Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 68

Temat: poduszki silnika

  1. #21
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    poduszki rozpieprza jak sa duze wibracje na kole zamachowym i posrednio skrzyni biegow. w zwiazku z tym odpowiedz sbbie na pytanie w jakim stanie u ciebie kolo zamachowe - dwumas ? Ta lapa dolna o ktorej pisalem ma za zadanie trzymac skrzynie do sanek ( belki poprzecznej ). Ja z teog co pamietam u siebie przed wymiana tez mialem duze luzy , wlasnie tak sprawdzalem ta lape do belki. Poducha pod skrzynia tez byla wymieniana pozniej bo rozleciala sie od tych luzow . Czyli najwazniejsza ta na dole od sanek , jak ona pada to zaraz po niej ta pod skrzynia.

  2. #22
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    kurcze ja wymieniałem obie za jednym zamachem tj. tą dolną łapę i tą pod obudową filtra powietrza, a juz widzę że szlag trafił tą pod filtrem. coś u mnie w aucie powoduje, że przy ruszaniu jakby koła wyrywały do przodu ciągnąc za sobą silnik i tym samym uwalając poduszkę :/

  3. #23
    suchyy3's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielka Brytania
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam, chciałbym się podpiąć pod temat.

    W mojej A3 1.9 TDI ALH przy wymianie filtra powietrza popatrzyłem i pobujałem trochę silnikiem przy poduszce od skrzyni biegów i zauważyłem że jestem w stanie bujnąć silnik w zasadzie palcami jednej ręki. Poniżej załączam link to filmu na YT.
    Prosiłbym o poradę czy taki luz poduszki jest normalny czy jest kompletnie wytrzepana?



    Dziękuję i Pozdrawiam.
    Michał (suchy).
    Ostatnio edytowany przez suchyy3 - 17-02-12 o 10:55

  4. #24
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    a dzieje sie coś z autem? jakies uderzenia,/szarpnięcia/tąpnięcia itp.? bo moja lata tak samo.. tylko u mnie wali po całej budzie przy zmianie z 1 na 2 bieg,

  5. #25
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez suchyy3 Pokaż post
    Witam, chciałbym się podpiąć pod temat.

    W mojej A3 1.9 TDI ALH przy wymianie filtra powietrza popatrzyłem i pobujałem trochę silnikiem przy poduzszcze od skrzyni biegów i zauważyłem że jestem w stanie bujnąć silnik w zasadzie palcami jedner ręki. Poniżej załączam link to filmy na YT.
    Prosiłbym o poradę czy taki luz poduszki jest normalny czy jest kompletnie wytrzepana?

    Dziękuję i Pozdrawiam.
    Michał (suchy).
    taka poduszka jest ok. nie ma co jej wymieniac chyba ze stuka.

  6. #26
    suchyy3's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielka Brytania
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Ogólnie to przy jeździe około 50-60k/h na 4-5 biegu jak puszczę gaz, silnik zacznie hamować i nacisnę pedał gazu zdecydowanie (nie do podłogi) tak jak się normalnie dodaje przy przyspieszaniu to czuję wyrażne szarpnięcie buda tak jakby ośki załapały dopiero po połowie obrotu, ciężko to wytłumaczyć. Później jak zdejmę nogę kompletnie z gazu to równierz jest takie jakby szarpnięcie gdy silnik zaczyna hamować i są jakby dwa bujnięcia i się uspokaja i zwalnia normalnie. I tak w kółko . Poza tym przy podaniu dynamicznie gazu oprócz szarpnięcia wskazówka obrotomierza podskakuję o jej grugość i później od razu opada do właściwej wartości. Nie wiem co to może być może układ różnicowy możę skrzynia.. zacząłem podejżewać poduchy bo 300 000 najechane a na 100% nie były nigdy zmieniane...

    PS. Dodam tylko że mam solidne koło zamachowe zamiast dwumasu.

  7. #27
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    jezeli kolo zamachowe masz w porzadku to mozliwym sprawca moga byc w tym momencie konczace sie przeguby wewnetrzne , padaja przy mocnym obciazeniu auta i napedu ( czyli "dawanie w pi..e") badz lapa - poducha dolna laczaca skrzynie z belka poprzeczna. Tez mialem podobne objawy , moze nie az tak widoczne , ale po wymianie juz nie zauwazam takich wibracji.

  8. #28
    L@mberT's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Auto
    OOOO
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    panowie a czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na pytanie czy po odkręceniu poduszki silnika tej pod filtrem powietrza, silnik się przesuwa ku tyłowi auta. zeby poduszkę przykręcić silnik trzeba "naciągnąć" do przodu ..
    czy tak byc powinno ?

  9. #29
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Po pierwsze to poduszka skrzyni biegów , czyli lewa.
    Jest chyba na 3 śrubach 18, 16,13. ?! Ale nie daję głowy.

    Podstawiasz żabkę pod skrzynię biegów - między żabkę i szkrzynię włóż drewniany pniaczek i wtedy od góry odkręcasz poduszkę . Ja urwałem grzechotkę przy odkręcaniu, tak były mocno skręcone śruby, dlatego załatw porządną grzechotkę lub inny patent załatw na nasadkę.

  10. #30
    recool's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skrzyszów
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    wczoraj sam ustawiałem poduszke;p zakreciłem, pozniej jechalem okolo 10 km i jak sie ustawila to widzialem gdzie sruba latała i w tym miejscu dokrecilem;p

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •