Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 17

Temat: [8L] Zakłócenia z silnika w radiu CB

  1. #1
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny [8L] Zakłócenia z silnika w radiu CB

    Witam serdecznie

    Problem jak w temacie - mam okazję trochę pojeździć na Johnnym II i niestety słyszę obroty silnika w radiu na nasłuchu Wiem, że najlepiej jest zasilić radio bezpośrednio z akumulatora.
    I tu jest pytanie - co sądzicie o tym, aby podłączyć CB pod ten sam kabel co zasilanie subwoofera? Idzie on bezpośrednio do aku - panowie audiomaniacy - nie będzie to się gryzło? Nie chcę mi się znów kabli ciągnąć przez grodź... Na moje oko będzie spoko, ale zanim na mrozie zacznę rozbebeszać autko to wolę zapytać...

    pzdr

    Ps. wiem, że Chojny ma ten sam problem...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  2. #2
    Kajetan's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    gryźć nie (jeśli chodzi Ci o zakłucenia) larius odwiedz dobry sklep elektroniczny chłopaki na pewno będo mieli jakieś urzadzenie za małe pieniądze (do 30pln to tylko cewki, dławiki i kondensatory) które wepniesz do instalacji i po kłopocie. Krótko mówiąc prąd płynący przez kabel ma za małą indukcyjność a co za tym idzie wytwarza małe pole magnetyczne które podatne jest na wieksze które słyszane sa w Twoim cb.

  3. #3
    domingez's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW e46 M-Technik :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Istnieje takie sprytne urzadzenie ktore zaklada sie na kabel zasilajacy. Jak pojdziesz do sklepu CB lub Car audio to maja takie cos. Ono kosztuje okolo 40 zeta. Przy instalacjach audio sie to stosuje ale mozna tez chyba na CB. Albo kup prezydenta on ma taki filtr w standardzie
    Audi A3 Q-tro Stajling 35.000 zł, Big Turbo i Inter na zaciskach z OBI 7.000 zł, Wydech Miltek 4.000 zł, sprzęgło od Kasi 3.000 zł --> Zobaczyc omEna pierwszego na mecie bezcenne

  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    domingez, a Johny II to nie President

    larius, wg mnie takie przekładanie nic nie da.... spróbój zasilić na okrętkę ( przez otwarte drzwi ) prosto z akumulatora i zobacz ,czy "silnik" zniknął....bo jeżeli nie ,to nie ma sensu podłączać bez żadnych filtrów.
    A filtr najlepiej zrobić samemu , wziąć kilka różnych rdzeni toroidalnych ferrytowych i nawijać zwoje i patrzeć przy ilu i jakim rdzeniu najlepiej tłumi.
    Uniwersalne filtry są do ....

  5. #5
    domingez's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    BMW e46 M-Technik :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    domingez, a Johny II to nie President
    A jak tak to przepraszam Ja znam motyw zasilania z zapalniczki samochodowej. Moze tam podlacz
    Audi A3 Q-tro Stajling 35.000 zł, Big Turbo i Inter na zaciskach z OBI 7.000 zł, Wydech Miltek 4.000 zł, sprzęgło od Kasi 3.000 zł --> Zobaczyc omEna pierwszego na mecie bezcenne

  6. #6
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Dzięki chłopaki Właśnie już wcześniej przeglądałem te dławiki i jak je zobaczyłem to mnie nie przekonały swoim wyglądem
    Zrobię jak piszesz MiG25, ale to już w nowym roku
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  7. #7
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    w aucie mam radio Midland 48 plus ,radio super odbiera nie ma problemu z nim.problemem sa zaklocenia emitowane przez wentylator chlodnicy,radio odbiera ale jest to dosc irytujace.kupilem filtr przeciwzakloceniowy w sobote i nie ma zadnej reakcji nic sie nie dzieje, nie ma zanczenia jak go podlacze a i tak nie ma poprawy.
    w lesznie nic nie ma prawde mowiac i wcisneli mi taki filtr,wiec czy inny filtr zalatwi sprawe czy tez
    dac sobie spokoj?
    filtr
    http://tanie-kupowanie.com/product-p...80dac0ec26b1bd

    radio.
    Who I am? I am a the Champion.

  8. #8
    marszal12321's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Radio podłaczyć prosto od akumulator, a jesli i to nie pomoze to zastosowac kondensator wg schematu:

    Uploaded with ImageShack.us
    2 metody podlaczenia.

  9. #9
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    podlaczenie bezposrednio do akumulatora nie pomaga,sprawdzilem na 2 roznych CB.sprawdze z tym kondensatorem
    Who I am? I am a the Champion.

  10. #10
    bartekpl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow/nowy sacz
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    rozwiazanie jest bardzo proste , mysle ze ci pomoze , a napewno ograniczy szumy . poszukaj starego kabla takiego do monitora (VGA) tam przy samych koncówkach masz takie zgrubienia , to sa filtry ferytowe jeden zakladasz przy zapalniczce na kablu , drugi zaraz przed radiem , powinno wyeliminowac przynajmniej z 40% szumow .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •