Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011
Pokazane rezultaty 101 do 109 z 109

Temat: Wysokie obroty-oba wiatraki szaleją

  1. #101
    tomolowski's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie było tak samo,po 1,5 roku spokoju,w grudniu podczas dojazdu do pracy pod koniec trasy, przeważnie na skrzyżowaniu. Po chwili od zatrzymania obroty na 1100,ale zauważyłem że rozrusznik ma ciężko przy rozruchu. Po sprawdzeniu ładowanie ok. Akumulator bezobsługowy niby a pod naklejkami korki,po odkręceniu korków susza. Dolałem wody,ale akumulator po naładowaniu padł całkowicie.
    Po wymianie akumulatora jak ręką odjął

  2. #102

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    U mnie z kolei podobne objawy się pojawiły pod koniec zeszłego lata. W zime spokoj ale teraz zrobilo sie cieplej i samochod postanowił o sobie przypomnieć. Obroty 1000-1100 ewidentnie falują ale wiatraki się nie włączają. mam wrazenie ze cos cyka w okolicach alternatora, dodatkowo widać że świtało w podsufitce lekko drży więc bardzo prawdopodobne ze coś z altkiem nie tak. Akumulator kupowałem na początku 2013 roku w ASO więc nie sądzę żeby on był przyczyną. Dam znać jak uda mi się coś ustalić.

  3. #103

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    TL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam po prawie 2 latach zmagania sie z tym problemem. Zregenerowałem alternator 330 zł ,czujnik temperatury G62 30 zł , sprzęgło alternatora z wymiana 160 zl. Pare dni temu padła mi cela w akumulatorze wiec musialem wymienic na nowy 270 zł. Jak reka odjal !!! pozdrawiam

  4. #104
    ganja26's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Witam wszystkich serdecznie.
    Od jakiegoś czasu borykam się z problemem rosnących obrotów silnika a mianowicie mam A3 8p 1.9 tdi 105 km 2006 r .W dni chłodne, wilgotne dzieje się tak że odpalę auto chodzi sobie na wolnych obrotach silnika czyli około 830 obrotów po chwili same obroty podskakują do 1000 albo trochę powyżej, nieraz uda się to zbić po dodaniu gazu i obroty spadają poniżej 1000 do takich obrotów jak powinny być. nieraz trzeba przygazować z 4/5 razy aby one spadły. Od dłuższego czasu się z tym borykam i nie wiem co to może być ! Co zauważyłem jeszcze to to że, podczas gdy obroty idą do góry włączają się wentylatory i chodzą wentylatory, gdy obroty są normalne to wentylatory nie chodzą. Czy ktoś może miał taki przypadek spotkał się z czymś takim ? może podpowie pomoże udzieli jakiejś rady.

    Z góry dziękuje i pozdrawiam
    ...G...R...U...P...A...:...W...I...E...L...K...O..  .P...O...L...S...K...A...

  5. #105

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    A3 8p 3D
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wzrastające obroty są związane z błedem vag 18051 - Please check DTC Memory po skasowaniu tego błędu obroty spadają ale błąd po chwili wraca i obroty też rosną. Podejrzewam spadające napięcie.

  6. #106

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PiTi Pokaż post
    U mnie z kolei podobne objawy się pojawiły pod koniec zeszłego lata. W zime spokoj ale teraz zrobilo sie cieplej i samochod postanowił o sobie przypomnieć. Obroty 1000-1100 ewidentnie falują ale wiatraki się nie włączają. mam wrazenie ze cos cyka w okolicach alternatora, dodatkowo widać że świtało w podsufitce lekko drży więc bardzo prawdopodobne ze coś z altkiem nie tak. Akumulator kupowałem na początku 2013 roku w ASO więc nie sądzę żeby on był przyczyną. Dam znać jak uda mi się coś ustalić.
    Troche spóźniona odpowiedź ale udało mi się w zeszłym roku zlikwidować usterkę -winne było sprzęgiełko alternatora

  7. #107

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stradomka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    a auto masz serie ? czy jest jakis chip ?

    bo jeszcze swego czasu czytalem ze ten blad to moze byc problem oprogramowania...

    trzeba wejsc do modulu elektryki 09 i tam sprawdzic jakie sa bledy

    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...1/P1643/005699

    hmm
    Dziękuję, własnie tego szukam odnośnie tego posta

    https://www.a3-club.net/forum/showth...-Logi-blok-023

  8. #108
    kristof91's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opolskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie czy mozna podpiac dodatkowy kabel z alternatora do + aku? Chlopaki w a4 b8 maja podobne problemy i tak to rozwiazują? Tylko podpinaja pod zlacze + na podszybiu. Podpialem na krotko kablem rozruchowym i napiecie na aku sie poprawilo.

  9. #109

    Data dołączenia
    Jan 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8P Q '06
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    39 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    @kristof91
    może warto sprawdzić kabel ładujący:
    anonimowe A3 8P.

  10. Podziękowania dla ANONIM za pomoc w problemie

    kristof91 (25-08-20)

Strona 11 z 11 PierwszyPierwszy ... 91011

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •