Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 46

Temat: Wosk vs Zima

  1. #1
    bUrn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    BMW e46 2.8i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Wosk vs Zima

    Jaki wosk polecacie? Zostało mi jeszcze sporo colli 474 i zastanawiam się nad wykorzystaniem go właśnie na zimę, ale może doradzicie coś lepszego.
    Druga sprawa jest taka, że moja trójka jest wiecznie pod chmurką i zastanawia mnie jak się zachowuje wywoskowane auto w mrozie? Czy robi się jakaś warstwa lodu na lakierze itp?
    Trzecia sprawa to szyby, co jakiś czas nakładam rain-x (wycieraczkę) i też jestem ciekaw jak zachowa się w mrozie?
    Fajnie jakby ktoś wrzucił jakieś podglądowe filmiki jak to wygląda w praktyce. Sam cały czas szukam ale zero efektów :/

  2. #2
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    No colli właśnie jest dobry na zimę, z tego co pamiętam Sam nim auto ostatnio potraktowałem, mając nadzieję że przetrwa zimę

  3. #3
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    Jaki wosk polecacie? Zostało mi jeszcze sporo colli 474 i zastanawiam się nad wykorzystaniem go właśnie na zimę, ale może doradzicie coś lepszego.
    To jest naprawdę bardzo dobry wosk na zimę za rozsądną cenę.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    Druga sprawa jest taka, że moja trójka jest wiecznie pod chmurką i zastanawia mnie jak się zachowuje wywoskowane auto w mrozie?
    Zapewne chciałeś zapytać ile wytrzyma wosk na Twoim aucie w okresie zimowym...
    To wszystko zależy od kilku czynników:
    - w jakim stanie jest lakier.. ( po korekcie lakieru wosk dłużej się utrzymuje )
    - warunki atmosferyczne większy.. mniejszy mróz, deszcz śnieg również negatywnie działa na ochronę lakieru jakim jest wosk
    - jakiego używasz szamponu. ( ma mieć naturalne PH dla wosku )

    Przede wszystkim musisz przygotować auto do sezonu zimowego...
    -dobrze umyj ( ręczne mycie na dwa wiadra )
    -użyj glinki
    -najlepiej zrobić korektę lakieru . jeśli nie.. to koniecznie użyj delikatnej glinki
    -dokładnie osusz auto
    -użyj alkoholu izopropylowego aby usunąć pozostałości np. tłustych plam na lakierze
    -nałóż wosk w temperaturze dodatniej najlepiej żeby było minimum +8 stopni
    -następnego dnia na czyste auto nałóż ponownie ( drugą warstwa wosku ) aby była trwalsza ochrona w postaci wosku.
    maksymalnie dwie warstwy nałóż.. więcej nie trzeb ponieważ może wosk się tzw. mazać.. i nie będzie śliski


    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    Czy robi się jakaś warstwa lodu na lakierze itp?
    Na mrozie normalnie się zachowuje wosk zimowy, przede wszystkim mniej przywiera bród..

    nie będzie żadnego lodu.. chyba że nastanie epoko lodowcowa

    Wytrzymałość prezentowanego wosku http://www.pielegnowacauto.pl/kosmet...e-no-476s.html
    w okresie zimowym jest dosyć długa.. jeżeli przygotujesz auto tak jak pisałem na 3-4 miesiące wosk utrzyma się na aucie.


    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    Fajnie jakby ktoś wrzucił jakieś podglądowe filmiki jak to wygląda w praktyce.
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=ZiaeYR1dKqg

    a tak wyglądała moja była A3 w okresie zimowym.
    http://www.a3-club.net/forum/attachm...2&d=1326745911

    Polecam ten wosk.
    Pozdro

  4. Podziękowania dla blacksline za pomoc w problemie

    bUrn (23-10-12)

  5. #4
    Paczek07's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Stilo
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    ogólnie tak jak pisze blacksline colli 474 jest chyba jednym z najwytrzymalszych wosków które mogą naprawdę wiele znieść, ja ze swojej strony polecam także Finish Kare'a Hi Temp który zamówiłem z www.pielegnowacauto.pl i jestem mega zadowolony. zobaczymy jak przetrwa okres zimowy

  6. #5
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cześć

    A ja jeszcze podlinkuję artykuł z zeszłego roku o przygotowaniu auta do zimy http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/...m-naszego-aut/


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  7. #6
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    ja też polecam colli 474, widziałem w tamtym roku na własne oczy u blacksline bardzo dobry wosk mi dzisiaj powinien przyjść i też będę go nakładał

  8. #7
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Colin ma jeszcze jedna zaletę, jest bardzo wydajny!
    Zrobiłem już 3 auta: Evo, Polo (dwa razy), A6 i jeszcze zostało na 2-3 kolejne
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  9. #8
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo Pokaż post
    Colin ma jeszcze jedna zaletę, jest bardzo wydajny!
    Zrobiłem już 3 auta: Evo, Polo (dwa razy), A6 i jeszcze zostało na 2-3 kolejne
    Na ile? chyba 20-30?

    Pucha Colliego ma 266 ml, na auto zużywa się ok 5 g wosku (to już na "bogato"). No ale niech będzie meeega grubo 10 g (chociaż trzeba się postarać) to i tak coś mi się w tych wyliczeniach nie zgadza Im grubszą warstwę wosku nałożymy tym trudniej ją spolerować (szczególnie w przypadku Colliego, który nie jest najłatwiej docierającym się woskiem na rynku)...


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  10. #9
    bUrn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    BMW e46 2.8i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez blacksline Pokaż post
    http://www.youtube.com/watch?feature...&v=ZiaeYR1dKqg

    a tak wyglądała moja była A3 w okresie zimowym.
    http://www.a3-club.net/forum/attachm...2&d=1326745911

    Polecam ten wosk.
    Pozdro
    Co do filmiku to chodziło mi bardziej jak wygląda auto np rano po mrozie Jeżeli chodzi o letnie warunki to mam i swój filmik

    Co do szamponu to zamawiałem z kumplem na próbę ValetPRO Concentrated Car Shampoo 1L, rozcieńczył mi go 500ml na 5l wody i zawsze podczas mycia (co najmniej raz na tydzień lub częściej ) na 2 wiaderka lałem ok 100ml na ok 8l wody, gdzie auto wywoskowane colli (1 warstwa) po ok 1,5 miesiąca już tak nie kropelkowało (zwłaszcza na masce) i nie wiem w czym była wina, dodatkowo osuszałem auto MF (wycieranie) więc może dlatego wosk tak szybko się kończył? Auto miało korektę wiosną.

    Jest jeszcze zagadka mycia auta w zimę, mam zamiar kupić marolexa i przerobić go na pianownicę (gloria to majątek ) czy takie mycie zimą wystarczy? Karcher+pinaownica?

    Wielkie dzięki blacksline za rady. Innym też dziękuję

  11. #10
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    Co do szamponu to zamawiałem z kumplem na próbę ValetPRO Concentrated Car Shampoo 1L, rozcieńczył mi go 500ml na 5l wody i zawsze podczas mycia (co najmniej raz na tydzień lub częściej ) na 2 wiaderka lałem ok 100ml na ok 8l wody, gdzie auto wywoskowane colli (1 warstwa) po ok 1,5 miesiąca już tak nie kropelkowało (zwłaszcza na masce) i nie wiem w czym była wina
    Yyy ile? Zalecenia producenta: "10 - 30ml szamponu na 5L wody". Przy 100 ml na 8 l wody to Colli i tak się okazał pancerny, że przetrwał AŻ 1,5 miesiąca takie mycia


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •