Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: popychacz pompy paliwa

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn/ kamienna góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny popychacz pompy paliwa

    Panowie wczoraj wymienilem w sowjej audiczce popychacz pompy paliwa i wszystko poszlo gladko tylko, ze meczy mnie jedna sprawa.

    Moja pompa ma podlaczone dwie maetalowe rurki (taka jak na zdjeciu)


    Na zdjeciu, strzalka zaznaczony jest krucicec i on tutaj NIE jest ważny, chodzi o ten drugi

    oznaczony 1B na kolejnym zdjeciu


    Przechodzac do sedna sprawy łatwiej było mi odkrecic caly krucicec niz samą rurke i mialem dziwne wrazenie jakby cos wypadlo z pod niego, niestety nie znalazlem tego czegoś co tam powinno być/ bądź tego czegoś co wydaje mi się, że powinno tam być (praca na chodniku)

    No i pytanko czy tam coś (nad tym krućcem w pompie) powinno być luzem... podkładka, kuleczka, spręzynka etc. ??? Po złożeniu wszystko chodzi normalnie, nie ma żadnych błędów obroty w normie.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 18-03-18 o 13:10

  2. #2
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    jeśli już coś tam było to taki oring metalowy, ale pewny na 100% nie jestem. Sprawdź jeśli paliwo nie cieknie spod tego krućca to wszystko jest w porządku i nie ma sie czym martwić. Możliwe że nie było tam żadnego oringa.
    Pierwszy raz wymieniałeś popychacz? Po jakim przebiegu oraz czy nie był przetarty?

  3. Podziękowania dla Zyzio za pomoc w problemie

    raf-gog (15-10-12)

  4. #3

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn/ kamienna góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzieki za odopowiedz- troche mnie uspokoiłeś, najchetniej pojechał bym do ASO sie dowiedziec, ale po kilku wizytach u angielskich "koleszkow" stwierdzam, że sam mam większe pojęcie... niestety.
    Pierwszy raz wymienialem, ale auta nie mam od nowsci i nie wiem czy ktos to robil i dlatego sie za to zabrałem. Przebieg 106 tys km popychacz wygladal bardzo dobrze, tylko ta czarna farba byla zdarta, wydaje mi się, że smiało by można było jezdzić jeszcze hohohohoho.

    Wydaje mi się również, że nie był on wymieniany jakoś od minimum 20tys km, bo poprzednia włascielka nie miała na to żadneg papierku, a dała mi wszystko.

  5. #4
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    no to na + dla Ciebie. Stary popychacz nie nadaje się więcej do użycia. To trochę jak prezerwatywa, za ktorymś razem pęknie jeśli przedobrzysz Niestety to jest bolączka 2.0TFSI

  6. #5

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn/ kamienna góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ten popychacz to pol biedy bo wymiana 10 minut, ale wczoraj zabralem sie za DV (ten czujnik z turbo, czasem blad lapie, przez pękniętą gumke ) ale w QUATTRO to dostep jest masakryczny i chyab przy wymianie rozrzadu zlece to mechanikowi razem z napinaczem łancuszka i wtedy bede jezdzil spokojnie

  7. #6
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    jak chcesz to ja mam taka DVke na sprzedaż w wersji najnowszej która się nie psuje bo jest poprawiona konstrukcyjnie. Niestety poprzednia wersja ma to o czym napisałeś - pęka gumka i ciśnienie z turbo ucieka a przez to auto zupełnie nie jedzie.
    Przy wymianie DV nie ma aż takiego problemu nawet w Quattro. Trzeba tylko mieć kanał i od spodu można to wymienić. Inaczej jest w S3, gdzie ten zawór upustowy nie znajduje się w muszli ssącej turbiny (nie ma tam na niego miejsca) a jest zaraz z przodu tu gdzie pompa paliwa więc dostęp jest łatwy, wystarczy 3 śrubki wykręcić

  8. #7

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Londyn/ kamienna góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    z kanału to bym podołał, ale na lewarku nie dam rady :/ w quattro bardzo przeszkadza oslona przegubu czy co kolwiek innego by to nie było, po 15 minutach leżenia zrezygnowałem ;/ a DV mam najnowszy również

  9. #8

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Turek
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny Popychacz pompy wysokiego cisnienia 1.4tfsi

    Witam
    Czy ktoś z forumowiczów orentuje sie gdzie jest zamocowany popychacz pompy wysokiego cisnienia w 1.4tfsi 125km caxc ? Ponieważ chciałbym wymienic a nie wiem czy jest przy pompie czy w jakims innym miejscu?

  10. #9

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lesznowola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Napiszę dla potomnych, bo sam szukałem tych numerów.

    Dla silnika 2.0FSI

    Popychacz/szklanka pompy wysokiego ciśnienia - 06D 109 309 C
    Uszczelka pompy - 06E 127 248

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •