Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 26

Temat: Mycie Audi A3 pod maską

  1. #1
    darteye's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny Mycie Audi A3 pod maską

    Witam serdecznie!
    Zawsze marzyło mi się żeby doprowadzić samochód jak to tylko możliwe do stanu niemal nowości. Widziałem kiedyś na innym forum post gościa, który zrobił autodetaling całego samochodu. No cóż, jako, że planuje kupno nowszego modelu na przyszłą wiosnę dla testu zająłem się swoją obecną czarną perłą a dokładnie tym, co jest pod maską.

    Zacząłem oczyszczaniem każdego elementu (pędzelkowaniem i spłukiwaniem) 10% roztworem Bilt Hamber Surfex Hd. Ten środek jest świetny, bez problemu usunął wszelkie smary i brudy.
    Po czym odnowiłem plastiki i części gumowe preparatem Talos Protectan. Nie do końca wierzyłem, że zrobi takie cuda w moim przypadku, ale faktycznie części potraktowane tym środkiem wyglądają jak nowe


    Środki wykorzystane do pracy:
    Bilt Hamber Surfex Hd, ValetPro Talos Protectant, dobry pędzelek ValetPro i porządny atomizer Shiny Garage do tego 2gi atomizer z butelką z OBI (żólty z czarnym atomizerem) świetna jakość!!! kosztuje do 30zł ale naprawde świetnie się spisuje i ma zajefajną regulację strumienia od "obłoczków" po porządny strumień, wrzuce później fotkę.


    Dla pewności po wszystkim, spokojnie dałem czas na wyschnięcie wszystkiego, nie odpalałem auta przynajmniej przez 24h. Następnego dnia bez problemu... "na dotyk"

    Na koniec kilka zdjęć "przed" "po"
    (szkoda, ze przed robieniem zdjec, platik przykrywający komorę silnika i górną część silnika zdążyłem wcześniej umyć, ale przy pozostałych elementach efekt widać)





    ************************************************** **














    ************************************************** **





    Ostatnio edytowany przez czaro10 - 21-10-12 o 23:16 Powód: niedozwolone linki

  2. #2
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    dobrze Ci to wyszło środki oczywiście odpowiednie - Surfex to killer do takich rzeczy, Talos też robi robotę (czyt. wreszcie ktoś nie używał plaka )

    mały minusik za niedoczyszczony zbiornik płynu do spryskiwaczy (od strony lampy), no chyba że to takie już zniszczenie materiału

    napisz, ku potomnym, czy zasłaniałeś takie elementy jak np. alternator...
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  3. #3
    darteye's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzieki za komentarz
    a wiesz, że muszę to sprawdzić? teraz też to widzę, mam nadzieję, że jednak nie dałem ciała ;p hehhh

    Powiem szczerze, jestem kiepskim znawcą jeżeli chodzi o mechanike i znajomość części samochodowych (obiecuje, że się to zmieni ;p), jednakże jedyne co zrobiłem to zabezpieczyłem wszystkie miejsca gdzie kabelki nie były osłonięte, wlew do komory silnika i od bagnetu no i starałem się uważać, żeby nie zalewać wszystko jak popadnie, spokojnie punktowo atomizerem najpierw środkiem pędzelkowanie, póżniej drugim atomizerem z wodą w to samo miejsce i aż do skutku. Co do jednego dałęm ciała, chciałem dostać się pod zbiornik płynu od spryskiwaczy, odkręciłem śrubki mocujące (a z tą jedną naprawdę ciężko bo już filtr paliwa zawadza i jest na styk) no i miałem wrażenie, że czujnik w pojemniku jest na takich zawiasach, odgiąłem go i chyba zepsułem, momentalnie wszystko się wylało ze zbiornika i cieknie mi teraz spod tego czunika, musiałęm go rzszczelnić chyba albo nieumiejętnie wsadziłem go z powrotem. Dowiem się jutro bo oddałem auto do czyszczenia łopat turbiny i zobacze co mi powiedzą. Generalnie rzecz biorąc najlepiej byłoby zdemontować połowe części, żeby perfekcyjnie domyć salonowo na pikuś.

    Przejrzałem Twoją relacje świetna robota, na pewno będe się wzorować przy następnej "zabawie".

    ps.
    mam pytanie u Ciebie deska rozdzielcza też ma taką chropowatą fakturę? co ją chcę wczyścić ciągle zostają mi na niej jakieś włoski. Mikrofibrą też niebardzo, czym najlepiej ją dopicować?

  4. #4
    misiekuk's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cardiff-Gdańsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hej ja czyscilem trochę inaczej użyłem chemi auto smart nirwirm czy w pl dostępne, smart wheels silna chemia do felg alu i do nablyszczenia silikonu tej samej firmy mozna go uzyc na deske opony czy elementy czarne jest pachnacy ale zostawia powłokę calkiem co innego jak kokpit i myjka cisnieniowa z goraca woda fotki sa umnie w temacie nie mam jak teraz wkleic na telefonie pisze przyznam ze nie robilem tego na pokaz tylko dla siebie bo lubie grzebać prze czystym silniku i nic nie oslanialem

    Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

    Audi 100 C3 - Zawał 87 rok i prawie 800tys
    Audi 80 Quattro Sport Edition - Przełożony w PL klik
    Audi 90 Quattro Camei Edition - for sale klik
    Audi A3 - Się okaże co z tego będzie KLIK

  5. #5
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez darteye Pokaż post
    mam pytanie u Ciebie deska rozdzielcza też ma taką chropowatą fakturę? co ją chcę wczyścić ciągle zostają mi na niej jakieś włoski. Mikrofibrą też niebardzo, czym najlepiej ją dopicować?
    tak, w każdym 8P taka jest ja nie mam takich problemów, tutaj kluczem do sukcesu jest dobre wyczyszczenie (delikatne APC i pędzel z twardszym włosiem, potem wycierasz, przelatujesz jeszcze raz wilgotną MF i czekasz aż wyschnie). Przy okazji polecam dobre aplikatory - www.pielegnowacauto.pl ma takie białe z gumką mikrofibrowe - do nakładania dressingu moim zdaniem idealne ale nie róbmy OFFTOPIC

    Cytuj Oryginalnie napisane przez misiekuk Pokaż post
    auto smart
    Auto Smart G101 - genialny APC choć Surfex to produkt równie skuteczny ale i b.ekonomiczny. Tak czy siak G101 jest dostępny u nas chyba tylko w showcarshine.pl
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  6. #6
    misiekuk's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cardiff-Gdańsk
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    G101 jest swietny do prania tapicerek i dywanow w domu przetestuj smart wheels na silniku najlepiej cieplym i z myjka cisnieniowa

    Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

    Audi 100 C3 - Zawał 87 rok i prawie 800tys
    Audi 80 Quattro Sport Edition - Przełożony w PL klik
    Audi 90 Quattro Camei Edition - for sale klik
    Audi A3 - Się okaże co z tego będzie KLIK

  7. #7
    darteye's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    tak, w każdym 8P taka jest ja nie mam takich problemów, tutaj kluczem do sukcesu jest dobre wyczyszczenie (delikatne APC i pędzel z twardszym włosiem, potem wycierasz, przelatujesz jeszcze raz wilgotną MF i czekasz aż wyschnie). Przy okazji polecam dobre aplikatory - www.pielegnowacauto.pl ma takie białe z gumką mikrofibrowe - do nakładania dressingu moim zdaniem idealne ale nie róbmy OFFTOPIC

    Auto Smart G101 - genialny APC choć Surfex to produkt równie skuteczny ale i b.ekonomiczny. Tak czy siak G101 jest dostępny u nas chyba tylko w showcarshine.pl

    Dzięki bardzo za wskazówkę spróbuje tak zrobić przy następnej porcji większego czasu.

    p.s. przy okazji, zbiornik od spryskiwaczy ma takie zniszczenie materiału

    ---------- Post dodany 23-09-12 o 10:13 ----------

    Cytuj Oryginalnie napisane przez misiekuk Pokaż post
    Hej ja czyscilem trochę inaczej użyłem chemi auto smart nirwirm czy w pl dostępne, smart wheels silna chemia do felg alu i do nablyszczenia silikonu tej samej firmy mozna go uzyc na deske opony czy elementy czarne jest pachnacy ale zostawia powłokę calkiem co innego jak kokpit i myjka cisnieniowa z goraca woda fotki sa umnie w temacie nie mam jak teraz wkleic na telefonie pisze przyznam ze nie robilem tego na pokaz tylko dla siebie bo lubie grzebać prze czystym silniku i nic nie oslanialem

    Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2
    dzieki również za info

  8. #8
    zagi1122's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bolszewo/olsztyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Hej, ja tez stosuje preparaty do mycia pod maską o to link do mojego działu http://www.a3-club.net/forum/showthr...highlight=zagi
    yyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

  9. #9
    Remik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    tak, w każdym 8P taka jest ja nie mam takich problemów, tutaj kluczem do sukcesu jest dobre wyczyszczenie (delikatne APC i pędzel z twardszym włosiem, potem wycierasz, przelatujesz jeszcze raz wilgotną MF i czekasz aż wyschnie). Przy okazji polecam dobre aplikatory - www.pielegnowacauto.pl ma takie białe z gumką mikrofibrowe - do nakładania dressingu moim zdaniem idealne ale nie róbmy OFFTOPIC

    Auto Smart G101 - genialny APC choć Surfex to produkt równie skuteczny ale i b.ekonomiczny. Tak czy siak G101 jest dostępny u nas chyba tylko w showcarshine.pl
    APC pod maske mozna rowniez stosowac?

  10. #10
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    oczywiście, ale mocniejszy, wpadający pod degreaser, przykładem wspomniany przeze mnie BH Surfex, ale większość APC w stężeniach (uogólniam, czytać zalecenia z opakowania!) średnio 1:4 sobie powinno poradzić ze złogiem pod maską (przy większych lepiej operację po prostu powtórzyć niż zwiększać stężenie na ślepo)
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •