Strona 152 z 161 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,511 do 1,520 z 1603

Temat: Zegary bez FIS na FIS

  1. #1511

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bychawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    A3 8l, AGN, '96r. Przy dodawaniu gazu paliwo w dół, przy hamowaniu do góry, brak wskazań predkosciomierza, BRAK ODCIECIA ZAPLONU NA PB/LPG, test zegarów vagiem OK, błędów w kompie brak, objawów poza podanymi - brak jakaś pomoc na szybko co sprawdzić? Jutro mam przegląd, zjechało sie oczywiście bezpośrednio przed nim..

  2. #1512

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam, skąd kupić licznik? allegro? A może Aso?, I jaka jest mniej więcej cena takiego licznika w aso, a3 8l 1.6, aktualnie mam licznik jagera numery bym musiał sprawdzić, Ale zegarek cyfrowy mam i Full fis, z góry dzięki za info

  3. #1513

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztynek
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam, przeczytałem chyba wszystkie odpowiedzi na tej stronie lecz nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Posiadam a3 z 2002 roku z licznikiem 8l0 920 900K Jaeger który powoli kończy swój żywot. Ponieważ naczytałem się wiele o licznikach Jaegera że są strasznie wadliwe i naprawa jest nieopłacalna zamówiłem używamy licznik 8l0 920 900 VDO. Pytanie do was czy litera K na końcu ma jakieś znaczenie? Czy zmieniając licznik 920 900K na 920 900 będę musiał go tylko zakodować to znaczy zgrać PIN czy będę musiał zgrać cały wsad?
    Pytanie drugie czy jeśli żaden majster w okolicy nie będzie w stanie w normalnej cenie (tzn do 200zł) zakodować mi ten licznik to czy mogę poprosić go o same wyłączenie IMMO i tak jeździć aż do momentu gdy znajdę magika który mi to zrobi? Pytam bo puki co znalazłem tylko jednego śmiałka ale na hasło Jaeger zaczął płakać że te liczniki są straszne i wolał by tego nie robić a jeśli już to będzie mnie to kosztowało minimum 400zł to już bym wolał chyba wyłączyć samo IMMO i tak jeździć bo z tego co mówił mi znajomy te IMMO w A3 dla złodzieja to i tak nie przeszkoda bo przy kradzieży wyrywa ten pierścień od IMMO przy stacyjce zwiera dwa przewody i odpala bez problemu to nie wiem czy jest sens te IMMO wgle robić a na pewno nie za 400zł.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Pytanie trzecie, dotarł do mnie dziś wieczorem nowy licznik VDO do którego dostałem PIN IMMO także w zasadzie z tego co czytałem na tym forum jeśli okazało by się że mam IMMO2 to nawet bym nie musiał ze starego licznika odczytywać PINU wystarczyło by nowy licznik zakodować. Posiadam interfejs Hex Can zakupiony na aliexpress posiadam również program VCDS to teoretycznie jeśli by się okazało że mam IMMO 2 mógł bym ten nowy licznik zakodować samemu?
    Powiedzcie tylko jak sprawdzić czy moje auto ma IMMO 2 czy IMMO 3 vcdsem, no i jak sprawdzić ten nowy licznik, czy mogę go na chwilę podłączyć do auta i połączyć się aby go sprawdzić nic się nie stanie? Immo się nie zablokuje po podłączeniu nowego licznika?

  4. #1514
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    wyślij liczniki do mieto3 ze Szczecina ogarnie ci to w dobrej cenie i będziesz mega zadowolony.
    Doposażanie - Elektryka - Diagnostyka Grupy VAG

  5. #1515
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Na 100% w ASZ masz immo 3. Pin możesz odczytać z ECU bez problemu nawet zwykłym commanderem albo vag can dash bo ma sterownik Bosch edc 15. Jeśli będziesz miał piny z ecu i z nowych zegarów bez problemu sam powinieneś zakodować immo. Co do sprawdzenia wersji immo jeśli masz w ecu albo w zegarach 17 cyfrowy nr vin to masz immo 3 jesli nie ma nr vin tylko sam nr id immo 14 cyfrowy to jest immo 2.

  6. Podziękowania dla renegat207 za pomoc w problemie

    kemmil50 (17-05-18)

  7. #1516

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztynek
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Zgadza się mam VIN w zegarach także IMMO3. Sprawdziłem również blok 22 licznika i w polach mam 1 1 1 3 także kluczyk powinien nadać się do ponownego zakodowania. W przyszłym tygodniu podjadę do znajomego mechanika, ma VAS-a może nim mu się uda odczytać pin z mojego licznika/ECU. Jeśli nie to chyba kupię na allegro ten interfejs VAG COM widzę że juz od 80zł

  8. #1517

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztynek
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam ponownie. Sprawa mojego licznika wygląda następująco. Porzyczyłem przewód KKL od kolegi, zainstalowałem Vag coma 1.4 oraz polskiego vaga 4.9
    Vag comem 1.4 odczytałem pin z EEPROMU (1161)
    Włożyłem nowy licznik niestety podczas próby kodowania go wyświetla nie poprawny pin ( stary pin źle odczytany?)
    Postanowiłem więc zainstalować vag eeprom programer , poszedłem do autka, podłączyłem kabel niestety program ten nie odczytuje wsadu z ECU wyświetla komunikat RX Timeout. Co może oznaczać ten komunikat?
    Połączyłem się więc Vag comem 4.9 połączyłem się z silnikiem i zczytałem wsad, zapisałem go i mam go na dysku. Odpalam w programie vag eeprom programer lecz niestety w rubrykach na dole nic nie wyświetla ani loginu ani przebiegu.
    Zainstalowałem więc Hex Editor Neo odpaliłem ten wsad potrzebuję tylko w tym momencie jakiegoś fachowcy który potrafił by odczytać PIN z mojego wsadu.. Jest na tutaj ktoś kto by to odczytał?

  9. #1518
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A wpisywałeś pin 1161? czy 01161?

  10. #1519

    Data dołączenia
    May 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztynek
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wszystko robiłem według tej instrukcji :
    https://www.a3-club.net/forum/showth...anie-kluczykow
    Czyli nowy pin z zerem z przodu a stary bez zera 1161.
    Hmm w sumie nie próbowałem wpisać z zerem od razu jak wyskoczył komunikat na czerwono że nie poprawna wartość to dałem się na spokój żeby czegoś nie zablokować, myślisz żeby spróbować wpisać z zerem z przodu? Nie ma obawy że np po kilku nieudanych próbach kodowania poprzez zły pin zablokuje na stałe immo?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Jeszcze jedno mi przychodzi do głowy może ten polski vag jakiś okrojony jest albo przewód nie daje rady.. mam jeszcze vcdsa 17 tak zachwalanego przez wszystkich na forum oczywiście podróbkę z aliexpresu ale podobno jest jak oryginał, może nim spróbować zakodować nowy licznik, da radę?

  11. #1520
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Tak spróbuj vcds bo przy immo 3 vag jest za słaby. Piny wpisujemy obydwa poprzedzone zerem i stary i nowy jest to pewne. Bloki pomiarowe w liczniku 21,22,23 są od sprawdzenia czy nie ma blokady immo.

  12. Podziękowania dla renegat207 za pomoc w problemie

    kemmil50 (20-05-18)

Strona 152 z 161 PierwszyPierwszy ... 52102142150151152153154 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •