Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 46

Temat: Wosk vs Zima

  1. #11
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Np. na Evo zeszło mi tyle jakbym robił 4 Polówki , wszystko zależy od gabarytu auta, ale 30 aut.. no nie wiem. w/g mnie optymalnie 10/15, tak czy inaczej jest bardzo wydajny, dobrze się nakłada, ale tak jak piszesz gdy grubo położymy wtedy ciężko ścierać
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  2. #12
    bUrn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    BMW e46 2.8i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ale jest rozcieńczony, więc chyba stężenie jest mniejsze? Czy się mylę?

  3. #13
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez (A)rturo Pokaż post
    Np. na Evo zeszło mi tyle jakbym robił 4 Polówki , wszystko zależy od gabarytu auta, ale 30 aut.. no nie wiem.
    Zależy ale różnice są na poziomie ok. 2 g. Ja wiem


    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    Ale jest rozcieńczony, więc chyba stężenie jest mniejsze? Czy się mylę?
    Nie wiem po co był szampon rozcieńczany z wodą na początku? Po prostu przed myciem wlewamy ok 30 ml szampony na 5L wody i myjemy auto. Bez sensu jest przetrzymywanie rozcieńczonego szamponu. Chyba, że jako lubrykant do glinki ale wtedy wlewamy 3 krople do butelki, uzupełniamy wodą i tak możemy przetrzymywać roztwór. W innych przypadkach to nie ma sensu.

    Aaaa i jeszcze jedna bardzo ważna rzecz- więcej nie znaczy lepiej! Zarówno w przypadku mycia jak i aplikacji wosku. Mocnym stężeniem szamponu (nawet o neutralnym pH) "zabijamy" wosk. A w przypadku zbyt grubej warstwy wosku po prostu będą problemy ze spolerowaniem. Nakładamy delikatną mgiełkę widoczną pod światło (równą ale cienką warstwę). Kiedy lekko "przyschnie" polerujemy mikrofibrą.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  4. #14
    bUrn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    BMW e46 2.8i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Kiedy go dostałem dopiero się wkręcałem w temacie detailingu, tak więc nie miałem pojęcia, że będzie z tego taka padaka Czas kupić jakiś nowy szampon

  5. #15
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Wiola pewnie Ty zużyłaś go do końca, pewnie robiłaś to na autach klientów i masz lepsze doświadczenie, ale gdy ja go nakładałem zaczynałem od Polo, później Evo i A6
    I teraz mam połowę, może mniej. Może trafi się jeszcze jakiś samochód w tym sezonie to zrobię fotkę.

    A o 2g.. to trzeba spytać Kore i jej psa
    Załączone miniaturki Załączone miniaturki Click image for larger version. 

Name:	zdjęcie 3.JPG 
Views:	236 
Size:	83.3 KB 
ID:	9713   Click image for larger version. 

Name:	999_480800165293548_1511583560_n.jpg 
Views:	283 
Size:	97.1 KB 
ID:	9714  
    Ostatnio edytowany przez (A)rturo - 23-10-12 o 09:40
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  6. #16
    pielegnowacauto.pl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    Jest jeszcze zagadka mycia auta w zimę, mam zamiar kupić marolexa i przerobić go na pianownicę (gloria to majątek ) czy takie mycie zimą wystarczy? Karcher+pinaownica?
    Ręczna pianownica jest bardzo przydatna. Pianą rozpuszczamy pierwszą warstwę brudu więc później przy myciu ręcznym jest mniej roboty i co najważniejsze nie szuramy tym brudem po lakierze. Aczkolwiek samo pianowanie+spłukanie myjką pod ciśnieniem nie domyje auta. Z drugiej jednak strony jeżeli nie mamy czasu i możliwości na mycie ręczne, to jest jak najbardziej wskazane pianowanie i dopiero płukanie. Zawsze lepiej niż samo spłukanie I do marolexa dokup od razu filce od glorii bo są o niebo lepsze od tych wycinanych z wkładek do butów

    Wracając do szamponu. Lepiej mniej, niż więcej. Ważne żeby się spieniło i był poślizg. Osobiście leję o wiele mniej szamponu niż zalecają producenci (niezależnie od firmy).

  7. Podziękowania dla pielegnowacauto.pl za pomoc w problemie

    bUrn (23-10-12)

  8. #17
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    Wielkie dzięki blacksline za rady. Innym też dziękuję
    nie ma za co

  9. #18
    Tomson-8p's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Piotrkowa Tryb.
    Auto
    E30 Coupe 2.0 R6 / Ibiza1.9 AGR iii OOOO
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    aaaa ktos uzywal na zime Finish Kare 1000P Hi Temp -> bo ja rowniez bawilem sie z Collinite

  10. #19
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tomson-8p Pokaż post
    aaaa ktos uzywal na zime Finish Kare 1000P Hi Temp -> bo ja rowniez bawilem sie z Collinite
    Podobne woski Wieść gminna niesie, że niby Colli dłużej trzyma, a Hi Temp lepiej wygląda ale my takich testów nie robiliśmy


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  11. #20
    Aleksander's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska, Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Ja się od dłuższego czasu szykuje do zakupu m.in. wosku i czytałem dosyć dużo o tych woskach (Colli i FK 1000P) na forum http://forum.kosmetykaaut.pl
    Po spędzeniu trochę czasu na czytaniu wielu postów mogę powiedzieć, że
    -oba te woski są bardzo trwałe i nadają się na zimę
    -FK 1000P nadaje się również do nakładania na felgi
    -colli zaś szybko znika z felg
    -FK 1000P ma dużo większą puchę (429ml) od colli (266ml)
    -colli z racji tego że ma Carnube według niektórych powoduje że lakier dostaje wet looka/głęgi... wygląda trochę lepiej

    Ostatecznie jednak:
    -osoba która pierwszy raz ma doczynienia z woskami z tej półki cenowej nie zauważy różnicy pomiędzy tymi dwoma
    -najważniejsze dla trwałości wosku jest przygotowanie powierzchni (mycie, czyszczenie, glinka, odtłuszczanie ...)

    Zaznaczam że nie są to moje opinie! Ale po przeczytaniu wielu tematów na temat wosków sam bardziej skłaniam się ku Finish Kare 1000P Hi Temp, z racji że za podobną cenę dostaję więcej wosku + mogę go nakładać na felgi (zaoszczędzę na innych specyfikach)

    Ps. Pamiętajcie też że jeżeli mimo to nie umiecie się zdecydować to zawsze można kupić testery (ok 20zł) i sprawdzić samemu który wosk wam bardziej pasuje

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •