Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 63

Temat: Diesle a male odleglosci

  1. #1
    Bardock's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG!
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny Diesle a male odleglosci

    Witam,

    Mam pytanko do ekspertow. Mam zamiar kupic diesla a3 lub leona ale to nie istotne bo to te same silniki. Srednio dziennie bede jezdzil kolo 10-15 km. Co daje mi 15x30 = 450 km miesiecznie no zaokrąglijmy to do 500km miesiecznie. 500x12 = 6000 tys km rocznie pewnie ciut wiecej bo wakacje i te sprawy wiec wyjdzie kolo 7 tys rocznie. I teraz pytanie czy na tak krotkich trasach silnik diesla nie dostanie w ****? czy cos sie nie bedzie sypac bo sam nie wiem ktos mi pisal ze tak...ja nie wiem nie znam sie na mechanice kompletnie . W sumie co to ma do rzeczy czy krotkie trasy czy duze a nawet lepiej chyba ze bede malo jezdzil mniejszy przebieg mniejsze zuzycie podzespolow....kurcze sam nie wiem, nie chce raczej juz benzyny bo za duzo wydawalem na nia (400 zl miesiecznie).

    pzdr

  2. #2
    Zbanowany
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    poland
    Auto
    A3, L IS 220d
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bardock
    Co daje mi 15x30 = 450 km miesiecznie no zaokrąglijmy to do 500km miesiecznie. 500x12 = 6000 tys km
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bardock
    za duzo wydawalem na nia (400 zl miesiecznie)
    Bardock, a czym ty chlopie jezdziles ze na 500 km palil ci 400 zl hehehe to niezly jakis smok to tak z 18 palil na 100 przy tak niewielkich przebiegach to lepsza benzyna bo taniej ją kupisz bo diesle drogie i są ok jak sie dużo lata tzn ok 2tys i wiecej na miesiąc przynajmniej ja tak uwazam ze jak sie niewiele jezdzi to lepsza benzyna

  3. #3
    Bardock's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG!
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Nie wiem palil jakos strasznie duzo na oko 11l no i wydawalem 400 zl miesiecznie moze te km troche mi sie pokrecily ale nie smigalem duzo autem. Przez 10 miesiecy przejechalem nim raptem 5,5 tys .

    No to jak to jest z tymi dieslami wie ktos cos wiecej na ten temat? Ze diesle drozsze to wiem ale jakos strasznie nakrecilem sie na tdi'ka bo i mozna ladnie zczipowac i jezdzi sie za grosze no jedyny minus to ze trzeba ciut wiecej zaplacic przy kupnie

  4. #4

    Domyślny

    Diesel to ekonomiczne auto stworzone na długie trasy, do takich przebiegów jak Twój kupowanie Diesla to kaprys bez uzasadnienia i pokrycia w praktyce.
    O wiele wyższy koszt zakupu takiego auta (nowe diesle droższe od benz. o ok.20tys.pln.), zwraca się tylko przy dużych przebiegach i ciągłym eksploatowaniu (przejeżdżam dieslami 4-5tys.km. miesięcznie, auta na gazie mi się po prostu rozpadały...)

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    beuchatoow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Bardok przy takich przebiegach rocznych to TAXI bardziej sie opłaca jeżdzic niż kupować auto
    Ja rocznie prywatnie robie ok 35000-40000km i dlatego wybrałem diesla.
    A przy przebiegu ok 7-8tysia rocznie to kupiłbym stare uno w gazie
    A3- moja Czarna Kochanka

  6. #6
    Bardock's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Grupa VAG!
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Dzieki przekonaliscie mnie do tego bym kupil diesla wiedzialem ze i tak wyjdzie na moje

  7. #7
    and4tu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ja TDIkiem robie podobne przebiegi jak ty planujesz i jest wszystko ok.
    and4tu

  8. #8
    siuska18's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    eSSka x)
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Bardock, Ja mam TDI-ka i jeżdżę do pracy jakieś 8 km no to w sumie tam i z powrotem 16 km no i czasami wyskoczę jeszcze gdzieś po drodze coś załatwić Tata Mi zatankował jakieś 2 tyg temu cały bak i do tej pory mam jeszcze połowę...więc sam zadecyduj...bo Ja bym nawet ani minuty sie nie zastanawiała nad TDI a Benzyną i z zamkniętymi oczami brała TDI POLECAM!!! Nie ma z Nim żadnych problemów, wszystko jest w jak najlepszym porządku

  9. #9
    majcher's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Cupra Formentor VZ
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Ja mam podobny styl jazdy. Robię miesięcznie ok 1000 km, często krótkie odcinki na zimnym silniku. Wcześniej miałem 1.8T teraz 2.0T utwierdziło mnie w słuszności tej decyzji Pali mi średnio 11-12 L/100km. Dla mnie to nie jest duża cena za zalety benzyniaka mimo że leję 98 oktanów.
    Znalazłem taki cytat w necie, ale nie oceniam na ile on jest słuszny: "Nowoczesne silniki Diesla zalecane są dla osób robiących duże przebiegi (powyżej 50 tyś. km rocznie) i lubiących spokojną jazdę (małe przyśpieszenia i prędkości do 130 km/h)"

  10. #10
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Ja mam ok 6km do pracy i niby dużo miałem nie jeździć ale jak autko Ci pali 5litrów to zawsze gdzieś wyskoczysz, chętnie sie jeździ byle gdzie i na pewno więcej "natrzaskasz" tych kilometrów niż zakładasz.
    Potwierdzam przedmówce, diselek to troche taki robur Ma swoją specyfike - taki odgłos młoteczkowania specyficzny, troche warczy i zanim sie nagrzeje czy nawet ciepły to trzeba delikatnie, tak do 140km/h fajnie sie jeździ, powyżej juz troche głośno. Ale na światłach nie ma sie czego wstydzić. Np. 110KM to wg. mnie bardzo dobry stosunek mocy do masy.
    Dochodzi jeszcze wysoki moment obrotowy, który wciska w fotel już od najniższych obrotów

    acha... no i 1000km na baku
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •