Strona 151 z 161 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,501 do 1,510 z 1603

Temat: Zegary bez FIS na FIS

  1. #1501
    Kulak's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oborniki Śląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    A masz moze do nich jakis namiar chetnie tez ich spytam o to, bo nie chce bezsensownie kupować innych

  2. #1502
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Bo były różne wersje sterowników ECU. Silnik 1.8 T był przecież w wersjach przedliftowych z wskazówkowym zegarkiem bez szyny sygnałowej CAN ale z immo II jak i poliftowej z CAN ale też immo II.

  3. #1503

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łuków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Bo były różne wersje sterowników ECU. Silnik 1.8 T był przecież w wersjach przedliftowych z wskazówkowym zegarkiem bez szyny sygnałowej CAN ale z immo II jak i poliftowej z CAN ale też immo II.
    Różne wersje ale rozmawiamy tutaj o silniku AGU. Chyba że źle napisałeś i nie chodziło Ci o silnik 1.8T tylko konkretnie o AGU. Bo ja nie spotkałem się że AGU wspiera can chociaż na schemacie elektroniki widziałem coś od CAN ale nie pamiętam już co to było dokładnie.

  4. #1504
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Jeżeli auto zostało wyprodukowane po VI 99 r to powinno mieć CAN niezależnie od kodu silnika, sprawdź piny 60 i 58 od wtyczki ecu do czego idą.

  5. #1505

    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łuków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Okej dobrze wiedzieć. Sprawdzę co i jak u mnie. Ale jeśli jest can to kompem da się to sprawdzić ? Raczej jeśli zegary są xxx919xxx to can nie ma.

    Edit:

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Jeżeli auto zostało wyprodukowane po VI 99 r to powinno mieć CAN niezależnie od kodu silnika, sprawdź piny 60 i 58 od wtyczki ecu do czego idą.
    Według schematu w me 3.8.3 pin 58 to wtrys 3 a pin 60 to czujnik spalania stukowego. W me 7.5 te piny które podałeś idą do CAN.
    Ostatnio edytowany przez michaciu96 - 16-03-18 o 13:24

  6. #1506

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Dzień dobry.
    Jestem czytelnikiem forum od wielu miesięcy. W swoim samochodzie Audi A3 8L MY 2000 1.6 APF benzyna zrobiłem wiele przeróbek. Np. fabryczny alarm i czujniki cofania, tempomat, Wszystko szło za zwyczaj gładko.
    Ostatnią przeróbka była zmiana z pól FIS na full FIS. Właściwie to też wszystko się udało Ale...
    Mój wyjściowy licznik pół FIS to 8L0920900A VDO D11 (2000 rok) ma zegarek radiowy. IMMO2 bo w dodatkowym polu nie ma VIN
    Po wszystkich przeróbkach przygotowujących samochód do pełnego FIS zakupiłem zegary z pełnym FIS ale były tylko takie: 8L0920931J VDO D12 (2000 rok) Diesel ale bez zegarka radiowego. Ale już IMMO3 - jest VIN w dodatkowym polu
    Musiałem je przerobić na benzynę i to zrobiłem, zakodowałem, miałem trochę problemów z adaptacją nowych zegarów więc zrobiłem to trochę po "bandycku" podmieniłem we wsadzie całą część dotyczącą IMMO (ostatnie kilkanaście linijek we wsadzie) na tą która byłą w starym liczniku 900A. Trochę hardcore ale wszystko zadziałało. Kluczyki wszystkie odpalają wszystko hula.
    Tak jeździłem przez pewien czas i dalej wszystko jest OK. Wprawdzie zegary identyfikują się jako 8L0920900A ale FIS działa i reszta też.
    Tak się złożyło że okazyjnie kupiłem zegary 8L0920931H VDO D12 (2000 rok) które mają zegarek radiowy (tak mi go trochę brakowało i pomyślałem że fajnie jak będzie) Tu też IMMO3 bo VIN jest w dodatkowym polu w VCDS ale zegary już od benzyny.
    Niewiele myśląc postanowiłem zamienić liczniki. Właściwie to chcąc zrobić to najmniejszym kosztem pracy przegrałem wsad z używanych obecnie zegarów 8L0920931J (które mają część wsadu od 900A) do nowo zakupionych zegarów 8L0920931H.
    I tu niespodzianka. Nie działa. Silnik - ECU blokowany jest przez IMMO. Robiłem wszystko. Zawsze efekt jest ten sam.
    Kluczyki do IMMO zawsze się dopasowują. Lampka IMMO gaśnie. W blokach pomiarowych na kanałach 22, 23, 24 wszystko jest OK. Na kanale 25 jest 2 czyli z tego co wyczytałem licznik i ECU spasowane na IMMO2. Kanał 60 1025; 61 0; 62 0.
    Kanał 50 nigdy nie był dostępny. Nigdy go nie używałem. Dopasowanie licznika do ECU robiłem zawsze w adaptacjach na kanale 0 wartość 000 save wyłączamy 10 sek czekamy i włączamy bez uruchamiania. Robiłem to samo w ECU. Kombinacje najróżniejsze czasowe i kolejność różna, Wgrywałem różne wsady i nic. Efekt zawsze taki sam. Klucze dopasowane bez problemów, lampka immo gaśnie, brak błędu o nieautoryzowanym kluczu, a w silniku błąd 17978 engine blocked by immobiliser.
    Wszystko wygląda na to że licznik i ECU nie mogą się zgrać - zaadoptować. Dlaczego tak jest Oba liczniki 931J i 931H są z 2000 roku, oba D12 oba VDO jeden ma radiowy zegarek drugi nie ma ale to chyba nie ma wpływu. W obu jest chip 93C86, porównywałem równiez inne chipy wewnętrz zegaró wszystko praktycznie takie samo. Spotkałem się na różnych forach z takim problemem ale nikt nigdy nie dał odpowiedzi jak sobie z tym poradzić. Mam VAG Commander 1.4 ; VCDS 17.8.0 ; VAG-COM 311.2 ; mam tez VAS 5054A może to za mało
    Jak wkładam z powrotem zegary poprzednie nic nie muszę robić. Błąd w 01 Engine zmienia się na : 17978 engine blocked by immobiliser - intrmttent silnik odpala błąd po wykasowani nie wraca.
    W sumie to mogę dalej tak jeździć i nic nie robić, ale nie daje mi to spokoju czy może ktoś ma pomysł lub spotkał się z takim problemem.
    Bardzo proszę o pomoc.
    Andy

  7. #1507
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A próbowałeś adoptować licznik na ori wsadzie bez tej zmienionej końcówki immo? I czy próbowałeś adoptować ecu do licznika używając pinu 12233?
    Ostatnio edytowany przez renegat207 - 18-03-18 o 20:15

  8. #1508

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Pierwsze co to próbowałem adoptować licznik na oryginalnym wsadzie.
    Było to na początku. Nie poszło.
    Potem już nie próbowałem. Spróbuję jeszcze raz. Może coś pominąłem.
    Czy jest reguła co pierwsze robić
    Czy najpierw licznik do ECU a potem kluczyki?
    Czy może najpierw zakodować kluczyki a potem licznik do ECU???
    ECU nie przyjmuje pinu 12233
    Podobnie nie przyjmuje pinu od starego pierwotnego licznika
    Używając VAG Commander 1.4 nie jestem też w stanie wyciągnąć wsadu z ECU
    Z licznika wsad wyciągam lub wgrywam bez problemu.
    Andy

    - - - Updated - - -

    Spróbuję jeszcze zaadaptować ten licznik który teraz działa na oryginalnym wsadzie bez żadnych kombinacji Jeśli się uda zaadoptować no to wtedy będzie to ewidentnie problem tego drugiego licznika może po prostu jest felerny i nie da się go do niczego zaadoptować To byłby pech.
    A może trzeba wymienić Ecu? Czy jest jakieś ograniczenie ilości liczników które można zaadaptować do jednego ecu. ???

  9. #1509
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Ecu nie ma ograniczenia adaptacji tylko licznik i tu może być problem. Odnośnie kolejności to wg. instrukcji najpierw dopasowanie ecu a potem kluczyki, chociaż ja kiedyś miałem też podobny problem tylko,że ecu miało immo 3 i najpierw zakodowałem kluczyki a potem dopasowanie w kanale 50 i wtedy nr vin się przepisał.

  10. #1510

    Data dołączenia
    Apr 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi a3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Wymiana licznika na pełny fis i manetki polift

    Witam serdecznie , szukałem w google ale znalazłem instrukcję zmiany tylko w przedlifcie a to podobno trochę się różni.

    Więc chcę zmienić mój pół fis na pełny aby mieć wyświetlane spalanie itd.

    Na forum wyczytałem że trzeba prowadzić kabel od ecu by było spalanie itd., Ale rozmawiałem z pewnym sprzedawcą liczników i powiedział mi że nie trzeba nic tam robić takiego bo to jest już polift czyli na szynie can. Czyli tylko zdejmuję kierownice wymieniam manetkę i wymieniam licznik i już takie rzeczy jak średnie spalanie itd. powinno być tylko trzeba jedną kostkę dorobić i nie wiem o co dokładnie chodzi. Do czego ta kostka ?
    Myślałem że skoro jest to po can czyli przekładam licznik podpinam te same kostki podpinam kostkę od nowej manetki zamiast starej i wszystko powinno działać,

    Więc czy to prawda to że nie trzeba ciągnąć przewodu od ecu i rozbierać wycieraczek itd. ? I jaką kostkę trzeba dorobić dokładnie do czego i gdzie od niej trzeba kable pociągnąć.??

    Aha i jak zakodować kluczyk do nowego licznika bo sprzedawca pisał że trzeba mieć pin od starego licznika co podobno jest trudne do wyciągnięcia w tym silniku. Zaś na forum wyczytałem że potrzebne tylko jakieś kodowanie , więc jak to dokładnie odczytać ?

    Bardzo proszę o odpowiedź bo nie chciał bym popsuć coś przy montażu

Strona 151 z 161 PierwszyPierwszy ... 51101141149150151152153 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •