Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: LPG w A3 1.8

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny LPG w A3 1.8

    Witam, kupiłem miesiac temu audi a3 1.8 z sierpnia 1997r. Przebieg 200 000km i zastanawiam sie nad załozeniem instalacji lpg. Duzo czytalem na forum ale sa chyba nieaktualne juz ceny - ile teraz kosztowala by porzadna instalacja, wiem ze polecacie stag 300 - bardzo to szkodzi silnikowi przy tym przebiegu, koles w warsztacie powiedzial ze jakis przekaznik siada(elektornika)? Jakie sa teraz ceny takiej instalacji? Moze jakies inne jeszcze polecacie? Dodam ze planuje jezdzic tym samochodem jeszcze co najmniej 5-6lat i jezdze duzo w miescie, pokonuje rocznie ok 14-16 tys km

    dziekuje za informacje i prosze bardzo nie przenosic ani usuwac tego tematu

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 16:25

  2. #2
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    pepe1103, ceny są aktualne nadal.. Musisz podzwonić po warsztatach i ew. popytać o zmiany...
    Instalacją się nie przejmuj stag300 nic nie psuje i nic nie rozwala żadnych przekaźników (nie wiem skąd się to w ogóle wzięło...)... Większość tutaj poleci Ci właśnie staga albo prince - ale to już drożej...

    Powiem Ci tak, nie ma złych instalacji, są źle założone instalacje! Postaraj się znaleźć prawdziwego fachowca w swojej okolicy i nie żałuj kilku stówek więcej na dobry montaż w pewnym miejscu. To Ci się bardzo szybko zwróci... Większość kłopotów z gazem to nieprawidłowy montaż - np. użycie nie tych co trzeba elementów łączących dla danego silnika itp.
    Potem większe naprawy to po jakiś 60 tyś km powinny się pojawić (poza wymianami eksploatacyjnymi).. Reduktor może być już zmęczony itp. A tak można śmigać ile wejdzie
    Pamiętaj przy gazie częściej zmieniać olej, świece, filtry gazu (w Polsce gaz jest brudny i te filterki szybko się brudzą). Jak będzie zadbane, a silnik zdrowy nic dziać się nie będzie...

    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #3
    milo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    poczytaj też tutaj (A)rturo wklepał swoje wyliczenia
    http://www.forum.a3-club.net/signaturepics/sigpic2066_5.gif

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    dzieki wielkie pierwszy post mi pomogl niezwykle drugi juz mniej - widzialem ten temat, ale dzieki za fatygę moze jeszcze jakies informacje? chetnie wyslucham opinii i rad

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pepe1103
    dzieki wielkie pierwszy post mi pomogl niezwykle drugi juz mniej - widzialem ten temat, ale dzieki za fatygę moze jeszcze jakies informacje? chetnie wyslucham opinii i rad

    Ja mam zalozona instalacje stag300 chociaz to nie jest kompletny stag300 bo np reduktor mam KME i pare innych podzespolow to tomasetto tylko centralka i uklad elektroniczny to stag300. Instalacje zalozylem na poczatku kwietnia 2007r przy przebiegu 127000 km( nie mam pewnosci czy to orginalny przebieg, ale po stanie auta raczej tak jest). Teraz mam ponad 150000 przebiegu i nie mialem zadnych problemow jak do tej pory z instalacja. Na samym poczatku jedynie wymienili mi wlew gazu bo byl wadliwy i stukal przy tankowaniu. Czasami przy dlugiej jezdzie na autostradze z obciazeniem ( laweta na motocykle) wywala mi blad lambda ale to nie wina instalacji tylko sondy. Autko pali w miescie ok 10 - 11,5 l/100km a na trasie od 8 - 10 zaleznie od obciazenia ( z laweta ponad 12 l/100km) Jesli masz sprawny silnik, nie wywala ci zadnych bledow to sie nie zastanawiaj tylko wkladaj lpg, bo szybko sie zwroci a tankowanie do pelna za ok 90 zl i robienie na tym ponad 400 km to czysta przyjemnosc i zysk. Polecam wlozyc jak najwiekszy zbiornik. Oplaca sie doplacic ale jest to potem wygodne w trasie gdzie zadko sa stacje lpg np w Niemczech. Ja mam 55l a wchodzi ok 43. Popros tez o wlew pod klapka bo to nie szpeci auta. Mi to zrobili bez doplaty. Na lpg jakos specjalnie nie czuje roznicy w stosunku do pb, nawet czasami mi sie wydaje ze lepiej chodzi na gazie niz na pb( troszke ciszej bo nie pracuja wtryskiwacze benzyny). Jesli chodzi o osiagi to jest minimalnie slabszy w dolnym zakresie obrotow ale znowu powyzej 4500 ob jakby lepiej szedl do odcinki na gazie niz na pb. Pozdrawiam
    Audi A3 1.8 Ambition + LPG

  6. #6

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kozienice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ja mam LPG od lipca firmy BRC dałem 2.800 za załozenie oczywiscie sekwencja.I nie stety bym go odradzał poniewaz mam problem juz go opisywałem przed chwila kilka tematów nizej.Cos wskazowka mi spada od pb.Ale to moze nie wina LPG.
    Audi 1.8 , cc. sporting 1.1 ,peugeot 1.4 75KM

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Dobra, dziekuję, a teraz ostatnie juz chyba pytanie Polecicie jakis warsztacikw Lublinie lub okolicach? Zeby to porzadnie zrobili
    Sprzedam alumki 215/45/17: Temat w dziale kupie/sprzedam Zapraszam

  8. #8
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    bolo27 u mnie wskazówka też opada, było o tym na forum, ten typ tak ma i nie jest to winą instalacji

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •