Mogę zgrać i wysłać ewentualnie WSAD licznika jeśli to pomoże.
    tutaj kupisz to co potrzebujesz- po zalozeniu wygladaja jak oryginaly,ja tez mam licznik VDO ang pelny fis tdi i zakupilem model 5 (na dole) :
    https://moman.pl/audi-a3-%288l-i-8l0...88,443004.html

  5. #1125
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Trzeba znać numer licznika, z którego były tarczki EU i wgrać do swojego licznika EN wsad z edytowaną linijką odpowiedzialną za prędkość z licznika EU.
    Ale prościej jak monalg1 pisze, kupić już odpowiednio wyskalowane tarcze od Moman'a. Są naprawdę dobrej jakości i można samemu ustalić projekt. U mnie tak to wyszło:


  6. #1126
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xoslox Pokaż post
    Trzeba znać numer licznika, z którego były tarczki EU i wgrać do swojego licznika EN wsad z edytowaną linijką odpowiedzialną za prędkość z licznika EU.
    mozna i tak ale tarczki i tak bedzie musial kupic europejskie wtedy. Te tarczki co pokazalem w linku sa bez mph ,a na nich miejsce wskakuja km/h, ktore w angliku sa zaznaczone ale malymi cyferkami.

  7. #1127

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Tarczkę ori od EU mogę mieć od ręki. Pytanie tylko, którą linijkę w kodowaniu dokładnie trzeba zamienić. Wolałbym jednak mieć wyskalowane 100km/h na środku zegarów

  8. #1128
    szparag's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    118 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adziu Pokaż post
    Tarczkę ori od EU mogę mieć od ręki. Pytanie tylko, którą linijkę w kodowaniu dokładnie trzeba zamienić. Wolałbym jednak mieć wyskalowane 100km/h na środku zegarów
    Podpisze sie sam chciałem u siebie to zmienić i nie wiem która linijka za to odpowiada

  9. #1129
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez adziu Pokaż post
    Tarczkę ori od EU mogę mieć od ręki
    Jezeli bedziesz korygowal swoj wsad EN na EU to tarczki EU juz sobie zalatw,dobrze by bylo jak masz licznik VDO zeby tarczka tez byla z VDO bo jak z Jeagera to bedzie kaszan......trzeba cos tam rzezbic i niefajnie to wyglada. Ja sie zdecydowalem na te tarczki bo do VDO EU diesel ciezko bylo dostac. Tez myslalem ze 130km/h na gorze bedzie dziwnie wygladalo ,ale jak sie przyjrzalem to w sumie chyba nawet lepiej teraz mam tzn."symetrycznie" bo licznik przeciez do 260 jest
    Ale to Twoj wybor
    Pozdr

  10. #1130
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    szparag, adziu - podajcie jakie macie nr. ORI liczników i nr. liczników z jakich są tarcze. Jeszcze kwestia czy immo2 czy immo3 - bo wtedy też są te dane we wsadzie w innych miejscach.

Strona 113 z 161 PierwszyPierwszy ... 1363103111112113114115123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •