Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 46

Temat: Wosk vs Zima

  1. #21
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Aleksander Pokaż post
    -colli zaś szybko znika z felg
    Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym stwierdzeniem aleeee i tak fajnie, że ktoś "odrobił prace domową" i poczytał

    P.S. my nakładamy Colliego na felgi iii kołpaki służbowego auta Fajnie się też Reload http://www.pielegnowacauto.pl/cquart...ad-400-ml.html sprawdza


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  2. #22
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    W ten weekend będę miał prawdopodobnie ostatnią okazję, żeby nałożyć setup zimowy, tzn. cleaner Duragloss 652 i 2 warstwy Colli. W związku z tym pytanie, jak zrobić, żeby wosk w miarę możliwości wytrzymał całą zimę? Najpierw IPĄ zdejmę resztki starego wosku, następnie cleaner i potem wosk, czy po cleanerze przemyć jeszcze IPĄ? Wyczytałem teorię, że właśnie przetarcie IPĄ po cleanerze jeszcze trochę wzmacnia wosk. Glinkować nie mam zamiaru, bo robiłem to niedawno.

  3. #23
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wojt Pokaż post
    Najpierw IPĄ zdejmę resztki starego wosku, następnie cleaner i potem wosk, czy po cleanerze przemyć jeszcze IPĄ? Wyczytałem teorię, że właśnie przetarcie IPĄ po cleanerze jeszcze trochę wzmacnia wosk. Glinkować nie mam zamiaru, bo robiłem to niedawno.
    Ja bym jednak w celu usunięcia resztki wosku spianowałą auto aktywną pianą zmieszaną z APC IPA może nie usunąć wosku Ewentualnie użyć silniejszego stężenia szamponu do mycia (no jeszcze zależy jaki szampon).
    My nie jesteśmy zwolennikami tej teorii, że po cleanerze IPA Pewnie sam będziesz musiał przetestować i wybrać jaki sposób Ci najbardziej odpowiada ale my nie wymywany cleanera IPĄ przed nałożeniem wosku Jeżeli nie ma smoły to glinkę można odpuścić. Ewentualnie przed myciem polecieć np: http://www.pielegnowacauto.pl/prickb...smoly-1-l.html No i sprawdź czy mimo wszystko lakier nie jest szorstki w dotyku (czasami soki z drzew się osadzają na lakierze i inne syfy co znacznie skraca żywotność wosku).


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Wiolka For This Useful Post:

    GZyl (08-11-12),wojt (31-10-12)

  5. #24
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Nie mam pianownicy, ale na myjni bezdotykowej mam coś ala aktywna piana. W takim razie może spryskam najpierw auto roztworem APC i po chwili na to właśnie tą "aktywną pianę", później tak jak robiłem już wcześniej, mycie dużą ilością płynu do naczyń. Jaki roztwór APC zastosować? Mam Green Stara. 1;7 - 1:5 czy może być mocniejsze? Później po takim myciu przejadę jeszcze IPA, a potem reszta. Uff, myślę, że wystarczy Z góry dzięki za pomoc

  6. #25
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Hmm APC 1:5 wystarczy. Najlepiej by było gdyby to coś co nazywają pianą poleżało chwile zanim spłuczesz. Resztę usunie cleaner Będzie dobrze


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  7. #26
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    Dzisiaj wreszcie pogoda dopisała i posiedziałem przy aucie. Pół dnia pracy i efekt jest bardzo zadowalający. Położyłem wosk Collinite No.476s , ale przed nałożeniem dokładnie umyłem auto i wyczyściłem lakier glinką.
    Poniżej zamieszczam filmiki przed i po nakładaniu. Wszystkei produkty zakupiłem u kolegi z forum w nowo otwartym sklepie MXNOWICKI http://www.pielegnowacauto.pl/kontakt/ . Naprawdę fachowa pomoc w doborze produktów i atrakcyjne ceny.




  8. #27
    Wiolka's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    33 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez inhoss Pokaż post
    Wszystkei produkty zakupiłem u kolegi z forum w nowo otwartym sklepie MXNOWICKI http://www.pielegnowacauto.pl/kontakt/ . Naprawdę fachowa pomoc w doborze produktów i atrakcyjne ceny.
    Pozwolę sobie podziękować w imieniu Pawła Dziękujemy za zakupy. Fajnie, że jesteś zadowolony

    I jeszcze a propos zimy to zapraszamy do odwiedzenia naszego działu AKCESORIA ZIMOWE gdzie znajdziecie m. in. zimowe płyny do spryskiwaczy, odmrażacze czy skrobaczkę do szyb MURSKA (znaną już przez auto detailingowe towarzystwo ).

    Zapraszamy.


    Napisz na sklep@pielegnowacauto.pl i zapytaj o forumowy rabat!
    Kosmetyki samochodowe, materiały polerskie oraz lakiernicze. Usługi z zakresu auto detailingu. Odwiedź nas na www.pielegnowacauto.pl lub www.jak.pielegnowacauto.pl

  9. #28
    bUrn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    BMW e46 2.8i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Inhoss, ile położyłeś warstw wosku?
    Wczoraj dostałem paczke od carOK.pl i czekam na pogodę
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można nakładać drugą warstwę wosku zaraz po pierwszej? Czy lepszy efekt będzie jeżeli zrobimy to następnego dnia lub w razie złej pogody parę dni później?

  10. #29
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    Inhoss, ile położyłeś warstw wosku?
    1 warstwa
    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    Wczoraj dostałem paczke od carOK.pl i czekam na pogodę
    Mam jeszcze jedno pytanie. Czy można nakładać drugą warstwę wosku zaraz po pierwszej?
    carOK nie udzielił odpowiedzi ?
    nie nakłada się jednej po drugiej już piałem na pierwszej stronie

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bUrn Pokaż post
    Czy lepszy efekt będzie jeżeli zrobimy to następnego dnia lub w razie złej pogody parę dni później?
    lepiej następnego dnia ponieważ olejki wosku muszą odparować

    ---------- Post dodany 07-11-12 o 16:44 ----------

    Cytuj Oryginalnie napisane przez inhoss Pokaż post
    Dzisiaj wreszcie pogoda dopisała i posiedziałem przy aucie. Pół dnia pracy i efekt jest bardzo zadowalający. Położyłem wosk Collinite No.476s , ale przed nałożeniem dokładnie umyłem auto i wyczyściłem lakier glinką.
    Poniżej zamieszczam filmiki przed i po nakładaniu. Wszystkei produkty zakupiłem u kolegi z forum w nowo otwartym sklepie MXNOWICKI http://www.pielegnowacauto.pl/kontakt/ . Naprawdę fachowa pomoc w doborze produktów i atrakcyjne ceny.
    bardzo dobra decyzja
    gratuluję bardzo dobrego efektu

  11. #30
    bUrn's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Opole
    Auto
    BMW e46 2.8i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez blacksline Pokaż post
    carOK nie udzielił odpowiedzi ?
    Nie pytałem
    Pytania zadałem, gdyż chce mieć 100% pewność, bo jak wiadomo ile ludzi w internecie tyle opinii
    I jeszcze jedno pytanie, żeby nie było nudno Rozcieńczanie IPA? 50:50 czy 70:30 (IPA:woda). Woda destylowana czy może być przegotowana (schłodzona)? Czy w ogóle nie rozcieńczać?

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •