Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 91

Temat: Polerowanie felg

  1. #1
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny Polerowanie felg

    posiadam felgi ori 15" te 6 ramienne takie popularne... mam je wsumie na zime ale chcialbym cos z nimi zrobic zeby pasowaly do auta.. mysle nad wypolerowaniem ich, wiem ze w poznaniu robi to jedna firma bardzo dobrze, ale chcialbym sam sie za to wziasc..

    wie ktos jak to zrobic? robil ktos? wydaje mi sie ze trzeba najpierw papierem sciernym chyba 400 czy 200 zjechac farbe matowa ta oryginalna a potem dopiero bosh + kolko z wykladziny + mleczko i jazda...

    czy sie myle ?

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Tak, trzeba zerwac farbe, tu nie musisz sie pierdzielic i papier scierny mozed byc gruboziarnisty, tak jak piszesz 200-400. Najlepiej kupic sobie zestawik papierów na wieratrke. Jak skonczysz prace grubym, zaloz papierek 1000, dotrzyj wsio do konca ladnie i bierz sie za polerke. Potrzeba bedzie nakladka z filcu, do tego dobra pastra scierna na poczatek i polerska lagodniejsza, nie wiem, automax jakiś.

    Tak najprościej i najtaniej

    Pózniej mozesz dac do lakiernika zeby za grosze ci bezbarwny lakier naniosl, po to zeby wolniej sniedziały, lakier z czasem odleci ale to i tak bedzie dluzej blyszczalo jak bez
    S3 sprzedana!

  3. #3
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    no dokladnie wsumie farba dosc mocno musi zejsc - cala a potem wsumie jak mowisz albo 1000 albo 800 na mokro i polerowanie musze poszukac jakiegos automatu takiego
    mopobrotowy.pl
    mopwirujacy.pl
    moprotacyjny.pl
    magicmop.pl
    magicmop.com.pl

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Golf V GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    poszukaj na: Vwgolf.pl, vwzone.pl i cultstyle
    nie pamiętam, na którym forum było

  5. #5
    Jackq's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi A4 B9
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    robilem kiedys, papierem ciezko bylo zjechac to na wiertarke zalozylem takie kolko z drutami jak szczotka druciana i tym starego klara zjechalem do alu czystego, poptem papier 600/800/1000/1200 i jak juz powierzchnia bedzie ladna to polerka, ja polerowalem pasta tempo a na koniec taką pasta polerska zielona w kamieniu, nie wiem jak sie nazywa z roboty wzialem

    Ogólnie podsumuje - nigdy wiecej sie za to nie biore samemu, kupa, kupa i jeszcze raz kupa roboty. Zalezy jeszcze jaki wzor felg, akurat tamte co ja robilem byly prze****.e

    aha dodam jeszcze, ze chyba bezbarwny nie chwyci na polerowana powierzchnie, jest za gladka bedzie odpadal, zauwaz ze fele maja takie roweczki od obrobki tokarskiej i temu klar sie na nich trzyma.
    Takie polerowane fele poprostu co jakis czas trzeba przepolerowac bo sniedzieja. Ja tak musialem robic. Wtedy mialem Mk3 i doradzali mi wlasnie na forum vwgolf.pl
    Pomogłem? to kliknij Pomógł, to nic nie kosztuje a zawsze miło być docenionym

    Życie jest zbyt krótkie by budzić się z żalem



  6. #6
    adamwwa's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wwa
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    odradzam na*******i.z sie nad tym jak zły , kiedys też sie za to wziołem skaczyło sie na tym ze zawiozlem felge do pomalowania bo polerowanie szybko mi sie znudziło
    s3 bam unitronic 13,525->400m///niewystrojony+fotel+śmieci=
    sharan///ASZ///programen
    YAMAHA KODIAK 450
    SPRZEDAŻ WYROBÓW ZE SREBRA///pr.925
    MERCEDES VIANO 3.0CDI X-CLUSIVE

  7. #7
    bartas's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    nie jest taka ciężka sprawa potrzeba tylko czasu i chęci bo do przyjemnych taka robota nie należy tu maż efekty pracy i co i jak zrobić
    http://vwzone.pl/forum/viewtopic.php...r=asc&start=60
    1.8T - K03s inside - Sprzedane
    1.4TDI - dupowóz
    2.0TDI CR - Sportback

  8. #8
    domingez's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW e46 M-Technik :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Polerowanie felg zaczynamy od usunięcia z nich lakieru, farby i podkładu - tak by zostało gołe aluminium...Do tego celu używamy specyfiku o nazwie SCANSOL (do dostania w sklepach z lakierami..) lub zamiennie BONDEX (podobno jednak SCANSOL lepiej działa..) - ma on konsystencję żelu który rozprowadzamy pędzelkiem po feldze..Oczywiście trzeba uważać na kontakt żelu ze skórą ponieważ nawet jego opary potrafią zdziałać "cuda"...
    Po rozprowadzeniu czekamy 10-15 minut aż nasz żel zacznie działać i następnie plastikową lub drewnianą szpachelką zdzieramy farbę..Czynność tą musimy powtórzyć kilka razy aż do "gołego" aluminium - zależnie od ilości warstw farby oraz podkładu na feldze...Czasem może zdarzać się, że bardzo trudno będzie usunąć podkład (zejdzie sama farba) ale nie należy się "łamać".Po tym zabiegu felgę myjemy by pozbyć się resztek żelu..
    Tak przygotowaną felgę możemy zacząć polerować. Musimy zaopatrzyć się w papiery o różnej gradacji - źródła mówią różnie ale najczęściej powtarza się że od ok.400-600 (chyba że felga jest ładna i bez wżerów to drobniejszym..) a później coraz drobniejszymi papierami wodnymi aż do 2500..Oczywiście nie muszę tu chyba mówić że zajęcie to jest bardzo czasochłonne...
    Po spolerowaniu papierkiem 2500 powinniśmy nie mieć już żadnych rys po grubszych papierach tylko matową powierzchnię z malutkimi ryskami. Wtedy przystępujemy do polerowania pastą i tu zamiennie stosuje się AUTOMAX lub AUTOSOL. Polerujemy szmatką - finalnie filcem założonym na wiertarkę na który nakładamy pastę ale trzeba mieć takowy którym dojdzie się we wszystkie zakamarki..Ważne - nie używamy Dremela i podobnych wynalazków...
    Jeśli polerujemy tylko ranty a środek felgi malujemy to czyścimy ramiona - najpierw szczotką drucianą a później papierem, później wszystko odtłuszczamy i malujemy 2-3 warstwami podkładu do aluminium (przedtem należy oczywiście obkleić nasze spolerowane ranty) Gdy już podkład dobrze wyschnie możemy go troszkę zmatowić papierkiem a następnie odtłuszczamy i malujemy 2-3 warstwami bazy w odstępach ok.10 minut a następnie 2-3 warstwami lakieru bezbarwnego..
    Po wyschnięciu lakieru odklejamy taśmę z rantów i nie możemy nadziwić się że sami osiągneliśmy taki efekt

    Konserwacja: wbrew pozorom osoby które zajmują się polerowaniem felg odradzają malowanie tychże clarem ponieważ:
    a) psuje to efekt polerki
    b) clar i tak się złuszczy i zacznie odpadać "płatami"
    Felgi myjemy samą wodą bez jakichkolwiek chemikaliów - unikamy myjni automatycznych i aktywnej piany...po umyciu wycieramy do sucha.
    Audi A3 Q-tro Stajling 35.000 zł, Big Turbo i Inter na zaciskach z OBI 7.000 zł, Wydech Miltek 4.000 zł, sprzęgło od Kasi 3.000 zł --> Zobaczyc omEna pierwszego na mecie bezcenne

  9. #9
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    na wypolerowanym nie da sie klarem popalowac bo nie bede mial sie do czego przyczepic...

    klar perlowy mozna nalozyc na kazdy lakier felgi i wsumie felga jest wtedy tak swiecaca ze szok... nie jest to zwykly klar tylko perlowy i sporo kosztuje...
    mopobrotowy.pl
    mopwirujacy.pl
    moprotacyjny.pl
    magicmop.pl
    magicmop.com.pl

  10. #10
    domingez's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW e46 M-Technik :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Cassel
    na wypolerowanym nie da sie klarem popalowac bo nie bede mial sie do czego przyczepic...
    O tym napisalem wyzej
    Audi A3 Q-tro Stajling 35.000 zł, Big Turbo i Inter na zaciskach z OBI 7.000 zł, Wydech Miltek 4.000 zł, sprzęgło od Kasi 3.000 zł --> Zobaczyc omEna pierwszego na mecie bezcenne

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •