Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 68

Temat: poduszki silnika

  1. #11
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    No to faktycznie,
    1. po pierwsze sprawdzilbym czy jest na pewno uzupelniony olej w skrzyni biegow, jesli nie masz problemow ze skrzynia - to raczej to jest ok , wibracje przez skrzynie moga sie przenosic na silnik a te dalej na poduszki.
    2. Koło zamachowe w skrzyni biegow, czy ono nie jest juz zmeczone ? czy przy wcisnieciu sprzegla nie ma mniejszych wibracji ?

  2. #12
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Jak zmieniałem kiedyś tą poduszkę pod filtrem (lewa) to źle ją ustawiłem i podczas odpalania oraz gaszenia mi stukała.Ale to co opisujesz jest trochę dziwne.

  3. #13
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    no wiec tak: pierwsza poduszka którą zmieniłem byłą orginalna w idealnym stanie (porównałem sztywnośc ze starą i nowym zamiennikiem w sklepie) była sztywniejsza niż zamiennik nowy w sklepie - to ją wziąłem. powiem szczerze ze silnik się usztywnił, ale podczas jazdy, gdy trochę podeptałem czuć było ze tej buja silnikiem ...

    co do oleju to hmm - w tym tyg. wymieniam olej w silniu to powiem eby sprawdzili mi stan w skrzyni
    co do przegubów to na podniesionym aucie gdy kręciłęm kołem (auto było na biegu) było słychac stuki przy wewnętrznych przegubach - nie wiem czy tam cos powinno byc słuchac czy nie - nigdy nic nie robłem z tymi przegubami - nie miałęm przygód ...


    co do koła zamachowego - to nie mam pojęcia czy ma dość - szczerze mówiąc to jak jest teraz na minusie to po odpaleniu auta po nocy coś rzęźi/rzegocze przy skrzyni i ustępuje po wciśnięciu sprzęgła . ale czy to dwumas ? nie wiem .. podczas jazdy gdy zmienie bieg z 1 na 2 przy puszczaniu sprzęgła słychac metaliczne stuki i czuć takie dziwne jakby opóźnienie załapywania sprzęgła, a i chyba najważniejsze, że przy powolnym puszczaniu sprzęgła nie ma u mnie płynnego przenoszenia napędu tylko puszczam sprzęgło - puszczam - puszczam i nagle dup takie puknięcie i wtedy auto ciągnie do przodu

    ręce opadają

  4. #14
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    No to koniecznie sprawdź koło zamachowe , o ile dobrze wiem to w 1.8T to też jest dwumas jak u mnie w AHF , więc też duże koszta i duże obciążenia związane z przeniesieniem dużego momentu obrotowego na napęd.
    Oby to było tylko: brak oleju w skrzyni biegów , to byś ominął duże koszta z naprawą/ wymianą koła zamachowego .

    Powodzenia!

  5. #15
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    jak przyjdzie do wymiany to napewno założe jednomasa ze sprzeglem od g60 - i wyjdzie mniej niż 1000 PLN, podejrzewam coś z przegubami albo z dwumasem, luzy na tych elemenntach dają popalić poduszce pod filtrem - tak mi sięwydaje

  6. #16
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez L@mberT Pokaż post
    jak przyjdzie do wymiany to napewno założe jednomasa ze sprzeglem od g60 - i wyjdzie mniej niż 1000 PLN, podejrzewam coś z przegubami albo z dwumasem, luzy na tych elemenntach dają popalić poduszce pod filtrem - tak mi sięwydaje
    Na pewno coś jest ze skrzynią z tego co pisałeś , po wciśnięciu sprzęgła wibracje maleją , uszkadzenie powodować mogą wibracje ze skrzyni przez brak oleju lub rozwalone koło zamachowe . Przeguby na 100% nie, po pierwsze strzelałyby przy skrętach i tam się wyrabiają - na zakrętach - możesz to sprawdzić , przecież nie mają wpływu na pracę silnika na postoju ani jeździe na wprost.

  7. #17
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    mowa o przegubach wewnętrznych, może one mają duże luzy i powodują takie "naciąganie" tej poduszki przy ruszaniu i potem puszczaniu gazu

  8. #18
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez L@mberT Pokaż post
    mowa o przegubach wewnętrznych, może one mają duże luzy i powodują takie "naciąganie" tej poduszki przy ruszaniu i potem puszczaniu gazu
    NO i co się okazało ?

  9. #19

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Przeguby wewnetrze nie strzelaja przy skretach, a powoduja wybracje i stukania przy dodawaniu i puszczaniu gazu.

  10. #20
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    kurde :/ jak zostawię auto na biegu zgaszone to przy otwartej masce poruszam auto przód - tył to silnik ewidentnie się rusza tu na tej poduszce pod filtrem ...

    tylko co mi rozwala te poduszki :/ bo to już jest 3 poduszka wiec to chyba nie jest normalne ze one tak padają :/

    ma ktoś jakieś doświadczenia? albo ma pomysł dlaczego padają mi te poduszki ?

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •