Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: audi a3 8p memory seats, pamiec siedzien, jak to ugrysc???

  1. #1
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny audi a3 8p memory seats, pamiec siedzien, jak to ugrysc???

    Witam
    Zaczynam bardzo ciekawy temat.
    Pamiec siedzien w a3 8p, z tego co mi wiadomo nie bylo tego na liscie doposazenia nawet w polifcie
    Poniewaz mam siedzenia od S5 3dr sterownik siedzenia jest jest standardowo zainstalowany. Jest taki sam przy samych elektrycznie siedzeniach jak i z pamiecia, instalacja i silniczki tez sa takie same.
    W a5 sportback sytuacja jest troche inna, albo nie ma sterownika lub nawet jesli jest to brakuje dwoch dodatkowych przewodow do kazdego silniczka

    W teorii jesli te fotele znajduja sie w aucie do ktorego zostaly zaprojektowane wystarczy podlaczyc 6 przewodow pomiedzy przyciskami w boczku drzwi a sterownikiem pod siedzeniem i dwa piny do poswietlania w instalacji drzwi i zmienic kodowanie.
    Tylko czy jak podepne cany comfort z instalacji fotela do instalacji samochodu to bedzie taka mozliwosc?
    W gateway, bordzie jest mozliwosc zakodowania pamieci wiec jest szansa.

    Jesli chodzi o lusterko to najprawdopodobniej trzeba wymienic silniczek regulacji na taki z pamiecia i dolozyc 4 dodatkowe przewody. Jak wiemy komponenty lusterek w a3 polifcie sa takie same jak w a5 wiec tu nie powinno byc problemu tylko czy istnieje sterownik dzwi 8p0, ktory ma wszystkie piny uzbrojone w 16pinowej kostce lusterka??

    Ewetualnie mona wywalic ori sterownik a5 z pod siedzienia i uzyc np od a4 b7 moze byc bardziej "przyjazny" dla elektryki w 8p lub gdyby wystapily problemy z komunikacja na sterowniku a5 zakodowac go w innym aucie i wcale nie podlaczac canow.

    Z jakiegos powodu moja elsa nie wyswietla obrazkow wiec jesli ktos znajdzie chwile i ochote mi pomoc to prosze o wrzucenie schematu podlaczenia kostki czerwonej pod siedzieniem audi a5 (tej samej co do elektryki siedzien) z opcja memory

    Z tego co mi wiadomo, mamy szanse byc pierwsi jako forum na siwcie z projektem memory seats w a3 8p wiec licze na Was panowie
    pozdrawiam

    update1:
    8t0959577a potrzeba takie dwa silnikczki do regulacji wkladu lusterka (prawa i lewa strona). Mowa o lusterkach poliftowych
    Podlaczyc 4 dodatkowe przewody od lusterka do sterownika drzwi
    16-pin connector (exterior mirrors)

    1 - Mirror status position X (only with seat memory fitted)

    2 - Mirror terminal 31, potentiometer (only with seat memory fitted)

    3 - Mirror supply, potentiometer (only with seat memory fitted)

    9 - Mirror status position Y (only with seat memory fitted


    Doprowadzic dwa dodatkowe przewody od sterownika pod siedzeniem do sterownika w drziwach
    10 - Memory button + emergency off button (only with seat memory fitted)

    11 - Memory position buttons (only with seat memory fitted)

    Ta rozpiska jest do sterownika przedliftowego, wydaje mi sie, ze w module drzwi poliftowym wystarczy jeden przewod poniewaz oba te sterowniki komunikuja sie przez LIN

    Kwestia sprawdzenia, czekam na info na temat j386 w wersji Q, ktory wystepuje od 2010 i jest tylko jeden w etka wiec powiniem byc w full opcji. Jesli dalej bedzie brakowalo pinow, ktore mnie iteresuja to trzeba bedzie szukac od blizniaczego modelu moze lub odpuscic temat lusterek i skupic sie tylko na siedzeniach


    Co do reszty to plan mam taki. Podlaczyc cany z wtyczki pod siedzeniem do instalacji auta, sprawdzic vcds czy go czyta, jesli nie to podlaczyc przyciski memo i zobaczyc czy dziala, jesli dalej nie to sprobowac przekodowac sterownik siedzenia w innym aucie np a5 pod memory. Jesli dalej nie zadziala to dac sobie spokoj lub zaczac zabawe od nowa na sterowniku np z a4 b7.
    Z doswiadczenia wiem, ze sterownik z 2010 dziala normalnie w aucie z 2001 tylko nie ma w tym wypadku mozliwosci diagnostyki po lini K. Wiec tu teoretycznie powinno byc ok,
    ps. Czy w jakims blizniaczym modelu do a3 8p np golf itd wystepowala pamiec siedzen jako opcja????
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 18:12

  2. #2
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Zaiteresowanie tematem widze duze, dzieki wszystkim za wyczerpujace informacje.
    Moduly drzwi poliftowe J i najprowdopodobniej P maja 14 nozek w 16 pinowej kostce lusterka, z tego wynika, ze sa dostosowane do pamieci
    Zostaje 32pinowa kostka i polaczenie pomiedzy przyciskami memory, brak schematow utrudnia sprawe

  3. #3
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez borys1822 Pokaż post
    Zaiteresowanie tematem widze duze, dzieki wszystkim za wyczerpujace informacje.
    Daruj sobie takie uwagi, nie kazdy w a3 zaklada fotele z pamieca od s5.

  4. #4
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    co nie zmienia faktu, ze co innego zakladac fotele, a co innego wykazac troche inicjatywy i probowac pomoc.
    Z drugiej strony co sie dziwic. Ludzie zakladaja tematy z pytaniem czy mam quattro? Wiec jakiej pomocy sie spodziewalem

    Wracajac do tematu. Patrzac po etka moduly do anglika i europy sa takie same. Na przykladzie sterownika J prawy ma 14 pinow zajetych w 16 pinowej kostce a lewy 10 pinow. Wynika z tego, ze potrzebuje tylko jeden silniczek lusterka opcja pamieci. A sygnal do ustawienia lustra pasazera musi byc wysylany po LIN. Wychodzi, ze prawy mozna zalozyc do lewych drzwi i odwrotnie. Jak dobrze pamietam u mnie w RHD wlasnie tak jest. Patrzac na tyl sterownik 801 mam po lewej stronie a z przodu 801 mam po prawej
    Jedyny problem jaki pozostal to podlaczenie pomiedzy j386 a przyciskami. Namierzylem Pin odpowiadajacy za przycisk on/off + emergency stop, pin do polaczenia sterownika w drzwiach z tym pod siedzeniem. Trzy piny to podswietlanie, plus i masa. Te bedzie latwo rozszyfrowac. Jeszcze brakuje mi info gdzie wpiac przycisk memo 1 i 2.

  5. #5
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Nie myślałeś aby zapożyczy sterowni z octavii II??

  6. #6
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Chciałbym odświeżyć trochę temat. Zastanawiam się nad dołożeniem pamięci foteli w mojej A3 . Czy ktoś to przerabiał znalazłem
    sterownik od octavii :
    http://allegro.pl/vw-skoda-modul-ste...533813304.html

    oraz przyciski pamięci
    http://allegro.pl/pamiec-foteli-ster...567578920.html

    Czy jest ktoś w stanie napisać czy będzie to działąć . Chodzi mi o krańcowe odległości fotela czy są wbudowane w fotele czy za wszystko odpowiada ten sterownik ??

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kostszu Pokaż post
    to nie jest sterownik od octavii
    tylko do starych passatow, golfa 4/bory, aut przed 2002r

    Tak jak Borys wyzej napisal i to co jest na zachodnich forach, zabawa ze sterownikiem z a4 b7 >
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8
    kostszu's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    tylko ten co jest u mnie wygląda podobnie różni się tylko jedną wtyczką u mnie są trzy

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny

    Mineło kilka lat. Komuś udało się ogarnąć pamieci w fotelach z S5??? W audi rs3 8p występuje sterownik drzwi z literą M i posiada wszystkie piny zapełnione.

  10. #10
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •