Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 175

Temat: Regeneracja przednich lamp

  1. #21
    rk14's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp.
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Też chce się za to zabrać, ale cały czas czekam aż się pojawi pasta Kovax w pielegnowacauto.pl a pytanie mam w związku z papierem, czytałem że stosujemy papier od 1500 do 3000 ale czy jest to papier na mokro czy sucho? oraz czy wystarczy przejechać polerką z twardszym padem czy do wykończenia konieczny jest jeszcze miękki ?

  2. #22
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rk14 Pokaż post
    Też chce się za to zabrać, ale cały czas czekam aż się pojawi pasta Kovax w pielegnowacauto.pl
    Mamy jedną 250 ml i dwa razy po 100 ml

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rk14 Pokaż post
    a pytanie mam w związku z papierem, czytałem że stosujemy papier od 1500 do 3000 ale czy jest to papier na mokro czy sucho?
    Spokojnie możesz zacząć od 1000 na mokro. Wszystko zależy też od tego jak bardzo są zniszczone

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rk14 Pokaż post
    oraz czy wystarczy przejechać polerką z twardszym padem czy do wykończenia konieczny jest jeszcze miękki ?
    najpierw twardy i wykończenie miękkim


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  3. #23
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiolka Pokaż post
    Spokojnie możesz zacząć od 1000 na mokro. Wszystko zależy też od tego jak bardzo są zniszczone
    dokładnie .. oczywiście wszystko z wyczuciem, żeby nie dotrzeć do żarówki

  4. #24
    Mazak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    No i udało się, od prawie dwóch tygodni mam czyściutkie reflektory.
    Kupiłem:
    - papiery wodne: 1000, 1500, 2000, 2500, 3000,
    - Mothers PowerBall 4Lights Restoration Kit
    - taśmę maskującą,
    - do zabezpieczenie efektuMeguiar's Headlight Protectant.
    Łączny koszt ok. 160 zł. Koszt polerowania w multiglas.pl to ok. 150 zł za jeden reflektor.
    Szukałem w sieci opinii na temat zestawów do renowacji reflektorów i na jakiejś amerykańskiej stronie trafiłem na test, z którego wynikało, że właściwie wszystkie maja podobną skuteczność. Swoja drogą to w USA mają zdecydowanie większy wybór takich zestawów. Mój wybór padł na PowerBall 4Lights Restoration Kit. W zestawie mamy: mleczko do polerowania, pada z końcówką do wiertarki (PowerBall), ściereczkę z mikrofibry i dwa małe (ok5x5cm), dwustronne pady ścierne do ręcznego szlifowania (gradacje 800, 1000, 1500, 2000).
    Pad PowerBall jest złożony z kawałków gąbki i na pierwszy rzut oka robi średnie wrażenie, ale radzi sobie dobrze i dobrze się myje po robocie.
    Pady do szlifowania są dość małe i nie ma wyższych gradacji, więc na wszelki wypadek zaopatrzyłem się wcześniej w zestaw papierów ściernych.
    Zgodnie z zaleceniem producenta spróbowałem najpierw "po dobroci" czyli od razu polerka mechaniczna mleczkiem, zażółcenie i zmatowienie prawie znikło, ale pozostała pajęczynka na powierzchni więc papier poszedł w ruch.
    Poniżej wrzucam kilka zdjęć.
    Zasięg świateł przed całym procesem:

    Zasięg po regeneracji (możliwe, że po wymianie żarówek będzie jeszcze lepiej):

    Światła przed regeneracją:


    W trakcie pracy, lewy reflektor w stanie pierwotnym, prawy w trakcie szlifowania papierem

    Porównanie reflektora po polerowaniu (prawy) i przed polerowaniem (lewy)

    Efekt polerowania w świetle dziennym:

    Zachęcony efektami, postanowiłem odświeżyć też lampy tylne, samym polerowaniem, bez papieru ściernego, oto porównanie przed (lewa lampa) i po(prawa lampa):


    Podsumowując:
    - na pewno warto taki zabieg przeprowadzić, nie tylko ze względów estetycznych ale i bezpieczeństwa,
    - samo polerowanie idzie błyskawicznie, szlifowanie papierem jest trochę żmudne,
    - zestaw Mothers PowerBall4Ligths sobie poradził i nie wiem czy warto płacić więcej za podobny zestaw Meguaiar’s,
    - przypuszczam, że pady ścierne dołączone do zestawu mogłyby mi nie wystarczyć na oba reflektory,
    - początkowo używałem wkrętarki akumulatorowej o max. prędkości obrotowej 1200 i było całkiem dobrze, ale nie do końca, Mothers zaleca polerowanie w zakresie (2000-2500 obr/min) potem użyłem wiertarki i wtedy wyszło super,
    - w kwestii zabezpieczenie efektu: Mothers twierdzi, że mleczko poleruje i zabezpiecza, zaleca używanie go raz na miesiąc, choćby ręcznie, ja na wszelki wypadek postanowiłem jeszcze użyć megsa Headlight Protectant, który też powinno się co jakiś czas aplikować. Zdaje się, że w obu przypadkach zabezpieczenie ma raczej charakter działania zbliżony do wosku niż jakiegoś trwałego lakieru. W planie mam stosowanie Headlight Protectant po każdym myciu,
    - warto użyć jakiejś dobrej taśmy maskującej, moja była typowa malarska, ze średniej półki cenowej, była trochę upierdliwa w odklejaniu.
    - oba preparaty są całkiem wydajne, nie wiem czy zużyłem 1/10 opakowania.

  5. Podziękowania dla Mazak za pomoc w problemie

    gula (02-12-12)

  6. #25
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    na zdjęciu wyszło nieźle, pasowało by jeszcze środek wyczyścić, wtedy wyglądały by już naprawdę super

    pewnie jeszcze pajączki zostały jak patrzy się pod światło?
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  7. #26
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mazak Pokaż post
    Zachęcony efektami, postanowiłem odświeżyć też lampy tylne, samym polerowaniem, bez papieru ściernego, oto porównanie przed (lewa lampa) i po(prawa lampa):
    oj przepraszam źle spojrzałam


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  8. #27
    Mazak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grabek Pokaż post
    na zdjęciu wyszło nieźle, pasowało by jeszcze środek wyczyścić, wtedy wyglądały by już naprawdę super
    pewnie jeszcze pajączki zostały jak patrzy się pod światło?
    Środek wydaje się być całkiem w porządku, ale bardzo możliwe, że mogłoby być jeszcze lepiej, zwłaszcza na soczewkach, z Twoim doświadczeniem nie będę dyskutował
    Pajączków nie widzę, ale się poprzyglądam jeszcze.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Wiolka Pokaż post
    oj przepraszam źle spojrzałam
    Taaa.. pisząc ten tekst czułem, że będą się strony plątać.
    Dzięki za porady w tym temacie.

  9. #28
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mazak Pokaż post
    Pajączków nie widzę, ale się poprzyglądam jeszcze.
    bardziej mi chodzi o poziome kreski, takie mikro rysy. Pytam bo jestem pewny, że były patrząc na klosz przed polerką. Do tego wiem, ze strasznie ciężko schodzą i żeby się ich pozbyć trzeba strasznie długo trzeć papierem. Po takim 800 - 1000 to nie zejdzie niestety.
    Najlepiej je widać jak włączysz mijania i długie. Patrząc na klosz przed polerką, będę w jego górnej części . Chociaż, nie wiadomo czy wcześniej były. Dążę do tego czy te preparaty sobie z tym radzą
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  10. #29
    Mazak's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    No dobra, przyjrzałem się dziś rano z latarką, jakieś ryski widać.

  11. #30
    carok.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz, Bełchatów, Luboń, Lisków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Posiadamy w naszej ofercie NOWOŚĆ z firmy Meguiars do ręcznego polerowania lamp MEGUIARS HEAVY DUTY HEADLIGHT RESTORATION KIT ciekawa alternatywa dla osób nie posiadających polerki mechanicznej.
    Kosmetyki samochodowe Taniej dla A3-club.net o 10%. Dostawa gratis od 150zł
    Każdego dnia pracujemy i testujemy kosmetyki z naszego sklepu, pomożemy Tobie w doborze odpowiedniego produktu. Prowadzimy Szkolenia detailingowe
    Dla klubowiczów A3-club.net specjalne warunki na usługi w studio.carok.pl w tym: Ceramiczna ochrona lakieru

Strona 3 z 18 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •